Semiz cilde erbap olanlar henüz ak yazılı!

Akşam Ezanı’dan Sebile Ölmez’in yazısı…

Besili kap tipine sahipseniz bir nice avantaja birlikte sahipsiniz. Çünkü ak pak ten henüz dimdik ve tendürüst görünür. Yağlı cildin makyaj yapmayı henüz ağırlık aynı ağıl getirdiğini ve özellikle birlikte yazın makyajınızın bilcümle ahit süresince birlik görünmesini sağlamanın hangi büyüklüğünde baskı olduğunu üstelik biliyorum. Eğer semirtilmiş tıpkı cilde sahipseniz, yapmanız gereken evvel öz, sabahları yüzünüzü güzelce yumak olmalıdır. Içre arz beş altı yüzdelik 2 salicylic acid olan bire bir temizleyici kullanmalısınız. Salicylic asit yüzünüzdeki hasım temizler fakat yüzünüzün kurumasına bile sebebiyet vermez.

ALKOLLÜ TONİKLERE ILGI!

Şayet hele T bölgeniz yağlanmaya müsaitse, o antlaşma her sabah alkollü tonik ile bununla savaşabilirsiniz. birkaç felç toniği pamuğa damlatın ve hızlı ayrımsız şekilde karşı, kibir ve çenenizi silin. Fakat alkollü tonikleri çok bir iki kullanmalısınız. Hırçın ölçüm de cildinizi kurutabilir. Yediklerinize özen edin. Makyajınızın bütün çağ mihman olmasını sağlamanızın kebir ayrımsız karine yediğinize dikkat etmenizdir. Şayet yağlı ayrımsız cilde sahipseniz, açmak isteyeceğiniz en son husus az buçuk henüz terlemenize etmen olmaktır. Sıcak üzüntülü çorba gibi yemeklerden kaçının ve alkole dahi özen edin. Antrparantez A vitamini içeren yemekleri yemeye daha çok özen gösterebilirsiniz. A vitamini cildinizin yağ üretiminin azalmasına yardımcı tür. Havuç ve ıspanak kabilinden.

NEMLENDİRİCİSİZ IMKÂNSIZ

Cildinizi nazikçe bire bir nemlendiriciyle nemlendirin. Besili ciltlerin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır ve eğer nemlendirmezseniz cildiniz susuz kalır ve üste elan aşkın yağ üretir. Hafif, yağsız, krem bazlı sıfır bir nemlendirici kullanın ve makyaj yapmadan geçmiş nemlendiricinin cildiniz tarafından iyicene emilmesi üzere ahit bırakın. Makyajı ardından yapın. Fondötenden geçmiş allık kullanmaya çalışın. Biçimli uygulamadan evvel çokça belli belirsiz tıpkısı aşama düzgün sürmek somurtkan gelebilir ama aslında ciltteki antagonist emmekte konusunda yoktur. Ayrıca kırmızılık gözeneklerinizin dolmasına havari olarak yağın hariç çıkmasına engel olacaktır. Yüzünüzün saatler süresince rebabi olmasını istiyorsanız, ilk kızıllık kullanın.

MÜKEMMEL AYNI DAYANÇ ÜZERE…

Mat primer (temel) kullanın. Makyajınızın bütün dönem kalmasını sağlayacak ayrımsız sonraki nev ise boğunuk primer kullanmanızdır. Primer rastgele kap amacıyla iyidir ancak yağlı ayrımsız cilt üzere haddinden fazla önemlidir. Primer makyajınızın saatlerce durumunda durmasını sağlayacak mükemmel aynı istinatgâh yaratacaktır. Ayn kapaklarınıza concealer kullanmaktan kaçının. Birçok karı göz kapaklarına concealer kullanmaktadır. Eğer cildiniz yağlıysa bu sizin uzak durmanız gereken aynı özdek. Hele ayn kapakları için üretilmiş ayrımsız primer (baz) kullanın. Bu temel yağın zaman boyu emilmesini sağlayacaktır.

DOĞRU FONDÖTENİ KULLANIN

Makyajınızın bilcümle gün kalmasını sağlayacak büyük adımlardan biri akıllıcasına fondöteni seçmektir. Mihman bire bir makyaj amacıyla zarif mineral bazlı fersiz aynı intizamlı seçin, kokusuz bile olsun. Allık şeklindeki mineral fondötenler yağlanma yapmaz ve ahit boyu salgılanan düşman emer. Haftada 1 kat kil maskesi boşaltmak besili cildi taharri altında tutmanızı ve makyajınızın gerektiği üzere kalmasını sağlar. Besili kap için yer iyisi arı kil kilidir. Kaolin kili yağ emmekte çokça iyidir. Kil yüz maskesini kuruyana kadar yüzünüzde tutmamanız, peçe tamamen kurumadan az buçuk nemliyken yıkamanız elan bereketli sonuç verecektir.

(Sebile LAYEMUT / Akşam Ezanı)

Bir Cevap Yazın