Şenay Düdek adlı sanatçıları eleştirdi

Müzeyyen Bacı 16 Temmuz Cuma 92 yaşına girdi. Cenabıhak etraflı ömürler versin.

Ancak şu dakika haddinden fazla yumruk günler geçiriyor. Serbest o mu? Kızı Feraye, torunu Gaye ve yanındakiler. Olağan değil Türk Konferans Müziği ’nin işlek efsanesi, Atatürk ’ü şarkılarıyla mest eden, kat sayı sanatçı Bezenmiş Senar yatalak. Bakımı haddinden fazla çetin. Üstelik de epey masraflı. Bu tevellüt gününde Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, ben, Feraye ve mümasil dostları Haluk Kunter ile ayrımsız geceleyin düzenleyelim istedik. Sibel Can bu konsere ücretsiz çıkacaktı. Yani Şişli Belediye Reisi Mustafa Sarıgül ’nam yapamadığını ayırmak istedik. Fakat doktorları Bezenmiş Abla ’nın geceye katılmasına izin vermedi.

Starlar nerdesiniz?

Olmadı. Alçalma ettim. Araştırdım. Bezenmiş Abla ’yı soran, gerektiğinde ona elini uzatan Sezen Aksu, Tarkan ve Sibel Fert ’ın dışında bu özel gününde acaba  hatırlayanlar oldu mu diyerek? Elan bu üç vefakâr stardan ayrıksı tek kimesne yokmuş. O tarihlerde Bodrum ’da burnunun ucunda olan Diva Bülent Ersoy ne aramış ne de sormuş. Halbuki Denizli ’ye büyüklüğünde havlu, bornoz almaya giden Ersoy ’a Süslü Ablası ’nın elini öpmek yakışırdı. Esasen çok sevdiğim Ses Sayan dahi Bodrum ’daydı. Ondan de curcunalı, seda çıkmamış. Elan kimler? Ben alaturkanın ünlü assolistlerine çokça kızıyorum. Tarkan ve Sezen ’den önce onlara yakışırdı Süslü Ablalarına halk kabartmak, akıl tetkik etmek. Ama kameralarla değil tabi.

Maaş bağlanmalı

CHP ’den, YANLIŞSIZ Fırka ’ye birlikte geçse sevdiğim ayrımsız kayırıcı Firez ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay. Şimdi bu durumda ona haddinden fazla gelişim düşüyor. Sunma bodur sürede Bezenmiş Abla ’ya ayrımsız maaş bağlanmalı evet de masrafları birlikte yaşadığı sürece karşılanmalı. Mustafa Kemal Atatürk ’e bakım etmiş, Türk Tekellüm Müziği ’nin hayatiyetli efsanesi kimseye eksikli bırakılmamalı. Hele üstelik şu bol üç aylarda. Sayın Bakanım…

Şenay Düdek /Özgürlük-Veli

Bir Cevap Yazın