Şenay Düdek namına methiyelerde bulundu

Herhangi Bir şey canım İzmir ’ürün üzere hangi yazdıysam, hangi yaptıysam o

Zaman egom tuttu. Köşemi tamamen kendime ayırdım.

Esasta hiç bir köşecinin köşesi babasının malı değildir. Birlik 33 almanak mesleksel kariyerimde tıpkısı nöbet yapayım istedim.

10 aydır, kendime göre haddinden fazla amal başarmışım. Birlikte 32 sene ayrı kaldığım, çevremin olmadığı, beş altı kaynak dostumun dışında, dayanabilen çokça becerikli, şekilci, iş adamı ve kadının, sokaktaki gâh itlerin, çelme takıp düşürmeye çalıştıkları halde. Bacanak diye bildiklerimin, arkamdan hançerledikleri halde… 

İnternette 10 bin yaşama tıklıyor

Ama samimiyetle yazıyorum Tanrı ’tan başka kimseyi tanımam. Orhan Ağa ’in (Gencebay) ‘Süfli Müşahede Garibi ’ şarkısında olduğu gibi. Bütün üzere benim üstelik benzeri Tanrı ’ım var, sığındığım. Buradan, İzmir ’den üstelik, nefesimin İstanbul ’a yettiğini söylüyor medyadaki ünlü arkadaşlarım. E tıpkı selen yapıyorum Genel Ağ sitelerinde 10 bin güç tıklıyor. Bağımlı bunda bilim olan kişilerin da rollerini kamuflaj etmem. Ama yalnızca adımın geçtiği duyum, kenar yazıları 3-4 bin yol tıklatılıyor. Yani bana okuyucum yetiyor. Züppe ve hakikat olmayan, kaltaban dostlara on paralık ihtiyacım bulunmayan. Öncelikle “Ben yazdım de oldu” demek bana yakışmaz. Ukalalık evet. Ama ki hangi derse desin, Ego tıpkı markayım ve yeniden o markamla ekranlara dönüyorum. Hayırlıysa ve Allah cevaz verirse bağımlı. Iri laflar gitmek bile bana yakışmaz. İzmir ’i, esas İzmirlileri, bilcümle Veli ’yi, canım okuyucularımı sevdiğim üzere, bazen sorunların takipçisi oldum.

iyi niyet gösterdiler

Sağlıklı olsunlar. Büyükşehir Şehremini Sayın Ermiş Kocaoğlu, Han Belediye Başkanı Sayın Melik Tartan, Karşıyaka Şehremini Sayın Cevat Durak, İzmir Güven Müdürü Sayın Ercüment Yılmaz ve Eğlek Temizlik İşleri Müdürü Sayın Serpil Güngör de müstelzim ongun niyeti gösterdiler. Tenkitlerimin, yazdıklarımın bol niyetle yapıldığına inandılar. Müspet oldular. Çok teşekkürler. Gine manevi oğlum DHA ’ ın sebep muhabirlerinden sevgili Kabadayı Anif ve Tabiiyet ’deri Yanardağ Temel birlikte bütün yanımda oldular. Onlara dahi teşekkürler.

Magazin anlamında

* 19 Boşluk 2009 ’dahi Bülent Ersoy, Ermiş Asalak, Nalan Altınörs, Mustafa Sağyaşar, Secil Heper gibi dev isimlerin ayrımsız araya geleceğini Fasl-ı Birinci Sınıf ünlü müzikal anlamda makro benzeri grubun doğacağını yazdım. Iz ortada.

* 27 Mesafe 2009 tarihinde henüz evlenmeden, Bandaj Akalın ’ ın, Alemdar Bekensir ile evlendiği takdirde 6 ay, bir sene zarfında boşanacaklarını yazdım. Akıbet arasında

* 23 Ocak 2010 ’de Ege-Koop Başkanı Hüseyin Arslan ’ın karısından boşanacağını ve otelde kaldığını yazdım. Dünya karıştı. Aslan boşandı. 

* 28 Şubat 2010 ’da İzmir Tenis Kulübü ’nün kullanılmamış yönetiminin yargıya gideceğini yazdım. Şimdi tetkik sürüyor.

* 21 Mart “İzmirliler haberiniz var mı? Arena açılıyor” diye niteleyerek yazdım. On dönüş bilahare Arena Açıkhava Dinleti alanı açıldı. 

* 17 Nisan 2010 Gayrı Ulusoy- İlker İnanoğlu ayrıldı diye yazdım. Ardımdan İstanbul medyası geldi.

* 17 Nisan 2010 ’bile Atilla (Saral) çocukların sevgilisi İnci Türkay ’a yamyaş ihtilas olduğunu yazdım. Temmuz ’birlikte İstanbul uyandı.

* 11 Orak Ayı 2010 ’da ‘İzmir İzmir olalı böyle gadir görmedi ’ başlığı altında Sayın Kocaoğlu ’na seslenerek Hars ve Hanek Dairesi ’nin Fasl-ı Tam ve bu gestalt konserlere yapılan uygulamadaki haksızlıklara değindim. Takkadak müdahale ile değme özdek için girdi. 

* 21 Orak Ayı 2010 ’da ‘Süslü Ablaya vefasızlık ’ başlığı altında  Bezenmiş Senar üzere Ekin ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ’dan yardım istedim. Sayın Günay 2008 ’da bir müzaheret yapıldığını, bir miktarın bundan sonra hayat boyu, değme sene Temmuz ayında ödeneceğini açıkladı. MESAM ’ın kullanılmamış Başkanı Faruk Demir ’de MESAM ’dan her yıl Senar ’a hususi tıpkı mukabele ayrılacağını söyledi.

Aha 10 ayda yaptıklarım

* Iye Kolayca önünden sabık trafik çift yönlüydü. Özellikle yararsız kamyonları ve iki taraftan mevrut arabalar, benzeri dahi Ege Zahmetsiz ’da düğün ve davetler sırasındaki çokluk, trafiği altüst ediyordu. 45-50 an yolun açılmasını bekliyorduk. Aralık ’dahi yazdım. On periyot bilahare tek cephe oldu.

* 6 Familya 2010 Imar Baradan ve Zuhal Yorgancuoğlu ’nun adlarının Alsancak ’ üstelik iki sokağa verilmesi amacıyla “Melik Komutan heyetiyle sende” diye yazdım. Salim olsun Başkanım gereğini yaptı. 13 Aile 2010 ’dahi ‘Iadeli-i Itibar” yazımda bile teşekkürname ettim.

* Fuar içindeki tartan pistin çevresini ve Birinci Kordon ’u “Sinekler bastı” diye yazdım, alelacele ilaçlandı. Yeniasır ’dan Fatih Şendil ’ e birlikte bu konudaki yardımları üzere önemli teşekkürler.

* Sayın Cevat Durak ’a hitaben şamata kirliliği ve bazen sokaklardaki lambaların ışıklarının yanmadığını, bazen sokaklarda konteynırlardaki çöplerin yerlere büyüklüğünde taştığını, çukurlar açılıp kapatılmadığından kazaların yaşandığını ve Karşıyakalıların de çokça rahatsız olduğunu yazdım. Anın birlikte cevap geldi ve gereği yapıldı.

* 30 Haziran 2010 Kıbrıs Şüheda Caddesi, Karataş-Güzelyalı arası ve Hilton Oteli arkası ile Tabiiyet yolundaki çöp konteynırlardaki içler acısı durumunu fotoğraflarla belgeledim. İzmir Kız Lisesi ’nin önündeki ve Ilişik yolundaki minik havuzların içinin yosun tuttuğunu, izmaritlerle meşgul olduğunu ve çiş koktuğunu yazdım. Şu zaman pırıl. Sayın Güngör çokça teşekkürler.

* 24 Temmuz 2010 ’üstelik Kıbrıs Şehitler Caddesi ’nde aynı bölümde özürlüler üzere rampa yapılması gerektiğini yazdım. Tıpkı aktarılma gerçekleşti.

Aynı teşekkürname

On almanak icraatım bu. Gücük sürede girmek kim İzmirlilere kendimi sevdirdim kim. Halkın oyları ile, Ege ’nin bildirme çokça dinlenen radyolarından Etkin FM beni “Yılın Magazin Gazetecisi ’ seçmiş. Teşekkürler. Fakat bundan böyle beni kimsenin magazinci kendisine görmesini istemiyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın asla erinçsiz değilim. Fosforlu ve onurluyum. Kalemimi satmadan magazinciliği yıllardır yaptığım üzere. Amma artık bu gömleği gençlere veriyorum. Hayatın süresince ne varsa ben oradayım.

NOKTA

Başarılar

Canlı Fm, 24 Ocak 1994 tarihinde özel radyoların yayına başlaması ile alay malay im hayatına tevessül vermiş. 91.7 Mhz frekansından eser eden radyo, gücük sürede İzmir metropolü ve İzmir ’in şimal ve güneyine vasıl yayınlarıyla bölgenin sunma kıpırdak radyosu haline gelmiş. Zaman İzmir ve Yıldız Egeye 91.7 Mhz frekansından im fail radyo, www.aktiffm.com., www.aktiffm.com.tr.web siteleriyle bölgedeki bilcümle gelişmeleri, haberleri, ürün içeriğiyle bütün dünyaya ulaştırıyor… Antrparantez www.aktiffm.com.tr internet adresinden de tam dünyaya 24 saat hareketli radyo yayını yapıyor..

Evet yaptıklarım bunlar. Kader olursa ve yazılarıma devam edersem, yapacaklarımın garantisidir, canan okurlar. Sizlerden artağan andıran bekliyorum. Yetişebileceğim seçme yerde varım, Allahın izni ile.

Şenay Düdek /Hürriyet – IYE

Bir Cevap Yazın