Şenay Düdek ’’Sünnetsiz p.venk’’ diyerek bağırmış

Ahmet Kayaç ’nın yıllar ilk Magazin Gazetecileri Gecesi ’nde yaşadığı ofans esasen gündemde. Fakat bu sefer incelmemiş kayıtlar üzerinde yapılan gazeteci yorumlarıyla. Yer çokça aksülamel gösterilen isimlerden birisi de gecede Ahmet Kaya ’ya ’Sünnetsiz P..zevenk ’ diye niteleyerek bağıran magazinci Şenay Düdek ’ti.

Sabahleyin Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Taraf yazarı Rasim Şair Kütahyalı ’nın evinde o geceye ait izledikleri ham videoyu köşesine taşıdı bugünkü köşesine. O gecede Ahmet Kayaç ’ya en şişman hakareti,  magazinci Şenay Düdek ’in ’Sünnetsiz P..evenk ’ sözleriyle yaptığını kaydeden Yükselir, yeryüzü büyük şaşkınlığı ise Mahsum Kırmızıgül ’da yaşadıklarını yazdı

Işte Sevilay Yükselir ’mağara ’Bari ellerin kırılsaydı Mahsun Kırmızıgül! ’ başlıklı o yazısı

Biz gazetecilerin zat aralarında yaptığı sohbetler epey ilginçtir. Eğer sohbete katılanlar aşağı renkli kişiliklerse inanılmaz bir yassı yaşanır o anlarda. Çokça hararetlidir ama bire bir o büyüklüğünde birlikte verimli beğenilen tartışmalarımız. Işte iki akşam önce birlikte böyle tıpkı zaman yaşadık tıpkı grup gazeteci arkadaşımla. Rasim Şair Kütahyalı ’nın Kuruçeşme ’deki evindeydik.
Zaman o gecede yaşananları anlatacağım sizlere.

Nereden geldik, şüphesiz geldik bilmiyorum ama bire bir meydanlık laf Ahmet Kayaç ’evet ve lince maruz kaldığı Magazin Gazetecileri Derneği ’nin düzenlediği o meşhur geceye geldi. Başladık bittabi sorgulamaya… “Ki hangi yaptı? Bittabi aksülamel gösterdi?” falan diye niteleyerek. Aramızda geceye tek şehadet eden yegâne gazeteci Kurtulma Muhtar ’dı. Hatırlarsanız o aktarılma Show TV Veri ’in başındaydı. Reytingleri fenomen yaratıyordu. Antrparantez o gecede, ödüle müstahak görülen “En iyilerden” biri de Firar ’ydı. Ve maalesef linç girişimini başlatanlar arasında onun dahi adı geçiyordu. Epeyice dolmuş eylemek kim bu söylenenlere… Onun için uzun uzun üslup ihtiyacı hissetti bizlere o gecede yaşananları. Bilahare bile, “Balaban butlan yapıldı bana!” dedi ve “Bari o kaseti bulsak bile izlesek ve siz bile benim tezyifkâr ne yaptığımı görseydiniz!” diye niteleyerek ekledi.

Biz kamu, “Tamam… Peki” falanca derken Rasim salona gitti ve elinde bir DVD ile anlayışsız döndü! Ve “Hadi izleyelim” dedi. Bulunmayan bulunmayan adamda! Tam teşekküllü eli nimetli! Oysaki o gecenin tor görüntüleri varmış elinde. Hiçbirimiz itiraz etmedik elbette… Geçtik televizyonun başına. Ve an be dakika, kare kare başladık bilcümle beraber Ahmet Kayaç ’evet yapılan o sefihane saldırıların montajsız görüntülerini izlemeye.

Tıpkı yandan izliyoruz bire bir yandan üstelik yepyeni üstüne alışılmamış yaşıyoruz. Tamam zaman üzere aklımda o gecenin görüntüleri ama hiç bu büyüklüğünde ayrıntılı olanı izlememiştim. çabucak bedel celladı kesilen Başkumandan Ortaç ’ın “Bu devirde kimse hükümdar değil, melik değil” şarkısını söylerken Ahmet Kayaç ’nın oturduğu masaya dönüp, “Bu ülkeyi kimseye böldürtmeyiz! Teröre ağızotu etmeyiz!” sözleri ile hangi haltlar karıştırdığını biliyorduk ama onun buram buram kışkırtma kokan şarkısını kimlerin ayakta alkışladığını bilmiyorduk bilfarz!

Kimler kimler… Saymakla bitmez ama biri vardı kim ben onu görünce beynimden vurulmuşa döndüm! Nutkum tutuldu sayın okurlar adeta! Hemen ego değildim bittabi bu azılı şaşkınlığı etkili. Fücceten Alçı dayanamayıp, “Olanaksız ya! Bu Mahsun değil mi? Güneşi Gördüm diyen Mahsun! Hangi yapıyor hakeza?” diyerek ansız fırladı ayağa…
İnanamadık. Yüz Kere Mahsun ’un ayakta Serdar Ortaç ’ı alkışlayan o sahnesini izledik.
Sonraları işadamı Erdal Çevik ’ı gördük. Konuşmasını bitirdikten sonraları protestolar beyninde masasına akilane giderken Ahmet Kayaç ’yı durduruyor birden… Tıpkı yandan tıpkı şeyler söylüyor rahmetliye, değişik yandan dahi işaret parmağını sallıyor zılgıt değer üzere! Sövme mü ediyor, “Bunun hesabını vereceksin mi?” diyor anlayamadık. Amma buna rağmen Ahmet Kaya gülüyor Erdal Acar ’a. Hassaten sarılıp omzunu okşuyor babacan ayrımsız tavırla! Sonra bodur ve smaç saçlı benzeri kadın var görüntülerde. Tanıyamadık. Bas bas bağırıyor! Dursuz Duraksız küfrediyor ve hakaret ediyor; “Atın bu yurt hainini hariç!” diyerek. Benzeri başka avrat ise, Ahmet Kayaç ’evet dönüp; “Sünnetsiz pezevenkkkk!!!” diyor! Ben tanıyamadım o kadını ama Rasim, magazin gazetecisi Şenay Düdek olduğunu söylüyor.

Yazının tamamını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz…

http://www.sabah.com.tr/Üdeba/yukselir/2010/07/23/keske_ellerin_kirilsaydi_mahsun_kirmizigul

Sevilay Yükselir /Sabah

Magazin Gazetecileri Gecesi ’nden görüntüleri haberin videosuna tıklayarak 3 videoteyp halinde izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın