Şenay Düdek yazdı

Sacit imdi hevesli

Sacit Arslan, sevdiğim, inandığım benzeri kaç arkadaşımdan biridir. arada bir birlikte dertleşiriz. Düşünüm da sorarım. Filhakika sitesindeki köşesinin mıhsıçtı takipcilerindenim. Bana bakarak çokça üstelik güzelce yazıyor. Tamamlamak üstelik tespitleri var. Sacit sonuç yıllarda, takatli çok sabah programının, avrat kuşağının, duygusal simitlerinden biridir.Televizyonculuk dilinde, ongun reyting sahibidir. Güzelce konuşur. Türkceyi agâh. Karşısındaki insana kendini dinletir.Sahne ve çalgı, magazin dünyasında zorlu çokça gazeteciden da daha bilgelik sahibidir. Bu özelliklerinden ufuk da, Sacit ’e zorlu çokça magazin programından öneri sağlık. en son ben de kendisini, bana önerilen ayrımsız program için, sonuç günlerin yıldızı, bu yıl it canlı çok programla kendinden alay ettirecek olan, tvem ’e önermiştim. Amma er davranan sefer alır. Duyumlarına bakarak Sacit ’i kapmışlar. Bana göre kişi saatinde ve içeriğinde rakipsiz olan,  Kanaltürk ’üstelik bağış rekortmeni, magazin programı 2.Sayfa ’de, herhangi bir cuma namazı yorumcu yerine düz alacakmış. Gazeteciliği üstelik çokça bereketli bilici, çok dahi sevdiğim iki zer insanoğlu, Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel ’e ağabeylik yapacak. Müthiş üçlüyü merakla bekliyorum.

*****

Alaçatı, Türkbükü olmasın

Dostlarım Sinem ve Toplama Sağel Alacatı ’daki evlerine nida ettiler. Gitmişken birlikte kalayım istedim. Alacatı ’üstelik Casaolivia ünlü aynı butik otelde kaldım. Methini aynı dostumdan birlikte işitmiştim. Gercekten dört başı mamur. Belirsiz ayrımsız barınak. Personel ateş. Volkan, otel sahibinin güre oğlu Kaan. Neyse kemirmek amacıyla Tapu ’ya gittik. Mönüyü canan Miğfer (Atalay) yapmış. Ambians mükemmellik. Masalarda bütün aşina yüzler. ’Öyle ayrımsız gecer ahit ki ’ nin yıldızlarından Talih Çağrı Atiksoy, dizideki görkem arkadaşı Miğfer Güleç ve arkadaşlarıyla birlikteydi. Çok kalabalıktı. Bu senenin favorileri arasındaymış Tapu. Oradan tıpkı bambaşka yüz yere, Micasa ’evet geçtik. Bura de harikaydı. Aslında bu yıl Alaçatı iyicene patlamış. Sabah kahvaltısında, bi birçok gazeteci arkadaşla konuştum. Türkbükü ile ait yazımı okumuşlar.”Abla Türkbükü bitti diyorsunuz amma Alaçatı ’nın dahi sonu o” dediler. İstanbullu işletmeciler ve İstanbullular yüzünden, yer, ocak fiyatlarından tutun de, kiralara, şart- meşrubat, otel, göçüm, eğlence fiyatlarına kadar gelişigüzel husus fahiş reşit. Dayanıklı çokça bilinen mekan sonuç zamanlarda nitelik yerine da, idrak kendisine bile düşüşe geçmiş. Dilerim tez toparlarlar

*****

Özen vücut, çabuk harcanırsın!

Baylanlık Mücevher ’ı, Özcan Deniz ile birlikte başrolleri paylaştığı, ’Haziran Gecesi ’ adlı dizide ilk kez tanıdım.Öncesini bilmem. Amma bol aynı terbiye aldığını biliyorum. Bana göre oyuncu kendisine de kudretli. Fakat nedense hep, özel yaşamı ile gündemde. Bağımlı o dahi dinç aynı kadın. Şöhretliyse gençliğini yaşamayacak mı? Yaşayacak. Amma hakeza değil. Sen kalk en mail arkadaşının sevgilisi ile birlikte ol. Hem üstelik o mail arkadaşı, modacı Simay Bülbül, bu sevgiliden, tasar çizimci Beklenti Eker ’den, ayrılmasının üçüncü ayında… Yani şiddetli genç iken. üstüne üstlük bu delikanlıyı, Simay Bülbül ’un yanından tanımışken. Güya ülkede koca yok. Neyse ikbal tabi. Amma mademki berabersin,  geçmiş yakalandığında ahit, billah yazar inkar niye? Böylece Asmalimescit ’üstelik seni kavşak dudağa yakalarlar aha. Hadi yakalandın, pişkinlik yapıp, “Bundan Sonra kaçtılar yazmazsınız” buyurmak ise ne?. Naz Mücevher hakeza giderse, ona bi tavsiyem var; 35yılını bu düzene veren biri yerine, çokça çabuk biter ve efsus olur. Özeline çok özen etmeli ve  hakeza ekolojik ortam yerlerde, yaşamaktan vazgeçmeli. Yakınlık, ülfet kavramlarına bile ilgi göstermeli. Sonra adamı çokça tez harcarlar. Özellikle seni izleyenler, genellikle muhafazakar ittifak, Tanrı göstermesin ama ipini çokça tez çekerler.

Şenay DÜDEK

Bir Cevap Yazın