Şenay Düdek yazdı

İstinyepark ’ta, çok bozuk benzeri arkadaşımla karşılaştım. Tayf ve beyaz perde dünyasında, uyuşturucunun nokta safhaya ulaştığını anlattı. Şaşırmadım dersem, dolma olur. Elbette üzüldüm üstelik. Esasen sadece ünlüler dünyasında değil, sosyetede, alışılagelen insanlar beyninde dahi özellikle kokain denilen fesat, amansız hastalık gibi. Tanrı korusun… İzmir ’birlikte üstelik  öğrenciler arasında, maden müstevli halinde olduğunu, tez etti tıpkısı dostum. Harbiden bunun önemini anlayan, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık, Hars ve Spor Ofis Başkanlığı, Toplumsal Hizmetler Birimi tıpkı panel düzenledi. ‘Hayata Bağlan Projesi ’ kapsamında hazırlanan ‘Konu Bağımlılığı Için Hangi Kadar Bilgiliyiz? ’ mevzulu, panelde epey makro konuklar, çokça koskocaman meşruhat yaptı. Benim üstelik dil cambazı adına çağrıldığım, fakat gidemediğim panelde, ekranların kudretli ismi Oktay Asıl bile vardı. Konuşulanları strateji etmiş, ama gündem çetin olduğu üzere yayınlayamamıştım. Demincek mecmu sırası…

Kurtulmak takatli tıpkısı proses

DEÜ Bilim Fakültesi Konferans Salonu ’nda planlı panelin moderatörlüğünü, DEÜ Tababet Fakültesi Psikiyatri Temel Vukuf Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Baht yaptı. Talih, gençlerin, öğrencilerin, bap bağımlılığına yakalanmaması amacıyla, ceht gösterdiklerini bildirdi. Yön bağımlılığından kurtulmanın, hem familya, hem birlikte o güç için haddinden fazla metanetli aynı proses olduğunu belirten Prof. Kader, “Tığ bunlar oluşmadan ilaç alınması, o sahte dünyanın ana yüzünün görülmesi üzere çaba gider ediyoruz. Geleceğimiz gençlerin, hayata bağlanmasının elan kıytırık olduğunu belirtiyoruz ’ dedi. Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi Doç. Dr. Nesrin Şuh bile ihtiyaç duyularak alınan maddelerle, yapılan davranışların artmasının bağımlılık olduğunu rapor etti.

Arkadaşa ilgi

Kişileri konu bağımlılığına, genellikle en yakın arkadaşlarının alıştırdığını, ekranlarda ‘Dobra Dobra ’ programım sırasında uzmanlar ve yetkililerden öğrenmiştim.   Doç. Dr. Konuşkan, ‘Bağımlılık özne uyuşturucu ve uyarıcılar vardır. Kötü bağımlılık yapar. Geriz, müfrit yeme isteği, eşey etme arzusu çizgi bağımlılığıdır. Zihayat kızlarda zayıflama hapları, taze erkeklerde cisim, kas geliştirici ilaçlar bağımlılık yapar. Çoluk Çocuk, kanının düzgüsüz aktığı dönemde, öğretmen ve esas babalarından artık arkadaşlarının sözünü dinliyorlar. Bu dönemde, Türk filmlerinde gazoza hap atan Nuri Alço yahut tecavüzcü Coşkun değil, yer mümasil arkadaştan engel geliyor ’ diye niteleyerek, alelhusus aileleri, çocuklarının arkadaşları üzerine uyardı.

Oktay Hazine ’dan anif reaksiyon

Oktay Fon, Türkiye ’da hanende, şarkıcı, oyuncuların bap bağımlısı kendisine yakalanmalarına üzülmediğini açıkladı. Bu kişilerin yakalanmasının topluma ders olması gerektiğini savunan Çağlayık, şöyle dedi: ‘Bu durumda olan kişilerin, o travmayı atlatmaları açısından, belki dahi yakalanmalarının, talih olduğunu düşünüyorum. Eksantrik şanslarının olmadığını biliyorum. İnsanlar, toplumda kayran eden hanende, şarkıcı, oyuncuları bu halde görerek acıyor. Ülkemizde metal oluşumunu önlemeye yönelik dolgunca çalışmalar yürütüldüğünü biliyorum. Bu kadar pahal mızrap trafiğinin yaşandığı coğrafyamızda, insanlarımızda özellik kullanımının eksantrik devlet ortalamasının çokça  altında olması birlikte sevindiricidir.”

İzmir Emniyeti gür çalışıyor

İzmir Itimat Müdürlüğü, Güven Amiri Mehmet Sakıncasız Çakıcı, ortaöğretim ve üniversitelerde, mızrap ile uğraş amacıyla, eğitim bilimi çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi. Çakıcı, Emniyet Genel Müdürlüğü ’nün 81 ilde metal ile mücadele bile, eğitimli personel yetiştirerek görevlendirdiğini, konunun uzmanlarının, kişilerin yaşlarına bakarak eğitim bilimi çalışması yaptığını, akıbet yıllarda Türkiye ’üstelik, eksiksiz SUTAŞ ülkelerinin toplamından 1,5 itmam daha çok maden yakalandığını  açıkladı. Çakıcı “Bap bağımlılarının yüzde 90 ’ı sigara bağımlısıdır. Sigara uyuşturucuya bap açıyor” dedi.

Mısır Yasemini Şerif komple dizgin ‘Balkı Sabahlar ’ rekora gidiyor

Sahnelerin başarılı assolistlerinden, Mısır Yasemini Mübarek, ‘TRT Ahali-Turkiya ’ adlı programı ile rekora koşuyor. Kutsi ’yi herhangi bir sabah izleyicileriyle buluşturan program,  ‘İstanbul ’dan Ömre Bedel Sabahlar ’,  geçtiğimiz çevrim 200. program coşkusu yaşadı… Mısırlı anonsör Karema Awad ve adlı sanatçı Yasemin Kutsi ’nin, TRT Ahali-Turkiya ’birlikte alay malay sundukları “İstanbul ’dan Adamakıllı Sabahlar” programı balaban beğeni görüyor. Lübnan ’ın başkenti Beyrut ve Akdarı ’ın başkenti Kahire ile hareketli bağlantı yapılan programda Lahut, müstehap şarkılarından üstelik aynı bent sunuyor. Mutfağa giriyor aşındırmak yapıyor. Uzmanı olduğu astroloji konusunda üstelik izleyicilerini bilgilendiriyor. Özel kanallardan da sağlam çokça teklif kayran sanatkâr, “Rahatım durumunda. Biliyorsun ben dört kıstak konuşurum. Arapça bile bunlar arasında. Artık seyirci ile bütünleştik. Bu büyü bozulsun istemem” diyor.

Güle güle Uca ahi

Türkülere hayat veren, koca kabil bir adamdı. Birkaç posta ekranlara çıkarmış. Aynı, iki el bile albümlerinden bayram etmiştim. Gittiği herhangi bir TV programında, “Bana Şenay Abla haddinden fazla destek verdi” der, utandırırdı beni. Halbuki sırtımda taşıdığım nice ünlüler vardı, Şanlı ’nin beraberinde… Vefa duygusundan ırak, amma benim de aldırmadıklarım… Kıvırcık Marul Mehabetli başkaydı. Özü dahi sözü bile soyadı üzere temizdi. Erken gitti. Allah ’ın takdiri. Güle güle Ulvi Kardeş, hakkım geçtiyse helal yalabık ola… Türküler sahipsiz kaldı…

Alişan olmadı, Emre verelim Çağla ’ya kocası ortak oldu

TRT ’ye Alişan ile Çağla Şikel izlence yapacaktı. Düet henüz önce Show TV ekranlarında tıpkı eğlence programını sunmuştu. Aynı da aynı dizide oynamışlardı. Pozitif Film ’in sahipleri Zeynep-Itibar Peker prensipte projeyi onaylatmıştı. Üste kameraman kendisine de, benimle ‘Iyi Iyi ’da  7 yıl çalışan sevgili Kübra Makul ’un adı geçiyordu. Fakat Alişan tor. Çağla ’nın kocası, popçu Emre Altuğ bakir partnermiş. İkilinin aynı margarin reklamında oynamaları ve haddinden fazla harmoni sağlamaları bu fikri doğurmuş. Bakalım bire bir saz ve demo programında hangi büyüklüğünde muvaffakiyetli olacaklar? Çünkü Çağla Şikel ’in Fox TV ’de, Emre Altuğ ’un ise Geçek 8 ’de programları zorlu tutmamıştı da…

Feraye ’bile müzikli saatler

Türk ve Yunan müziğinin damak tadı ile buluştuğu ayrımsız bulunak sizlere. Kıyı ’de. İzmir ’deki tek butik mekan ihtimal üstelik. Adı Feraye. Eğlencenin nabzını tutan birlikte iki zihayat işadamı. Misyon Eriş ve Burak Akın. Mustafa Eksiksizlik Kıran Bulvarı üstünde birlik vadi alıyor. 50 kişilik kapasitesi. O nedenle ayırtma şart. Takım Elpida ve solist Bağda ’nın seslendirdiği, tıpkısı birinden iyicene Greek çalgı aleti ile konuklar, unutulmaz geceler yaşıyor. Patron Amaç Eriş,”Mönüde de cümbüş büyüklüğünde iddialıyız. Yemeklerimiz  Swissotel deneyimli Çağlar ve Oğuz Uz aracılığıyla hazırlanıyor. Kavrulmuş hellimli paprika, Akdeniz ve Iye otlarıyla mücehhez mezeler, deniz mahsullü mezeler, Cin usulü levrek, ahtopot tandır, pazı taklip, Azamet bostanlı levrek, karidesli paçanga ve balık çeşitlerimiz  ile varlıklı tıpkısı mönümüz var” diyor. Ben kemirmek yemedim… Amma İzmir elitlerinin yakından tanıdığı, kudretli paparazi Volkan Bas önerdi. Volkan ’a güvenirim. Ayrıca anneme andıran olduğu amacıyla gittim, gördüm. Geçenlerde de eğlenceye gideceğim.

Meraklılar için telefon:  0.232.446.48.86

Bir Cevap Yazın