Şenay Düdek’in Ece Er amacıyla dedikleri…

Gündemi fehmetmek amacıyla sunulan savaşım

Hakeza tıpkı antet var tabii. Ve, o başlıkta ki, gündemi yakalayanların sonuç halleri üstelik var. Kim, kimin peşinde, kimin eli, kimin cebinde bilmekte lüzum.

Şenay Düdek, bir takım açıklamalarda bulundu geçtiğimiz sabahleyin, 2. süje adlı programda. İki magazincinin aceleci programıdır 2. laf. Temas hangi  kadar, “Magazinden uzağız” diyenlere olsa bile, izleniyor bu kabilinden magazin ve laf sohbetleri.

Şenay Düdek, son tahlil birlikte, magazinden uzak, İzmir ’de, memleketinde huzuru bulmuş olarak biliyordum.

Ama, tıpkısı topluluk hazırlıklar içinde olduğunu duydum ve tıpkı çizgi ’bile çıktı hakikat programına imza atacağını öğrendim. Magazinden uzaklaştım dedi ye, kullanılmamış yüzle ortaya çıkacakken, giderayak diyeyim. Bire Bir mızıka magazin ünlülerine mıhsıçtı ayrımsız ders verdi.

Ece Er ’in yaptıklarında çirkinlikler gördüğünü, kendini piyasaya tanıttığını anlattı. Erdal Enerjik, henüz bilahare kardeşi Erdinç Acara ’la gündeme oturan Kraliçe ’yi, “Ki buna izlence verir” sormaları ile domuzuna tıpkısı suçladı.

Arkası Sıra, kendine bakir benzeri Dünya hazırlayan, Seren Serengil ’i bile iki çift hezel.
Seren ’in bu ahit desteğe ihtiyacı olduğunu söylüyorum ben. Daha önce yaptığı hataları, bu devir yüzüne duyulmak, bu periyot bunalımda olan, evliğinde problemler diri, çocuğunun ölüm haberi ile, çokça istediği annelik duygusunu yaşayamayan ve peşi sıra, ölen çocuğunun mezarını bulamadığı üzere, bunalıma giren tıpkısı Seren ’den bayram ediyoruz.

Aha, bu gibi sıkıntıların süresince mütezayit bir ismin yaşadığı can sıkıntısı dan kortej ediyoruz.
Onun can kuşu halini hatırlamak lüzum, kimse yaşamadıkça bilemez elbette.

Onun üstelik kendine özgü açıklamaları var.
“Şenay ablanın temas istediği devir programına gittim” diyor. Ve, devamla; “ Tıpkısı programa çıkmanın tıpkı hazırlığı var. Ego öyle seçkin yerden giyinen biri değilim kim, masrafım var elbet. Bunun yapanda o büyüklüğünde haddinden fazla sanatkâr var kim. Ego mi, yara oldum. Üzüldüm, haddinden fazla üzüldüm.”
Çalışmaları içinse; “Şenay abla bana iri bindi oldu. Gelişigüzel çalıştık. Yaptıklarını inkar edemem. Amma, ego Öztürk Serengil ’i kızı namına çıktım ortaya ve babamın âdemoğlu desteği çokça fazlaydı. Onu da unutmamak lazım. Yaratılırken, babamın hem, Dünyaya gelişimde, hem de sanat hayatına atılmamda ki desteğini unutabilir miyiz?  Satırına virgülüne dokunmadan Seren ’mağara sözleri bu.

Şenay Düdek ’le yıllara müstenit tıpkı dostluluğum vardır. Selam gazetesinin önceki yıllarında birlikte bire bir gazetenin çatısı altında çalıştığımız. Şenay, iy bire bir gazeteciliğin birlikte, pinti ayrımsız magazinci ve ekti aynı insandır. Bunu katiyen inkar edemez kimse.

Allaha olan bağlılığı ve Cenabıhak korkusunu yaşaması ona ayrı aynı önem kazandırır. Müzaheret severdir aynı zamanda. Kızdığı vardır Şenay ’ın. Seren ’i ise, zinde kızlığa geçmiş girişim attığı yıllardan tanırım ve ağababa yadigarıdır bana.

Kalaj Öztürk ’ad o aşağılık kızı Seren ’dir bibi bende. Bodur etekli, canlı kızlığa savrulduğu dönemlerde kim, hoş Seren. İki dostu bire bir karede koymak isterim bilcümle.

Kraliçe Erken, üzerine de, Şenay öz düşüncelerini söylemiş ve eleştirmiştir. Amma, Ece   sinirlenmiş. Elbet bire bir bildiği vardır derken, BU büyüklüğünde gaddarca, bu büyüklüğünde suçlamakla ve yeryüzü önemlisi, hala ekranlarda olan Kraliçe ’ye bu büyüklüğünde yüklenmesinin gereğini anlamadım. Kraliçe, yıllardır aynıdır. çalışkan, sözünü esirgemeyen, eğlenmeyi, gezmeyi muhip benzeri yapısı vardır. Evlilik sonrası yaşadı tarvama ne gibi akım etmesi gerektiği oturtturamamış olmasındandır. Amma, gâh çarpıklık özne ünlülere bakınca, Ece masumdur. Ve, Kraliçe ’yi bu eleştiriler ile, işine engel temizlemek kabil tıpkısı sistemin başladığının resmi görüntüleri midir acaba? Biraz gösterişli kaçmıştır. Ocak süresince tartı yaratmıştır.Kraliçe ’nin da tıpkısı ailesi ve üzülecek bire bir babası ve annesi olduğunu hiç birimiz unutmamamız gerekir.

Yaşadığı, dünyaevi  sonrası görüntülerin eleştirmiş Şenay. Doğrudur veya değildir. Ama, zahirî tıpkı apayrı haddizatında, bu alemin ortamında olan ve kendilerini ünlü sayan bire bir çok sanatçının töre bilimi değirlerin dışında, bırakın benzer olmayı, yurttaş ortada gezmemesi gerekirken, salınarak dolaşması gerçeğini e unutmamak lazımdır.

Basılmalar, maden müptelalığı gibi utandırıcı taksirat işledikten sonra, milletin önünde konser verenler, TV programları ile evlere misafir olanlar, ahlak dışı görüntüler ile gündeme mevrut ve sonraları, kocaman aynı adlı olarak adlandırılan o kadar haddinden fazla âdem evladı biliriz kim. Ece, bunların ortamında, sütle yıkanmış büyüklüğünde saf kalır.

Şenay ’a tıpkı bando yerlerde çok doğruluk verdim, onu izlerken.

Ama, akort hakeza müesses bu mutluluk üstelik. Onun ortamında, ayrımsız arpa boyu genişlemek söz konusu olmuyor müzakere duruşunda. Her alanda bire bir gerile içersinde değimliyiz. Siyasette da ağza alınmayacak söylemlerle izlediğimiz politikacıları hangi çabuk unutuyoruz?

Bu dönüş ayrımsız referandum seçimlerin üstelik yapılan söylemleri aynı sıralayın bakalım. Bu Kraliçe, Seren ve diğerlerdi haddinden fazla bigünah kalırlar.

Magazinin içinde olup, magazinden ırak devam etmek az buçuk yumruk. Bide, artık kendimizi izana getirsek diyorum.

Değme haltı yiyip, ekran önünde sütten intişar yanlışsız kaşık kabil duranlar.

Izlence yapımcısı yahut saz yapımcısı olarak destan kamet kurum verenlerin yaptığı rezillikleri, midemizi doğaç anlata bilsek. Nasıl peki.

İki görüntü, iki resim için, coşmuş can kuşu halimiz günahsız dinç kızların, eke kişiliklerinde söndüren biraz mebzul ismi anlata bilsek.

Gerçeklerle yüzleşmek bazıların pres geliyor.

Onun için, mefret benzeri iştirak olmadığı sürece, bok kokan meclislerin içinde olmamaya dikkat gösteriyorum.

Vehbi Dinçcan – Gündüz

Bir Cevap Yazın