Şengül Balıksırtı, muhabiri tazminatsız kovdurdu!

Gösteri Adamı Mehmet Şanlı Erbil ’le savaş ettiği gerekçesiyle Sabah Gazetesi ’ndeki görevine 5953 mahdut Matbuat Kanunu ’nun 11/3. maddesi mucibince sonuç sunulan Mustafa Deryahan, başından geçenleri MEDYARADAR ’a anlattı..

Aha noktasına virgülüne dokunmadan Deryahan ’ın zat ağzından anlattıkları:

09 Haziran 2010 Çarşamba günü sıra saatinde fariza açmak amacıyla şirketten ayrıldım.  Çağa sahilinden İstinye sahiline kadar arabayla yolculuk halindeydim. Yolda turuncu eşofmanı ile yanı sıra gailesiz aynı bayan ile Mehmet Ali Erbil ’i gördüm. Hemencek araçtan inip ikiliyi görüntülemeye başladım. Ancak Mehmet Ulvi fotoğraflarının çekildiğini fark edince yanındaki  hatun ile derhâl otobüs durağının içine girdi.

Birbirlerinden ayrılan ve kontra istikametlere akıllıca yönelen ikiliden Erbil benim üzerime akilane gelerek, “NE ÇEKİYORSUN ULAN” diye seslenme etti. Köle namına, “SİZİ ÇEKİYORUM MEHMET ULVI SATIŞ” diyerek yanıt verdim. “INCIZAP LAN BENİ” diye Tarabya istikametine makul yürümeye başladı.  Tıpkı muhabir kendisine haberin ve resimlerin devamı gelmesi amacıyla ilk ilk güre bayanı takibe aldım. Eş Erbil ’in Yeniköy çarşıda park yeri halinde olan aracının yanına gelip Erbil ’i beklemeye başladığını gördüm. O fotoğrafları çektikten sonra Erbil ’i izlem etmeye başladım. Erbil Yeniköy taraflarında tıpkı cafe ’nin deniz kenarında güçlenmiş, insanlardan telefon açması üzere kendilerinden telefon istediğini duydum. Bu fotoğrafları de çektiğim esnada bana, “NE ÇEKİYORSUN LAN O……. ÇOCUĞU” diye niteleyerek küfürler etmeye başladı. 

Tezce fenomen sonrası telefon ile aradığım Sabahleyin Gazetesi Magazin Müdürü Şengül Balıksırtı ’na, “MEHMET YÜCE ERBİL ’İ YAKLAŞIK 18-19 YAŞLARINDA AYRIMSIZ GENÇ KIZ İLE ÇEKTİM, FAKAT ERBİL BANA AĞIZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER ETTİ” diye söyledim. Müdürüm olan Balıksırtı bana, “ACELE ŞİRKETE GEL” diyerek çağırdı. Köle müstacel adına Sabah Gazetesine giderek Şengül Balıksırtı ’na hem fotoğrafları gösterdim  hem dahi olayı anlattım.

Şengül Hanım bana, “Bu fotoğrafları apayrı kimse çekti mi?” diye sordu, Ego da kendisine “müfit” dedim.  “Tamam, fotoğrafları acil yerine sistemden (Fotostation ’ın bulunduğu  bilgisayar) çıkart. Bu vukuf kullanılmayacak” diyerek mütekellim Balıksırtı ’na, “Siz benim müdürümsünüz. Fotoğrafları yayınlamanız sizin sorumluluğunuzda ve insiyatifinizde. Fakat beyninde aynı kalay var. Benim amansız hastalık ile mücadele fail anama sövme edildi. Madem haberi yayınlamayacak kadar samimiyseniz, benden özür de dilettirirsiniz” dedim. Balıksırtı bana, “Haberde yok, kusur da bulunmayan” diye niteleyerek çalışmama kaldığım yerden devam etmemi söyledi.

Kısaca 20 yıldır bu mesleği çalışmalar fail ben Mustafa Deryahan, ilk kez aynı kurumda böyle benzeri çizgi ile yüz yüze kaldım. Şengül Hanıma , “Eğer benden kusur dilettirmezseniz ego da karşıma çıktığı antlaşma Erbil ’e hürmetli olmayacağım ve beyninde tıpkı tahrik olduğu için gerekeni yapacağım” dedi. Şengül Bayan bana, “EGO BURADAYKEN VE SEN SABAHLEYIN GAZETESİNDE ÇALIŞTIĞIN SÜRECE IÇRE MEHMET YÜKSEK ERBİL ’E DOKUNAMAZSIN VE DOKUNDURTMAM. GİT RICAT ET, O ZAMAN HANGI YAPARSAN YAPARSIN” diye niteleyerek konuştu.

09-HAZİRAN 2010 tarihinden beri moralim döküntü ve can kuşu sağlığım yıpranmış tıpkı şekilde işe gidip geldim. bu arada bu laf ile ilişkin Şürmanşet isimli aynı gazetede bu laf ile ilişkin olgun çıktıktan sonradan  Şengül Karı bana, “Bu haberi senmi bunlara sızdırdın, bozukluk hakeza tıpkısı edepsizlik yaptın” diyerek çıkıştı.

Ego üstelik ’ ’ Konuyla alakam yok ego sızdırmadım. ’ ’ diye niteleyerek kendisine yavuklu defans  yaptım. Ancak kendisi beyhude tıpkı şekilde beni ve ailemi herkesin önünde suçlayarak  hakaretler etti.  Tamlık bu gelişmeler üstüne 18 Ağustos 2010 Çarşamba haset öğleden sonraları görev yaptığım yerlerden olan Akmerkez ’e gittim. Tahminî 7-8 yabanlık muhabir topluluğu arkadaşlarımda bir mekanda bulunuyordu.  Onlarla gelişim konusunda konuşurken şappadak bayağı kattan aynı patırtılı geldi, “Şişşttt ulan gazeteciler bak bunu çekin” diyerek  tür şaklabanlıklar yapmaya başlayan Mehmet Ulu Erbil ’i gördüm. Kendisini görünce dayanamadım ve aşağıya makul hızlı adımlarla yürümeye başladım. Beni karşısında görünce nagehan yadırgatıcı olan Erbil ’e, ettiği küfürlerden çevre kusur dilemesini söyledim.Bunun konusunda menajeri Stelyo Pipis araya girdi ve yapmamam gerektiğini  ve kendisini haddinden fazla edisyon durumda bıraktığımı söylemeye başladı. Bunun üstüne muhabir  arkadaşlarım beni alıp art kata çıkardılar ve sakinleşmemi sağladılar.

Internet sitelerinde yazıldığı gibi çarpma olmadı. Akmerkez Home Store ’un önünde olan biten konu bu. Bunun dışında bambaşka hiçbir laf gerçekleşmedi. Bilahare duydum kim Erbil Akmerkez ‘üstelik bulunan müşteri kayıtlarını aldırmış ve savcılığı yanlışlık duyurusunda bulunacakmış. Fakat bana vasıl rastgele bildirim evet dahi ayıraç bulunmayan.  Tahminî 2 kamer geçmiş bana sövme eden ve hakaretler eden Mehmet Mualla Erbil ’i hiçbir şekilde uyarmayan ve benim yanımda sıfır ve bu konuyu tabir etmeyen, Sabah gazetesi Magazin Müdürü Şengül Balıksırtı ve Sabahleyin Gazetesi yönetimine  soruyorum, illet Mehmet Şanlı Erbil hakkında tıpkı takbih yada uyarma yazısı yazılmadı. Hastalık benim hakkım savunulmadı. Mehmet Mürtefi Erbil ’i fotoğrafladığım ant bana edilen küfür ve bu küfürden hava rahatsızlığım Şengül Balıksırtı yoluyla size hastalık anlatım edilmedi.. Yaşadığım pimpirik edici olayı ciddiye mi almıyorsunuz anlamış değilim.

Tıpkı muhabire temel-avrat sövme eden sanatçı karşısında bu muhabir Sabah Gazetesi çalışanı diyerek dikkate alınıp mağduriyetten kurtarılmıyor ama nedense muhabir olayı peşinden tarafınızdan savunulmayıp bu kalay karşısında olaydan bire bir buçuk kamer kadar sonra tahrik sonrası adisyon sorup bayağı tıpkısı görüngü yaşayınca, şipşak savunmam isteniyor ve bununla da kalmayıp tazminatsız işten üstelik çıkarılıyorum. Görevimi ifa sırasında kalay edilirken Sabahleyin Gazetesinde çalıştığım yöneticilerim yoluyla dikkate alınmıyor ama nedense hesap sorunca yöneticilerim Sabah Gazetesinde olduğumu hatırlıyor tazminatsız işime son veriliyor!

Mustafa Deryahan

MEDYARADAR

 

Bir Cevap Yazın