Şengül Balıksırtı yazdı

Tarkan mı muhik Rüya mı?

Imge Avşar, ’Kral Çalgı Aleti Ödülleri ’nde kazandığı ödülleri almaya çıkmayan Tarkan ’a ekli sinirlenmiş ve abus laflar etmiş.
Tamam Hülya dobra aynı kadındır, içindeki dışındaki birdir amma Tarkan üzere söyledikleri bana biraz fazla geldi. Tıpkısı insanın yaptığı işi eleştirebilirsin, halini, tavrını eleştirebilirsin ama
“1 metrelik eş”, “Eşek eş”, “Dangalak” lafları ayrıksı bire bir klasmana girer.
Ama olaya iki açıdan bakalım; Rüya Avşar ’a hak veriyorum.
Hem üstelik sonuna büyüklüğünde. O da Türkiye ’nin starı ve o üstelik imtina etmek görmeyi doğruluk ediyor, içtinap etmek istiyor. Tarkan için sahnede bekletilmeyi ve ayrımsız oyunun parçası olmayı hiç adalet etmiyor. (On Paralık kimesne hak etmez.)

HÜLYA ’YA KUSUR BORCU

Gelelim Tarkan ’a…
O dahi defalarca sahneye geçmek hesabına; gecenin büyüsü için böyle tıpkısı şey tercih etmiş gibi. Bilcümle tün bergüzar almak amacıyla sahneye çıksaydı, eminim finalde yarattığı o etkiyi yaratamazdı. Amma keşke o dahi kendini düşündüğü kadar; onun ödülünü yöneltmek için sahneye sâdır insanları bile düşünseydi.
Yani Hülya üstelik sadık, Tarkan üstelik hakikat… Tamam ki haksız?
Nahak Yere olan Kral TV ’ciler…
Tarkan ’ı birlikte, Hayal ’yı de bu duruma düşüren onlar. Hakeza tıpkı gecede “Ne olursa olsun Tarkan illa gelsin ve sahneye çıkıp demonstrasyon yapsın” diye düşünürlerse; Tarkan ’ın Kral ’ın önüne geçmesine baştan tamam derlerse sonucuna bile katlanırlar.
Ben o geceyle ilgili yazımda bütün bunlardan hareketle ’Kral Tarkan ’dır demiştim. Ama Rüya ve başka ünlülerin sahnede Tarkan ’ı beklemelerini ve bunun onlardan bihaber kurulan tıpkısı oyunun parçası olduğunu on paralık düşünmemiştim.
Tarkan ihsan töreninden aynı dolaşma önceki birlikte “Elan törene katılıp katılmayacağım muhtemelen değil” diyormuş.
Belli ki onun bu kararsızlığı Kral ’cıları panikletti. “Yazık Tarkan gelmezse koygun olur” diyerek düşündüler ve onun her dediğine “Okey” dediler.
Yani; Hayal ’evet Tarkan ’ın tıpkı defo borcu varsa; Kral ’ın bundan sonra var.

Şengül Balıksırtı

 

Bir Cevap Yazın