Şenol Güneş’ten can alıcı depar!

CİHAN’da kayran alan habere göre Beşiktaş Beceri Direktörü Gündüz, Osmanlıspor galibiyetinin peşi sıra açıklamalarda bulundu.

Tarih, kazanmaları gereken tıpkı pik çıktıklarını aktardı. Yedikleri golle geriye düştüklerini belirten Gün, henüz sonra beraberliği yakaladıklarını serencam dakikada bile yengi golünü bulduklarını rapor etti. Çağ, “Futbol adına bahsetmek için önce tesisten başlamak geçişsiz. Maç sahaları gördüğünüz üzere. Tabi buz mümkün, antipatik cins. Ama bu büyüklüğünde şiddetli aynı zeminde boydak bize değil eş sahibi Osmanlıspora birlikte efsus oluyor. Onlar da zaten zat sahasında benzeri karşılaşma dışında kazanamadılar. Keder zeminde ateş ayak topu oynayarak kazanmayı makul bulmuyorum. Zaman tığ 3 benek aldık. Sevinçliyiz. Onun dışında hiçbir oyuncumu de oyu n kendisine eleştirmek istemiyorum çünkü sahaya adapte olamadılar. Endişe yerine kazanma hırsı vardı. O üstelik önemliydi. Bizim için zor ayrımsız puandı 3 puanla geçtik” şeklinde konuştu.

ZEHIR DAYANAKLIK ETMEK”

50 yıl eski anlayışın hala devam ettiğini belirten Devir, keskin zeminden şikayet etti. Sıra, “Bu elem zeminde rakiplerle tıpkı kıymet hizaya süzülmek, kenardaki top toplayıcıları ahit geçirip heyecanlandırmak imdi geçti bu devirler. Bunları ki yapıyorsa cezaları tehlikeli olsun, çocuklarımızı bile çığlık eğitiyoruz. Elan fena hâlde ayak topu oynanabilmesi amacıyla tesislerin ve anlayışın değişmesi gerekiyor. Bugün biz kazandık. Tığ zaman kaybedebilirdikte. Akhisar maçını kaybettik. Futbol hakeza ayrımsız oyun. Amma zaman 3 puan kabul etmek bu şartlar altında müjdeli” dedi.

“BEN OLSAM BU TAKIMI LİGE ALMAM”

Ayrımsız basın mensubunun Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ’ın Marıo Gomez için ‘çimento ’ söylemini hatırlatması ve ‘Sosa bu takımın amacıyla nesi cins?’ sorusuna, Ruz, “Çimento ve başka konular yapım konusu. Bizim futbolcuların bütünü altın ve şanlı. Kenarda artan ve oynayan. Sabık sene çim sahada adamakıllı sahada oynanıyordu. Zaman ki sahanın zemini şayet siz seviyorsanız size aldatıcı olsun. Çok dokunaklı bire bir dayanak noktasi. Vakit Kaybetmeden buzla ilişik değil. Zemin doğrusu kötü. 3. ligde hakeza sahalar bulamazsınız. Ben olsam bu takımı lige almam. Federasyonun buna müeyyide yapması gerekiyor. Aktör giremiyor, ahit yapamıyor. Sakatlanacak diye niteleyerek korkuyor. Efsus sorumluluk. Oyunculara bu büyüklüğünde paralar veriliyor. Mesnet mebzul değilse bozukluk transfer yaptırıyoruz. Geçen seneki sahayla bu vadi bire bir değil.”

Bir Cevap Yazın