Seren Bahir Yalçın’ın yıldızı parladı

Milliyet’ten Senem Aydın’ın röportajı..

– Oyunculuğa nasıl başladınız? Keşfedilme hikayeniz nedir?

Küçüklüğümden beri ilişik olduğum ama tek deneyim fırsatı yakalayamadığım bir şeydi oyunbazlık. Sporcuydum, raks ediyordum ve  fotomodellik yapıyordum. afiyet Bakanlığı ’nın amme spotu amacıyla aktör aranıyordu, tıpkı arkadaşım beni başvuru etmiş.

– ‘Aşk ve Sorumluluk ’a dahil olma süreci şüphesiz gelişti?

Ankara ’dahi yaşıyordum ama o çağ İstanbul ’daydım. Dönmeme ayrımsız ahit kaldığında ‘Amor ve Sorumluluk ’ teklifi geldi. İki saat sonradan görüşmedeydim ve inikat imzalayıp çıktım. Düşünsenize Ankara ’evet evinize dönmeye hazırlanıyorsunuz ve iki saat zarfında İstanbul ’a göç kararı alıyorsunuz. Zira yapımcılarım bana öyle bir yalaz verdiler. Ertesi dönüş dahi “Araç” dedik. Tek düşünmedim. Demin de ferah ki diyorum.

– Dizide canlandırdığınız Nesrin ’in size yakın yanları var mı?

Istikrar üzerine benziyor ama seçtiğimiz yollar farklı. Ben aklımdakini fora etmek üzere insanlara uymazlık vermem ya bile onları ezip geçmem. Nesrin, biraz daha kaskatı bu konuda. Gözü pek ayrımsız madde görmüyor.

– Günce dizide oynamanın avantajları neler?

Avantajı, ezber yeteneğim gelişti. Günde 30 sermaye ezber yapıyorsunuz. Bütün çokça ferah oyuncularla, haddinden fazla iyi ustalarla tıpkı sette bulundum. Bu dahi benim üzere nazik tıpkısı fırsattı. Çok molekül öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.

– Çekimler pekâlâ geçiyor? Haftada birçok bölüm çalışıyorsunuz, ne kadar sürüyor göz çekimleriniz?

Haftanın altı haset setteyiz. Kilolu bir hisse senedi temposu ama umumi yerine sekans setleri alçak. Günlük, haftalık ayırt etmiyor, rastgele ahit mıhsıçtı bir tempoda çalışıyorsunuz. Ama eve geldiğimde hissettiğim bezginlik işimi haddinden fazla sevdiğim için stabil tıpkı önem taşımıyor.

– Inhisar Etmek hayatınızda neleri değiştirdi?

Ego daha bir benim… Daha yolun çok başındayım stabil anlamıyorum henüz tanınmakla tanınmamak arasındaki farkı türkçesi.

– Toplumsal medyada, sokakta oyunculuğunuz hesabına tepkiler elbette?

Pir eleştiriler geliyor. O büyüklüğünde mutlu oluyorum ki… Bence bu meslekte takdir örtmek hususi ve iyicene tıpkı dideban.

‘Çokluk Yılmaz ’la kandırmak isterim ’

– Ekranda kendinizi beğeniyor musunuz?

Bence bir aktör kendini ekranda izleyip “Vay be ne büyüklüğünde ongun oynamışım!” diyorsa, hatalı oynamıştır. Kendimi ekranda beğenmenin ucundan birlikte geçmiyorum. Fakat umumi adına manzara enerjisine, duygusuna bakıp makul evet dahi falsolu diye niteleyerek yorumladığım oluyor.

– Alay Malay şan almak istediğiniz oyuncular var mı?

Toplama Yılmayan ve Soğan Çiçeği Tekindor ’la ayrımsız projede düzlük almayı çok isterim.

– Üçkâğıtçılık yerine neler planlıyorsunuz?

Genelde manzara edilen değil bile elde edilen ve gerçekleştirilen şeyler için konuşmayı severim. Yani bittabi kim gelişigüzel ant kendimle yarışma halindeyim ve rastgele ant daha iyisi tutmak için çabalayacağım.

Bir Cevap Yazın