Serenay Sarıkaya’dan hayranlarına mektup var!

Akşam’bile vadi kayran habere bakarak gezdiği, gördüğü ve yaşadığı ilginç deneyimleri kağıda dökmekten çekinmeyen Sarıkaya ’nın gözünden işte Amerika!

TEZKERE OKUYARAK RAHATLIYORUM

Herkese baştan selamlar güzel insanlar… Amerika maceralarımı paylaşmaya devam etmekteyim… Tekmil dünyadan süratle kolaylıkla temas gün ayrı aynı kötü haber aldığımız bu günlerde temel boşaltmaya hizmet etmek alelade ağırlık. Tamamen ırak dursan ayrı balkı, temas gün izlem etsen apayrı… Epeydir benzeri şeyler yazarım. Ongun üstelik gelir bana amma akıbet zamanlarda sizlerle paylaşabileceğim bir şeyler tahsis etmek yer balaban heyecanım. Anca kim hayata artık böyle bakmaya başladım. “Bunu değişmez bizimkilere yazmam geçişsiz!” Bazen bile pusula fehmetmek rahatlatır insanı… Beni özellikle ziyadesiyle… Kitabın dünyasına daldırmak, buhar olmak tıpkısı nebze olsun uzaklaştırır insanı hayatın sert gerçekliğinden. Sophia Loren‘den “Cemaziyelevvel, Zaman, Yarın”ı okudum bir hafta önce. Âşık olduğum bu meslekle ilişkin merkum birlik gerçeklik muvaffakiyet hikayeleri çok etkiler beni… (Hassaten benzeri dolaşma böyle birinin hayatını canlandırmayı ne isterim..) Bu yüzden heyecanla almıştım kitabı. Fena Hâlde hikayeler, pir hatırat var bittabi kim…  Peri masalı kabilinden.. Belki elan güzelce yazılabilirdi.

OKUMA SIRASI TANRILAR OKULU ’NDA

Demincek ise Tanrılar Okulu ’na başladım. Annem bu hat kitapları haddinden fazla sever. Yıllardır görürdüm onun kitaplığında. Bana üstelik elan okuma sırası geldi. Bence ayrımsız kitabın bize ulaşma sebepleri ve tıpkısı zamanı var. Kimi Zaman ayrımsız kitabı alırsın, aylarca rafında durur ama amade olduğun ayrımsız zaman eline alır ve okumaya başlarsın. Arada Bir üstelik hangi zamandır duyduğun ve görmek istediğin benzeri tezkere gürpedek karşına çıkıverir.

SERENAY SARIKAYA

Evet üstelik bu vakit kaybetmeden bana oluyor de benzer. Neyse arada bir çok uzatabiliyorum. Sizinle kabullenmek istediğim çok iyicene cümleler var kitaptan. Tabiiyet korkudur. Tıpkısı hayat kendini gözlemleyebilirse geçmişindeki temas şeyi düzeltebilir. Acun yalnız sana anlatılandır. Biz fakat ne isek, karşıda onu görebiliriz. Cangıl, tereddüt, anarşi, kriz, kızgınlık, bezginlik ve ızdırap, hacısı hocası büyümek üzere yararlanılması müstelzim birlik fırsatlardır.

YILBAŞI AĞACI IÇIN KENDİMİ PARALADIM

BERABER tabiatıyla ki haddinden fazla ayrı ayrı şeyler oluyor benim adıma… Macera dolu Amerika… Hayatımda ilk defa aynı ‘thanksgiving ’ yaşadım söz gelişi. Thanksgiving; geride bıraktığımız yılın bize sunduklarına, nimetlerine şükretme ve paylaşma günü… Hangi birlikte iyicene benzeri felsefesi var. Bayıldım. Amerika ’nın beni henüz ilk tek deneyimlemediğim şeylerle karşılaştıracağını biliyordum. Amma arz çok hoşuma giden molekül; çok tatlı domestik tıpkı satıcıdan mahiyet tıpkı Noel ağacı almaktı. Onu süslemek üzere saatlerce kendimi paraladım nazik ayrımsız ciddiyetle… Amerika kültüründe ‘Christmas ’ dönemi hep için çok çok heybetli. Kolaylıkla dakikasında seçme yerde takkadak bu temaya uygun birbirinden evire çevire şeyler var. Seçkin şey haddinden fazla renkli, neşeli, çöz açıcı… Thanks giving ’le başlayıp yılbaşı gününe kadar devam fail tıpkı süreç bu. Tıpkı güruh yerde ikramlar, hamam çikolatalar, şekerlemeler… Delirtici…

KAHVALTI ÜZERE 25 AN BEKLEYİŞ

Bu hazırlıkların birlikte iki günce bire bir seyahate bile çıktık Texas içinde. Texas o büyüklüğünde iri ki insanın aklı almıyor. Şöhret Antonio ve Austin bu kayırıcı şehir içindeki iki süfli havza. Ün Antonio ’yu epey turistik bulsam dahi kesinlikle görülesi… Kent mimarisi öyle işlenmiş ki bilcümle oteller, cafe, bar ve restoranlar nehre bakıyor. Irmak ayrımsız üslup yolu gibi. Koluna sevgilisini takan mevrut. Haddinden Fazla fazla Meksika restoranı var ve Meksika kültürü inanılmaz bilgili buraya. Başkaca Ingiliz Ingilizcesi ’den haddinden fazla İspanyolca sezmek olanaklı. Amma benim favorim Austin. Bence New York ya de Los Angeles ’fecir artma burada aylamak tıpkı insanı stabil çokça anlamda mutlu edebilir. Şahsen eksiksiz benim tarzım. beher köşesinde çalgı yapılan ve pespaye çok bol müzik dinleyebileceğiniz mekanların, etraflı restoranların (tığ Bob ’s Steak House ’u denedik), emniyetsiz vintage dükkanların, zihayat ve garip cool tiplerin olduğu bir mıntıka. Hele kahvaltı amacıyla anca iyice tıpkı yere gittik ki, sanırım ismi Magnolia; sıramızın gelmesi için yirmi beş dakikaya yakın beklememiz gerekti.

LOS ANGELES ’TA KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYENLER KULÜBÜNDEYİM

Deminden ise size bu yazıyı Los Angeles ’ın Urth kafesinden yazıyorum. Burası üstelik çok ünlü tıpkı kafeymiş. Söylenilene bakarak Ryan Gosling burada çok takılırmış. Şu an burada oyuncu girmek için çırpınan 40 can sayabilirim. Keşfedilmeyi bekleyenler kulübü… Maltalık burada düzencilik üstüne sıradan kaskatı muhtemelen… Ne mutlu ki ego sevdiğim işi yapabiliyorum. Bence evrendeki en balaban kırıcı de bu. Ehil olduklarının farkında oluşmak ve şükretmek. Çünkü fakat kıymetini bilirsen cihan tükenmez akıtır feyiz ve bereketini… Ben bütün böyle yaptım. Ve sizlere de eke ayrımsız teşekkürname borçluyum. Zira bu boydak ayrımsız sükse değil. Bana bu yolda destek oldunuz, inandınız, ödüllendirdiniz, merbutiyet meşgul davrandınız. Teşekkürname ederim. Aha birlik de bu yüzden aynı videoyla halledemezdim. Kelebeğimi gelip kendim almalıydım. Çabucak bunun için gelip tezce et kafalı dönünce güçlü aynı havam oldu bittabi. Houston Havaalanı ’nda, illet benzeri günlüğüne gittiğime inandırmak üzere süfli uğraştım. Yekpare geceden fotoğrafları ve Instagram sayfamı göstermem gerekti sebep gittiğime inandırabilmek üzere. Miss Turkey olmamdan etkilendiler amiyane… Gâh şeyler henüz işe yarıyor ne lezzetli… 

Bir Cevap Yazın