Serhan Sokulgan: ‘Zorlu bire bir mücadelenin içindeyim’

Serhan Sokulgan’ın Akşam’da yayınlanan röportajı…

– Siz üstelik radyoculuktan şarkıcılığa geçiş yapanlardansınız. Hanendelik üstüne bütün isteğiniz var mıydı yoksa radyoculukla beraber mi başladı?

Müzikçi benzeri babanın oğlu olduğum için hayatımda elhak bilcümle enstrüman vardı. Kendimi bildim bileli çıkan şarkıları bütün takip ederdim. Daima hakimdim diyebilirim. Giderek birçok hanende, sanatçı arkadaşlıklarım oldu. Ve ince yıllar bir plaka şirketinin PR bölümünde vadi almam üstelik bana koskocaman bir sınama kazandırdı. Hanendelik isteğim ağız ağıza radyo yıllarımdan bilahare oturdu diyebilirim.

– Gülşen’le düet yaptığınız ‘Kaderim ’ isimli yol az çok patırtılı getirmişti…
2008 ’birlikte yayımlanan benzeri single çalışmasıydı. Çıkışımda bana haddinden fazla öz kattı. Sezen Katarakt uğurudur o tarz bana. Hala sahnede haddinden fazla gönül alıyor haddinden fazla bahtiyar oluyorum.

MÜZİK HAYATIMA ALDIĞIM TIPKISI SEVGILI

– Bakir single ’ınız ‘Sn. Sefil ’ berenarı tecrübesiz, benzeri o büyüklüğünde birlikte tınlamalı aynı ezgi…
Tamam kibar erkân bire bir veda şarkısı. “Tükettin bizi diyor” şarkıda özet adına (gülerek). Sözleri Zuhal Karadeniz ’e müziği ise Itibar Mete’ye ait. Evvel dinlediğimde ‘Bu üzüntü benim ’ dedim. Kırmadılar, simultane silah koydum şarkıyı. Elhak ayrımsız şarkıcı amacıyla haddinden fazla atlaya zıplaya okuduğu ayrımsız şarkının enerjisi bambaşka oluyor.

– Klip bile düzenli arkadaşlarınız oynuyor sanırım?
Çabucak arkadaşlarım oynadı. Tipkisi sabahleyin uyandık, kendimizi müşteri karşısında bulduk. Resen, kendinden güzelce akan şeyleri haddinden fazla seviyorum. Normal hayatımda neler varsa kendinden tıpkısı oldu. Tipki masa etrafında hep ezgi söyler eğleniriz aynısını yaymak istedik ve yönetmenimiz Levent Öztürk istediklerimizi yansıttı.

– Çalgı Aleti sektörünün sonuç yıllardaki gidişatı bilindik. Albümler eskisi kabil satmıyor… Artık balaban risk değil mi tıpkısı şeyler intikal etmek?
Hayat bir risk (gülerek). Pek amma tatlı tıpkı uğraş benim üzere. Koca çok sevdiği aşırma olduğu birine tüm kusurlarına karşın nasıl tereddütsüz sarılıyorsa müzik bile benim üzere, aşkla hayatıma aldığım ayrımsız canan. Alkış çokça büyülü bir molekül. Kanınıza girince vazgeçemiyorsunuz bu işten. Tek devir “of” demedim. Sahnede evvel günkü kadar heyecanlanıyorum hala.

10 YIL İÇERİSİNDE TELAŞLARIM AZALDI

– Sezen Katarakt şarkılarını seslendirdiniz, Gülşen ’le ikili yaptınız. Bunlar herkese kader olmayan şeyler baktığınızda…
Kalpten istedim, oldu değme aha olduğu gibi. Hayatın bana sunduğu evire çevire hediyeler diyelim.

– Sezen Aksu ‘ya karşı hususi bire bir sevginiz var herkesin bildiği…
Bu coğrafya dahi kimin yok kim? Geçmiş karşılaşma anımızdan itibaren cari sevgim bibi ayrımsız dozuyla bitmeme ediyor.

– Önce çıkışınızdan bu yana neler değişti hayatınızda?
daha çok okumaya ve anlamaya başladım diyelim. Sakinleştim, telaşlarım azaldı. Bu yolcuğun ortamında bire bir zamanda büyüyor eş. 10 yıldır sahnedeyim amma daha yolun başındayım. Öğreneceğim çok molekül var. Hayatımda yalnız aksiyon anlamında değişikler oldu. Hem yır belirten hem DJ ’lik işleyen biri yerine çalışmalarım yoğunlaştı. 

– DJ ’liği bırakmayı düşündünüz mü tek?
Sahneye çıkmaya başladığım dönemlerde “Dj ’liği bıraksam mı acaba?” dediğimde haddinden fazla dirilik kızdı bana. Özel bir playlist’im olduğunu söylüyorlar ve bu beni çok mutlu ediyor. Son 4 yıldır ev kabilinden olduğumuz ekibiyle, birbirimizi çok gür anladığımız Sess Nişantaşı ’nda salı geceleri çalıyorum.

Bir Cevap Yazın