’’Servi Boylum Hıyanet Yazmalım’’ın seri versiyonu çekilecek..

* Filmi 1977 ’bile Türk Sineması ’nın unutulmaz yönetmenlerinden Çevirme Yılmaz çekti. DF Film ’in yapımcılığını üstlendiği diziyi Dayanabilen Günay yönetecek.

* Filmde Değer İnanır ’ın oynadığı ‘kamyon şoförü İlyas ’ rolünü dizide 2009 ’bile ‘Best Misal Of The World ’ Erkan Meriç üstlenecek.

* Türkan Şoray ’ın can verdiği ‘Asya ’ için iki kişi üzerinde duruluyor: Melis Birkan ve Aslı Hünel. Asya ’nın İlyas ’tan olan oğluna atalık özne Cemşit ’iyse Cemal Hünal oynayacak.

* Cengiz Aytmatov ’un bengi eserini o dönemde Büyük Özgentürk senaryo haline getirmişti. Dizinin senaristliğini Safa Önal yapacak.

* Saf, 33 sene önce olduğu üzere tekrar Cahit Berkay ’ın unutulmaz melodileriyle maltalık bulacak.

* İki milyon dolar harcanarak Kayseri ’birlikte yayla kuruluyor, dev bire bir baraj maketi yapılıyor. Temmuzda çekimleri başlayacak dizinin ne kanalda yayınlanacağı ati hafta açıklanacak.

Fehamet İnanır

“Eserin aslına merbut kalmaları şartıyla tabii sekans çekebilirler. Haddinden Fazla çalışıp, kalburüstü olsunlar yeter. Sıra, filmi tek şekilde etkilemez. O zaten, klasikler beyninde yerini aldı.”

Ulaş Çobancı – Melik Serim (Yapımcı)

“Son yıllarda yapılan uyarlamaların ahlaki değerlerinden rahatsızım. Bu çokça özel hikayeyi seçmemizin nedeni, düzgün, bizi makul anlatım eden benzeri uyarlama yapmaktı. Türk izleyicisinin da bindi vereceğini düşünüyoruz, filmin gölgesinde eğlenmek kabilinden tıpkı endişemiz namevcut.”

Olcay Ünal Kaba /Ulusallık

Bir Cevap Yazın