Ses Kaya yazdı: ‘Birlikte güçlenmek’

Böylece birbirimizle uğraşırken daha aşkın bati sahibi olmaktan uzaklaşıyoruz. Ancak bunun farkına varırsak oyunu bozabiliriz. Elan doğrusu oyunu kurallarına bakarak oynayabiliriz. Enerjimizi birbirimizi fethetmek hesabına alay malay hareket ederek kazanmaya yöneltebiliriz.

Ne yapabiliriz:
Model gibi olmak zorunda değiliz. Önce kendimizle barışık olalım. Kurumak istiyorsak zayıflayalım, fiziğimizi beğenmiyorsak beğenilen yaptıralım ama bize dayatılan “seçkin kan taze ve canlı eş” tutmak amacıyla çabalamayalım. Erkekleri kat sayı alın. Göbekleriyle, güdük bacakları ve gereğinden fazla kıllı vücutlarıyla zahir dahi barışıklar!
– Derler evet kadınlar erkek için değil aynı başka kadın için giyinir. Öyleyse haset etmek yerine beğendiğimiz kadına nevaziş edelim. Saçını, kıyafetini beğendiysek bunu söylemekten çekinmeyelim.

KADIN BULUŞMALARI

– Koca arkadaşınızın yahut kocanızın çarkıt eşine yahut sevgilisine düşmanca davranmayın. ahbap olmak üstelik zorunda değilsiniz ama nefret etmeniz gerekmez.
– Bakir eş arkadaşlarla tanışmaya ehemmiyet verin. Birbirinizle kurnaz alışverişi yapın.
– Kadın başöğretmen veya yöneticilerinize yaptıklarını beğendiğini ve kendisini ölçüm ettiğinizi söylemekten çekinmeyin. Sizin amacıyla tıpkısı gösteriş modeli olmasını isteyin. Sizin altınızda etkin kadınlar varsa onlara birlikte havari olun. Alay Malay yemeğe çıkın, onlara müşavirlik yapın.
– İşyerinizde ayda tıpkı kat bire bir kadın toplantısı düzenleyin. Böylecene kendinizi daha faal hissedeceksiniz. Çünkü rical üstelik bunu yapıyor. Alay Malay tavla oynuyor veya futbol muhabbeti yapıyorlar.
– Benzeri sporla ilgileniyorsanız kişi takımınızı kurun veya gelişigüzel benzeri spor kulübüne yazılın. Alay Malay maç yapın.

ANNELİK ŞARTLARI

– Asıl başlamak, sizin işten uzaklaşmanızı gerektirmez. Kadınlar adına işyerinde bala bakımı, elastiki gelişim saatleri, gerektiğinde evde emek şansı, emziren anneler için boşluk rica edin. Bu, sizin sunma doğal hakkınız ve tıpkısı süre sonraları erkek arkadaşlarınız bile yanınızda olacaktır. Onlar bile çocuklarını okuldan almak üzere erken çıkmak veya evde himmet şansını örtmek yahut eşlerinin bu haktan yararlanmasını isteyeceklerdir.

– Yıpranmamış tevellüt yapmış arkadaşlarınızdan uzaklaşmayın. Bebeğine bakmayı önerin kim, o da az buçuk dinlenebilsin yahut ayrıksı işlerini yapmaya sıra ayırabilsin veya ceride-mektup okusun.
Bunun kadar bir nice madde. Bu öneriler üzere “Catfight” kitabından aldım. Bize göre değiştirdim bazılarını. Eklemeler yaptım. Birbirimizi takdir paha ve desteklersek zirveye ulaşır ve gayrı kadınların dahi zirveye ulaşmasına yardımcı oluruz. Unutmayalım kim tepelerde boydak kalkışmak bize bati sağlamaz. Çoğalmamız lüzumlu. Kendimiz tepeye çıkarken yanımızda apayrı kadınları üstelik götürmemiz gerekir.

SEDA KAYA / YIPRANMAMIŞ ASIR

Bir Cevap Yazın