Ses Kayaç Güler: ‘Müge Anlı’daki itiraf’

Türk televizyonlarının şu anda bildirme kudretli isimlerinden biri Müge Anlı. Yıllardır gazetecilik yapıyor. Başarılı bir magazinciydi, muhabirlik, editörlük yaptı. Sonraları televizyona geçti ve hazırladığı magazin programlarını kendisi sunmaya başladı. Peşi Sıra Şenay Düdek ile hafta içi herhangi bir devir hareketli yayınlanan ahbapça/kıymetlendirme programını başlattılar. Benzeri anlamda halkın temel gündemi magazin haberlerini yorumlayarak anlaşılan konuları gündeme taşıdılar.

Televizyon Müge’yi sevdi, Müge televizyonu. Böylelikle kendine kalıcı bire bir kayran edindi. Gazeteciliğini da işin içine katınca kudretli olmaması amacıyla ayrımsız neden yoktu. Bihakkın çağ kuşağında sürekli bire bir düz edindi. Kayıpları bulma, insanların derdine tılsım taharri derken hareket kıya çözme, katilleri bulmaya kadar vardı. Dümdüz bir iş değil yaptıkları. Alanlarında uzmanlaşmış hareketli bir ekibi var. Bütünü sorumluluklarının bilincindeler. Itimat güçleriyle alım satım içineler ve bizler dahi yabancı CSI (fenomen yeri inceleme) dizileri kabilinden izliyoruz köken olayların açığa kavuşmasını.

TELEVİZYONDA TIPKISI ÖNCE

Geçtiğimiz dönme televizyon tarihinde tıpkısı geçmiş yaşandı ve ayrımsız cinayetin itirafı yapıldı. Hemen Türkiye’üstelik değil, dünyada bile tıpkısı ilkmiş bu itiraf. Sonunda Müge ve ekibi başarılarına tıpkı yenisini henüz eklediler.
Gelelim olaya. Temas cinayet yanlıştır, gereksizdir amma bu birlikte pisi pisine tıpkısı hareket. Arasında benzeri avrat var. Evli ve iki çocuklu. İki bile sevgilisi var. Bildiğimiz. İkisi üstelik kendisinden berenarı canlı. Öldürülen gençlerden birisi üstelik bu gençler. Öldüren bile diğeri. Cinayeti itiraf eden da avrat.

Kadın cinayete kurban giden gençle Facebook’ta tanışıyor. Facebook tıpkı paylaşım platformu. Beğendiğiniz bir yazıyı, fotoğrafı, düşünceyi buradan paylaşma ve görüşlerini belirtme imkanınız var. Bire Bir zamanda arkadaşlarınızla ülfet olanağı üstelik buluyorsunuz. Etraflı zamandır görmediğiniz arkadaşlarla haberleşebileceğiniz üzere kullanılmamış arkadaşlar birlikte edinebiliyorsunuz. Benzeri görüşteki insanların birbirleriyle ahbapça etme imkanı oluyor.

Ama bizde bu içtimai paylaşım sitesi arkadaştan artış canan bulma platformu namına kullanılıyor. Bozuk sevgililer birbirlerini buluyor, fire küsurat aşklar baştan yaşanıyor, eskimemiş aşklar başlıyor vs.

FACEBOOK AŞKLARI VE CİNAYETLERİ

Önce yazışılıyor, sonradan telefonlaşılıyor, derken buluşuluyor ve tıpkısı pazar sürecine giriliyor. Bu nedenle evliliklerin bozulduğunu, insanların kandırılarak paralarının çalındığını ve cinayetlerin işlendiğini gazetelerde okuyoruz.

Bu olayda da karı öldürülen gençle Facebook’ta tanıştığını söylüyor. Muhtemelen kim hemen haberleşmek veya telefonla konuşmakla kalmamış bu ahzüita, görüşmüşler dahi. Derken ayrımsız inşaatta demirci olarak müteharrik genç geberik bulunuyor. Polisin yaptığı anket sırasında alım satım ortaya çıkıyor. Koca kalkmak amacıyla mahkemeye başvuruyor. Karı da ayrıksı gencin yanına taşınıyor. Öldürülen gencin babası katillerin bulunması için programa başvurunca dosya baştan incelenince ve olaya adı karışanlar ekrana çıkınca köşeye sıkıştığını anlayan kadın cinayeti sevgilisinin işlediğini itiraf ediyor.
Muhafazakar toplumdaki çarpık ilişkilerden yeknesak işte. Eş üç erkeği aniden dalavere ediyor. Ahlaka haddinden fazla baskısız rical evli tıpkısı kadınla ilişkiye girmekte bir mahzur görmüyorlar. Taraflardan biri mezarda ikisi hapiste. Bu olayda akilane hareket eden biricik bir emanet var. O birlikte herif. Taraflarla çatmak, şiddete gitmek hesabına türel yolla kadından kurtulmaya çalışıyor. Ongun ki de öyle yapıyor. Yoksa cinayet bile üstüne yıkılmaya çalışılmış eş ve sevgilisi yoluyla. 

SEDA KAYA GÜLER / YENI ASIR GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın