Ses Kayaç yazdı: ‘Birlikte güçlenmek’

Bilcümle söylerim bu aynı tuzak. Böylece birbirimizle uğraşırken daha fazla kısık sahibi olmaktan uzaklaşıyoruz. Ancak bunun farkına varırsak oyunu bozabiliriz. Henüz doğrusu oyunu kurallarına göre oynayabiliriz. Enerimizi birbirimizi yok etmek yerine alay malay cereyan ederek kazanmaya yöneltebiliriz.

Ne yapabiliriz?:
– Manken kesilmek zorunda değiliz. Geçmiş kendimizle barışık olalım. Kurumak istiyorsak zayıflayalım, fiziğimizi beğenmiyorsak beğenilen yaptıralım ama bize dayatılan “her içki dinç ve zihayat kadın” gelmek amacıyla çabalamayalım. Erkekleri denk alın. Göbekleriyle, bodur bacakları ve gereğinden aşkın kıllı vücutlarıyla bittabi dahi barışıklar!
– Derler evet kadınlar ayvaz için değil tıpkısı ayrıksı avrat üzere giyinir. Bari çekememek yerine beğendiğimiz kadına iltifat edelim. Saçını, kıyafetini beğendiysek bunu söylemekten çekinmeyelim.

KADIN BULUŞMALARI
– Eş arkadaşınızın veya kocanızın sakat eşine yahut sevgilisine düşmancasına davranmayın. ahbap olmak birlikte zorunda değilsiniz ama tiksinti etmeniz gerekmez.
– Bakir karı arkadaşlarla tanışmaya ehemmiyet verin. Birbirinizle kart alışverişi yapın.
– Avrat başöğretmen yahut yöneticilerinize yaptıklarını beğendiğini ve kendisini takdir ettiğinizi söylemekten çekinmeyin. Sizin üzere tıpkısı fiyaka modeli olmasını isteyin. Sizin altınızda çalışan kadınlar varsa onlara üstelik koruyucu olun. Birlikte yemeğe çıkın, onlara danışmanlık yapın.
– İşyerinizde ayda ayrımsız kez ayrımsız eş toplantısı düzenleyin. Böylelikle kendinizi elan hayatiyetli hissedeceksiniz. Zira erkekler üstelik bunu yapıyor. Alay Malay tavla oynuyor veya ayak topu muhabbeti yapıyorlar.
– Ayrımsız sporla ilgileniyorsanız özlük takımınızı çağ yahut birlikte tıpkısı spor kulübüne yazılın. Gelişigüzel karşılaşma yapın.

ANNELİK ŞARTLARI

– Anne girmek, sizin işten uzaklaşmanızı gerektirmez. Kadınlar olarak işyerinde çocuk bakımı, esnek hisse senedi saatleri, gerektiğinde evde emek şansı, emziren anneler için delik temenni edin. Bu, sizin yer tabii hakkınız ve bir müddet sonra koca arkadaşlarınız dahi yanınızda olacaktır. Onlar da çocuklarını okuldan ahzetmek amacıyla er geçmek yahut evde say şansını bağışlamak veya eşlerinin bu haktan yararlanmasını isteyeceklerdir.
– Kullanılmamış tevellüt yapmış arkadaşlarınızdan uzaklaşmayın. Bebeğine bakmayı önerin ki, o bile az buçuk dinlenebilsin veya farklı işlerini yapmaya mesafe ayırabilsin yahut ceride-mektup okusun.
Bunun kabilinden bir nice molekül. Bu öneriler için “Catfight” kitabından aldım. Bize göre değiştirdim bazılarını. Eklemeler yaptım. Birbirimizi takdir değer ve desteklersek zirveye ulaşır ve değişik kadınların üstelik zirveye ulaşmasına yardımcı oluruz. Unutmayalım ki tepelerde yalnız görünmek bize kısık sağlamaz. Çoğalmamız lazım. Kendimiz tepeye çıkarken yanımızda apayrı kadınları birlikte götürmemiz gerekir.

SEDA KAYA / KULLANILMAMIŞ ASIR

Bir Cevap Yazın