Ses Kayaç yazdı: ‘Kadın, koca ve para..’

Yeni Asır’dan Seda Kaya’nın yazısı..

Sonu cinayetle biten aşk üçgeninde sonuç genişlik şu: Sekreter kız erkekleri kullanmış! Hep erkekler mi kullanacak kadınları bu posta avrat erkekleri kullanmış. Araştırı ve haberlerine temas ant güvendiğim meslektaşım Gülden Aydın’ın yazdıklarına göre öldürülmüş doçent sekreterle evlilik hazırlığındaymış. Güre kadın kendini boşanmış kendisine tanıtmış ve maktülün ailesiyle da tanışmış. Kardeşler doçentin sekreterle tanıştıktan sonradan sülale ve arabalarını sattığını ve bu paranın beyninde olmadığını söylüyorlar. Cinayeti etkili müderris birlikte zihayat kadına mülk verdiğini söylemişti ifadelerinde. Ortada ayrımsız çıkar ilişkisi yatıyor. Yine bu olaydan yola çıkarak avrat-ayvaz ilişkilerine ayrımsız ayn atalım. Bizim toplumumuzda erkeğin her açıdan gücü olması yeğlenir. Amma ağır sıklet dediğimiz ant hepimiz bu zorla mülk gelmek olduğunu biliyoruz. Ayvaz hangi büyüklüğünde zenginse o büyüklüğünde ayar görür toplumda. Kadınlar da hayat dolu/yüklü erkeği sever. Onlarla birlikte kalkışmak ister.

PARA VE KILOLU

Bir yemeğe gidildiğinde hesabı erkeğin ödemesi muhtemel. Hesabı bitmek erkekliğin sunu şanlı kurallarından biridir. Ola kim parayı kadın de verecek olsa gizlice parayı erkeğe uzatır ki garsona adi olmasın.

Bu iş daha yavru yaşta kafalara kazınıyor. Kızların okulda içtikleri meşrubat ve yedikleri tostun parasını eş arkadaşlarının vermesi bekleniyor. Eş dallar evden harçlık alırken kız arkadaşlarının harçlığını bile almak zorundalar. Böyle aynı nahak yere format var beyninde. Amma rical bundan şikayetçi değil! Parası olmayanlar baskı yaşadıkları ve bu yüzden istedikleri kızla çıkamadıkları amacıyla şikayetçiler. Ama onlar dahi daha zihayat yaştan paraya/güce ve kadına iyesi olmak üzere biaman bir yarışın içine giriyorlar.

Ve eş erkek birlikteliğinde bu durumu iki taraf dahi kabulleniyor. Koca kadına bakıyor, eş erkekten masraflarını karşılamasını bekliyor. Bunu sorgulamayan ve normal bulan kadınlar olduğu kabilinden bu durumu kullanan ve öz lehlerine çeviren kadınlar birlikte var.

KARŞILIKLI AKSEPTANS

Sayıları her an artıyor. Maddesel baskı çekici stabil haddinden fazla genç kız ihtiyaçlarını bloke etmek üzere evli ve ensesi kalın erkeklerle birlikte oluyor. İki tarafın da beklentisi gayet açıkça ve açık. Eş servet vererek zinde aynı kadınla birlikte oluyor, kadın üstelik erkeğin isteğini namına getirerek dünyalık kazanmış oluyor.

Ülkü dahi bu aha. Ayvaz parası karşılığında kadına eş oluyor. Ister yasak ilişkide gerek elan flörtte lüzumlu evlilikte ayvaz parasını ödediği için kadına istediğini yapma hakkını kendinde görüyor.

O yüzden kadınların mülk kazanması ve zat ayakları üzerinde durması feminizmin asıl ilkelerinden biridir. O yüzden feminist kadınlar para ve bati sahibi almak isterler. Yemeğe çıktıklarında hesabı ısınmak isterler. Çünkü bilirler ki koca parasını ödediği takdirde o kadına sahip olmak lüzumlu. Bunu savundukları üzere dahi erkek düşmanı car edilirler.

Demem o ki erkekler kadına mülk yedirmekten şikayetçi değiller. Ta ki kandırıldıklarını anlayıncaya büyüklüğünde. Seçme şeyin bire bir bedeli var bittabi.

Bir Cevap Yazın