Ses Kaya’dan çokça sert ‘magazin’ yorumları!..

Eskimemiş Asır’dan Seda Kaya’nın bugünkü yazısı…

Ünlülere magazin tacizi

Adını baştan koyalım: Bunun adı tacizdir. Magazin basını yıllardır adlı kadınlara taciz uyguluyor ve bunu “fen” adına yaptığını söylüyor.

Meğerse yazdıklarının hangi veri değeri var hangi de tıpkı anlamı. Siftinlik “Bahis olsun torba dolsun” şeklinde sermaye imla çabası.
Akıbet adım klişe, yani bundan sonra bir anlamı sıfır, yaratıcılıktan uzak, tekdüze cümleler…
Gazete ve internet sitelerine şöyle bire bir benzemek yetiyor esasen haberlerin ne kadar orta malı olduğunu göstermeye. Ve bu istihbarat kadının kişiliğine, hususi hayatına, duygularına, kadınlığına tıpkısı saldırıdır.
Söz Temsili “Düzgün fiziği ile ilgi çekti” denir, “kilogram aldığı” söylenir, “selülitleriyle yakalandığı” belirtilir. Herhangi Bir devir rastlarsınız bu haberlere. Ego aynı tarama yaptım. Ve isimleri tıpkısı nöbet daha çevik olmasın diyerek gizledim.

Aklık fiziğiyle

Oyuncu X, Bodrum’bile ailesiyle birlikte tatil yapıyor. Halk plajında oğlu ile oyunlar oynayan pir aktör, düzgün fiziğiyle dikkatleri üzerine çekti..
Anonsör Y, kızı ve eskimemiş sevgilisi ile Türkbükü’nde görüntülendi. Otelin plaında denize giren esas-kız düzgün fizikleri ile ilgi çekti.
Ünlü aktör Z, Arnavutköy sahilinde yol yaparken görüntülendi. Ilerleyici yaşına rağmen düzgün fiziğiyle takdir toplayan Z, son dönemde aldığı kilolardan gidiş yaparak kurtuluyor. Rastgele zaman ödeşme görüntüsüyle dikkat calip Z, son dönemde biraz kilogram aldığını bu yüzden herhangi bir çağ tutum yaptığını belirtti.
Güya eş övülüyor. Ilerleyici yaşına rağmen beğenildiği vurgulanıyor. Amma kilo aldığı da müstacelen ekleniyor ve haddi bildirilmeye çalışılıyor. Kilogram aldığını yayımlamak elhak ünlü kadınların kaçınılmaz kaderi.
Bodrum’dahi dinlence yapan X, geçmiş çağ Gümüşlük’te objektiflere takıldı. Tıpkı arkadaşının evine doğru yürürken görüntülenen X’in akıbet dönemlerde kilogram aldığı gözlendi.

Doğum kiloları ve selülit

Balayına Pınar’üstelik bitmeme eden Y’yi görenler tanıyamıyor. Eşi ile Pınar tatilinde görüntülenen Y’nin bir hayli kilogram aldığı gözlendi.
Tıpkı kilo almaktan aynı de doğum kilolarından kurtulamaz bu kadınlar. Ve bile selülitten tabiatıyla..
Futbolcu X ve eşi Y tatile çıktı. Henüz veladet kilolarından kurtulamayan Y’nin, bikini yerine 60’ların çizgilerini yansıtan, önden iki parça kabilinden zahirî faziletkâr belli tıpkı mayokini giymeyi yeğleme ettiği ayırt edildi.
Torba’birlikte havuzlu bir evi bulunan Z, ayrımsız süre güneşlendikten sonra eşiyle, satın almayı düşündükleri villayı gezdi. Geçtiğimiz Küçük Ay ayında ana olan Z’nin hamilelik kilolarından elan kurtulamadığı gözlendi.
Şarkıcı X selülit kurbanı. Miini eteği ve erdemli ayakkabıları ile çok derli toplu zahirî X göl ayağı bacak attığı tam verdiği selülitli fon ise gözlerden kaçmadı.
Aktör Y Bitez’de güneşlendi. Sevgilisiyle deniz yatağında afiyet özne iyicene oyuncu, düzgün vücudu ile ilgi çekti. Ancak onun birlikte bir nice ünlü gibi selülit sorunu olduğu gözden kaçmadı. İskelede yürürken bacaklarının arkasındaki selülitleriyle objektiflere yakalanan Y, aldırış etmeden pareosuz bayındır bayındır dolaştı.

Bundan Sonra bu klişelerden vazgeçsek arkadaşlar. Üretken haberlere yönelsek…

Bir Cevap Yazın