Ses Sayan: ‘Atatürk’ün uğrunda dansöz oynatmadık’

CNN Türk ’te yayınlanan 5N 1K konuyu sıcağı sıcağına gündemine aldı ve gelen eleştirileri, tepkileri aktardıktan sonraları Ses Sayan ’a bile yanıt hakkı verdi. Cüneyt Özdemir konuya dair ressam Bedri Baykam ’dan bile kuruntu aldı. Baykam eleştirilerin abartılmaması gerektiğini vurgularken, Sayan gelen tepkileri anlamadığını söyledi. Ünlü hanende hem başkaldırı etti hem birlikte enteresan benzeri savunma yaptı: Biz hangi yapmışız kim? Ata ’nın karşısında dansöz mü oynattık? Atamızın sevdiği şarkıları söyledik bilcümle beraber.

Ses Sayan: Teşekkürname ediyorum ego size Cüneyt As. Bana cevap hakkıverdiniz. Sabahtan beri bir şeyler söyleniyor. Tığ orada çabucak 19 Mayıs programı yaptık, ne var kim bunda? Anlamıyorum, resmini koyuyoruz birlikte balmumu heykeli sebep olmasın. Kaldı ki biz bu heykeli Müjdat Gezen ’den aldık. Daha geçmiş üstelik Alişan ve Çağla Şıkel birlikte getirdiler benzeri stüdyoya kimesne bire bir madde demedi. Bana gelince mi ülkü oluyor. Hem biz hangi yapmışız ki? Dede ’nın karşısında dansöz mü oynattık? Atamızın sevdiği şarkıları söyledik bilcümle beraber.

Bedri Baykam: Seda Sayan ’ı da dinledim. Tabi ki sonuçta bol niyetle işlenmiş benzeri öz. Normalde sabah programları suya sabuna dokunmadan geçiyor. Eleştiriyi anlıyorum, Atatürk o ortamda o şekliyle biraz abus durmuş. Ama Ses Hanım beraber niyetini birlikte anlattı. Bence abartmaya ister yok.

Gazeteciler

Bir Cevap Yazın