Ses Sayan karşı karar daha çok!

Milliyet’in haberine göre CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, ve Eş ve El Erki Derneği (ADIM), “Seda Sayan Show” programında ilkokul sefer evlenen ve iki karısını öldüren adamı canlı yayına çıkarması nedeniyle Sayan karşı suçu ve suçluyu cilalamak ile kadına yönelik şiddete motivasyon ettiği iddiasıyla cürüm duyurusunda bulunmuştu. Şikayetler sonrası Seda Sayan için anket başlatıldı.

SEDA SAYAN İKİ KADININ KATİLİNİ PROGRAMINDA AĞIRLAMIŞTI (VIDEOTEYP)

Sayan İstanbul Adliyesi’ne gelerek hakkındaki iddialar ile ilgili ifade verdi. İfadesinde, şikayetçilerin programın tamamını izlemedikleri üzere kendisini falsolu anladıklarını kaydetti ve programın tamamının incelendiğinde kendisini elan açık anlayacaklarını anlatım etti.

Düzenlenen soruşturma böylecene İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı marifetiyle Seda Sayan’a takipsizlik kararı verildi. Kararda, Lingens- Avusturya davasında kanıt olarak gösterilen AİHM’nin 10. maddesine düzlük verildi.” Tabir özgürlüğü ile başkalarının unvan ve kişilik hakları arbede içine girdiğinde AİHM rapor özgürlüğüne kazanım ve esirgeme hakkı tanımıştır” denildi.

CHP’Lİ VEKİLLERLE TWITTER KAVGASI

CHP’li milletvekili Aylin Nazlıaka, Ses Sayan’ın programının yayından kaldırılması için Twitter’dan “Ses Sayan Show yayından kaldırılmış. Haddinden Fazla şükür!” yazdı.

Sayan ise “Lanet botokslu Aylin, dünyada dava kalmamış kadar benim peşime düşmüşsün” diyerek yanıt vermişti.

CHP İstanbul Saylav Sabahat Akkiraz ise Twitter’dan Aylin Nazlıaka’ya destek vererek Sayan üzere Twitter adına “Terbiye bilmez ile, bilgisiz ile savaşım olmaz” diyerek yazmıştı.

SEDA SAYAN’DAN CANLI YAYINDA ELEŞTİRİLERE SERT YANIT (VIDEO)

Bir Cevap Yazın