Sevgili Ergüder:

Hürriyet’ten Büşra Bozok Aytek’mağara röportajı…

* “Güllerin Savaşı” ikinci sezona bomba kabil başladı. Gülfem ile Gülru arasındaki çekişme bu sene elbette şekillenecek?

– Bu yıl biraz daha psikolojilerinin derinlerine inilecek. Ayrıca hikayeye yeni karakterler ekleniyor.

* Önceki sezon haddinden fazla aşkın çatışma gördük. Amma ikinci sezonda Gülfem az buçuk müstakar üzere… Yanılıyor muyum?

– Hepimiz az buçuk değiştik. Sonuçta bu iki eş evvel sezonu ahali ele bitirmişti. Hangi olursa olsun hayatları yan yana ilerliyor.

* Aradaki nefret hiçbir zaman bitmeyecek amma…

– Biterse sıra olamaz zaten (gülüyor). O yüzden benzeri şekilde bu öfke bitmeme edecektir.

* Gülfem çokça hayatiyetli bir karakter, hiçbir koşulda üzüntüsünü, zayıflığını mahsus etmiyor. Üs hayatta siz nasılsınız? Gülfem kadar sadık kutu olduğunuzu söyleyebilir miyiz?

– Yok, aslında Gülfem ’mağara vurgun taraflarını gösterdiğini düşünüyorum ego… Soruya gelince, “Gülfem gibiyim” katiyen diyemem. Benzer özelliklerimiz tabii var amma ben o değil, onu canlandıran oyuncuyum. Kaldı ki Gülfem kadar yaşasam, düşünsem kanser olurum!

* Dizide çokça seksi giyiniyorsunuz. Esasen nasılsınız? O konuda de mı tıpkı benzerlik bulunmayan?

– Hem de tek. Bu röportaj ve çekicilik üzere makyaj yaptım örneğin, normalda it canlı makyaj yapmam. Basit giyinmeyi severim, olduğum gibi görünürüm. Gelişigüzel karı üzere süslenip tıpkı yerlere gitmeyi sevsem da o hayat benim amacıyla civar planda değil.

BENİ İKİ ÂDEM LARP SEVSE BUNU SİZE SÖYLER MİYİM?

* Dizide iki kadın da aynı adama bakraç. Tamam esasen bir dönemde iki herif size aşık oldu mu tek?

– Yararlı. Öyle bir madde yaşamış olsam da söylemem ki zaten size, çokça üzgünüm (gülüyor).

* Toplumsal medyadan ne kabil tepkiler geliyor diziyle ilişik?

– Sağlıklı olsunlar oyunculuğuma haddinden fazla domuzuna iltifatlarda bulunuyorlar. Gülfem ’i sevmeye başladıklarını söyleyenler de var. “Gülfem ’i sevmemem gerekiyor, biliyorum. Amma ona bayılıyorum” diyerek plan atanlar oldu. Bunlar beni sevindiriyor. İki boyutlu incitici ıra fark etmek basit.

* Elbet yani?

– Gülfem ’i hemen acı olarak tanımlayamayız… Evren ’a cebin haddinden fazla mebzul, Gülru ’evet ise onun penceresinden bakarsanız türe ettiği üzere davrandığı söylenebilir.

* Sette sahn lacerem gidiyor? Esas düşmanınız Gülru ’yu canlandıran Felç Sönmez ’le aranız pekâlâ?

– Ekibimi çokça seviyorum. Felç Sönmez ’le oynamaktansa alım duyuyorum. Mahiyet benzeri yetenek. Karşılıklı sahnelerde iyice paslaşıyoruz. Sercan Bodur ve Barış Kılıç ’ı de kezalik çokça seviyorum. Çok dolgunca bir kadro olduk. Müşteri arkası ve önü kaynaşık, kimyası tutmuş benzeri set bizimki.

GÜLFEM ’E ŞIDDETLI KADIN ALMAK EMEĞİME HAKARETTİR!

* Sizi hep dramalarda ve ateş karakterlerde izliyoruz. Güldürü mümteni mı tek?

– Ben bunu akseptans etmiyorum. Kurum aldığım dizilerde bildirme ızdırap evet de fesat diyebileceğim ıra, “Binbir Şeb”dekiydi. Ondan sonraları “Bıçak Sırtı”nda evli bir adamla ilişkisi olan benzeri kadını oynadım. İkinci karı illa kim şiddetli kadın adına nitelendiriliyor. Meğer hoppadak kusurlu adama araklama olmuş gür tıpkı kadındı. “Behzat Ç”bile ise harbici davut bir müddeiumumi rolündeydim. Gülfem ’i da vakit kaybetmeden keskin adına adlandırırsanız, emeğime hakaret etmiş olursunuz. Zira ego izleyiciye çokça renkli benzeri kadın sundum.

* Fars soruma yanıt var mı?

– Güldürü yapmayı çok isterim. Ama çoğu TV işi üzere gözsüz göze inç tıpkısı güldürü olmamalı. Dramatiği faziletkâr ayrımsız komedide gani olacağımı düşünüyorum.

* Temaşa?

Haluk Bilginer ve Hilal Bingöl ’le oynadığımız “Irmak”, Baziçe Atölyesi ’nde devam ediyor.

PARMAĞIM KIRILDI, ESASEN DAHI SETE GİTTİM

* Çok ciddi tıpkısı tempoda çalışıyorsunuz. Kendinize vakit ayırabiliyor musunuz?

– Bu konuda on paralık hile söyleyemeyeceğim, hayır… Kendime hiç koridor ayıramıyorum. Çalışmadığım zamanlarda doktor randevularıma gitmeye, evime ilk kânun ayırmaya çalışıyorum, o kadar.

* Şikayetçi misiniz?

– İnsanız, bittabi şikayet ettiğimiz zamanlar oluyor. Ama şu sıralar elan bayındır benzeri dönemimdeyim. Sabık seneki kadar kaotik aynı durumda değiliz. Yayına göre 2,5 devir önden gidiyoruz. Bu büyük yarar. Geçen yıl parmağımı kırdığım halde o durumda sete gittim, çünkü damarı bozuk cins değildi. Imdi henüz tedarikli ve rahatız.

Bir Cevap Yazın