Sevilay Yükselir kimin için ‘istifa etsin’ dedi?..

Antrparantez cemaatin mefret isimlerinden Ant gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce’nin açıklamalarını eleştiren Yükselir, Başvekil Erdoğan’ın da cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağını düşündüğünü belirtti.

TWITTER’DA AĞIR HAKARETLER DÖNÜYOR

“Twitter’üstelik çok bati hakaretler ediliyor. Ben burada biraz tanesini sıralarım amma o kadar sıkılma donör kim. Örneğin beni zaman gazetesi yazarı İbrahim Öztürk açık Twitter’üstelik zılgıt etti. ‘Senin içine Temiz Hablemitoğlu kaçmış’ imasında bulundu ve beni zılgıt etti. Başvurma ettim serencam namevcut. Mehmet Baransu Twitter’de Paris cinayetinin arkasında benim olduğumu iddia etti. Savcılığa müracaat ettim esasen serencam namevcut. Twitter Türkiye’de tek muamelat yapmıyor. Toplumsal medyayı çokça seviyorum amma kalay, hakaret, tenzil olduğu sürece hakeza ayrımsız şeyi kabul edemem. Kimse kabul edemez. Twitter ihtimal Türkiye’deki bu durumu bilmiyor. Türkiye’de içtimai medyada sövme ve taşlama malumatsız bazı gruplar var. Bunlar Facebook’u, Twitter’ı ele geçirdiler amma yer azından Facebook’ta kanuncu iş başlatabiliyorsunuz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil ki. Twitter bambaşka ülkelerin yasalarına uyduğu kabilinden Türkiye’nin üstelik yasalarına uymalı. Bambaşka ülkelerde bu domates dolması hesapları tayin edip askıya alabiliyorsunuz. Türkiye’bile illet bunu yapmıyorsunuz? De dünyada Twitter’ı en çok kullanan ikinci talih olmasına karşın.”

HÜSEYİN GÜLERCE SAMİMİYSE GAZETEDEN RICAT ETSİN!

“Hüseyin Gülerce izah yaptı. 30 Mart tamam gitmiş çıkıp mülakat veriyor. “Aynı başbakana mebde tuttuk, siyasallaştık, cemaat eski ayarlarına anlayışsız dönmeli” diyor. Ama böylelikle anne niyetini söylüyor. “Umuyorum Başbakan inşallah hizmet mensuplarına şefkat gösterecek, hukuki terminoloji kullanmayacaktır” diyor. Bütün hakeza çıkışlar yapıyor ama sonraları gidip CHP için rey topluyor. Kendisini hiç candan bulmuyorum. Bu sonuç söyleşisini ciddiye almıyorum. Hala çıkıp ehil diyor. Ne cemaati evet? Yanlışlık örgütü bu. Bana göre Pensilvanya’bile oturan kişioğlu Fethullah Gülen benzeri yanlışlık örgütü lideridir. Onun talimatlarını adına getirenler de yanlışlık örgütü üyesidir. Burada tabi kim hep cemaatin içindeki bigünah insanlardan bahsetmiyoruz. Demin Hüseyin Gülerce çıkıp röportaj veriyor. Ehil sakat ayarlarına dönsün diyor. Tapeler çıkarken, sokaklar karışırken sen nerdeydin Hüseyin Gülerce? 30 Mart’a büyüklüğünde neredeydin? Neden Ahmet Taşgetiren üzere kurum koymadın, incizap etmedin? Hayal ettikleri düşünce oranı çıksaydı bu açıklamayı yapacak mıydı? Tabi kim yapmayacaktı. Bu tıpkı dolma. Hüseyin Gülerce havalı ise bu söylediklerinde samimiyse Devir gazetesinden incizap etsin. Cemaat mensuplarıyla bilcümle bağını koparsın.”

“BAŞVEKIL ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞI’NA ADAY OLACAK”

“Başbakan Cumhurbaşkanlığı’na aday olmalı, bunu hak ediyor. Türkiye’da ilk kez bir Cumhurbaşkanı ahali oyuyla gelecek ve bunu devam etmek olağanüstü bire bir husus. Gül siyasetten yükselmek istemiyor. Benzeri değiş kabil aralarında, bunu konuşacaklar. Bence Erdoğan Cumhurbaşkanlığı’nı istiyor ve konuştuklarında anlaşacaklarını düşünüyorum. Geçmiş bu konuda haddinden fazla yakın bir isimden duyum üstelik aldım. Banko namzet.”

SABAHLEYIN

Bir Cevap Yazın