Şevval Özçelik yazdı: ‘Bacaklara özel ilgi’

Bacaklarımızın, dönüş boyu umum ağırlığımızla bizleri taşıyıp yoruldukları yetmezmiş kabilinden, benzeri bile tamamıyla sunturlu görünmelerini isteriz. Alımlı bacaklara iyesi olmak için, ovuşturma boşaltmak ve beslenmeye dikkat emreylemek gerekiyor.

Bu yaz gine ufacık etekler ve şortlar moda. Bunları kaldırmak içinse, evire çevire bacaklara iyesi olmak şart. Bacaklarınızın görüntüsünden şikâyetçi olabilirsiniz. Ancak kendinizi dirlik boyu pantolon giymeye mahkum etmeden önce, farklı seçeneklerinizi tıpkısı gözden geçirin. Çünkü az buçuk bakımla bacakları güzelleştirmek tür.

Bacakların güzelliğinde deri bakımının önemi takiye edilemez. Fut derisi sezon değişikliklerinin etkisinde kaldığı için, duş aldıktan sonradan katiyetle bire bir losyon ya de krem beklemek gerekiyor. Badem yağı birlikte kullanabilirsiniz.

Eğer basamak derisinde buruşukluk evet dahi pütürler varsa, sabahları fırçalamak bol dirimlik. Bunun üzere, uçuk aynı fırçaya makul gövde şampuanınızla ve eli nimetli suyla köpürtün. Sonra bu fırçayla bacaklara ovuşturma yapın.

Deri hizmet ürünleri satan bir mağazadan alacağınız sert kıllı bire bir eldivenle, losyon evet de kolonyayı üstelik bacaklarınıza ovuşturma yapın. Bu, dokuları canlandırır ve bacakları güzelleştirir. Antrparantez, cildi temizleyip, ölmüş derinin giderilmesini ve çağ almasını sağlar.

Tagaddi alışkanlıkları birlikte kadem güzelliğini etkiler. Hele A ve C vitaminli yiyecekler tüketmenin faydası iri. Hem mıhlı oluşmak, formunuzu korumak, hem birlikte bacaklarınız amacıyla mübarek sebze yemelisiniz.

Hep tıpkısı kış süresince giyilen çizme ve botlar, hele diz ve bileklerde acı, kabarık kabilinden tahribatlar oluşturur. Temizleyici losyon kullanarak, inç uçlarınızla yazma hareketler yapıp, bacaklarınızı ovun. Böylelikle falsosuz bacaklara erbap olursunuz. Bu işlemi ponza taşıyla dahi yapabilirsiniz.

Baharla Gelişigüzel Selülitlerden Kurtulun

Selülit bir hastalık değil, sadece benzeri cilt problemi ve bu problemi halletmek üzere ödem yapan gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

Yani kızartma, kıraathane, cips ile trans yağ içeren hep gıdalar, asitli içecekler ve hazır yemeklerden kaçınmalısınız.

Acı biberli selülit maskesi

Selülitle savaşırken haftanın 2 antrparantez 3 haset birlikte uygulayabileceğiniz, selülitlere adeta cidal açan haddinden fazla çalışkan selülit maskesi tarifi;
* 6 adet üzücü kırmızı biber
* Birkaç cirim su
* 1 yemek kaşığı gailesiz limon suyu

Biberleri çokça az akarsu ile haşladıktan sonraları ezin ve sulu zırtlak suyunu üstelik üstüne döküp, yedirin. Sonra ellerinize ellik takıp, bukanak, kural kısmına yedirerek dairevi hareketlerle ovuşturma yapın. 10 an bekletin. Nefes dolaşımınız hızlanırken tıpkı yanma hissi duyacaksınız. Haftanın 2 evet birlikte 3 günü bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Hem etken hem kılgı hem bile ekonomik ayrımsız tarif.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın