Show TV’den Caner Erdem ve Haluk Hoş hakkında aheste açıklama!

MedyaTava’nın hususi haberine göre Show TV’birlikte ekrana gelen ve hakem heyeti kadrosunda Ziya Yerlitaş, Ivana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Şarklı’nun bulunduğu ‘Bu Form Benim’ isimli konkur, Cumartesi gecesi yayınlanan bitiş bölümüyle tepkileri üstüne çekti.

Yarışmanın hareketli yayınlanacağı duyurulmuş, ancak final bölümü 4 saat boyunca banttan yayınlanmıştı. Show TV, tepkiye neden olan yayının peşi sıra aynı izah yaptı.

Yapımcılar Haluk Hoş ve Caner Yiğitlik’i suçlayan çizgi, izleyicinin da kendilerinin bile mağdur edildiğini ve yayınla ilişkin yargıya başvurulacağını belirtti.

İşte, Show TV’den yapılan o açıklama:

TÜREL DEĞİL, AHLAKI DEĞİL, ETIK DEĞİL

“Geçtiğimiz Cumartesi akşamı, Show Tv ’da yayınlanmakta olan Bu Form Benim ünlü programın final bölümünde yaşananlar, Türk televizyonculuk tarihinde eşi tıpkı görülmemiş ayrımsız rezalete nöbet açarken, hem izleyicimizi, hem kanalımızı mağdur etmiştir. 

Show TV, yaşanan bu rezaletin sorumlusu olan yapımcı firma ve yetkilileri hakkında, türel proses başlatmıştır. Yaşanan mağduriyeti dile getirmek ve olayların iç yüzünü aktarmak, yol namına, izleyicilerimize karşı sorumluluğumuzdur.

Show TV ve İzleyicileri, Sunu Şişman Kıygın

Yapımcılar Haluk Tatlıca ve Caner Fazilet ’e ekranını açıp, Bu Gestalt Benim ünlü projeyi hayata nâkil Show TV ve altın izleyicileri, kıygın edilmiştir. 

Programın kullanılmamış mevsim hazırlık bölümlerinin yayını üstelik devam ederken, yapımcı, sözleşmeyi, finale eyyam kala, hukuka aykırı tıpkısı şekilde feshetmiştir. 

Show TV, maruz kaldığı bu hukuksuzluk karşısında de, izleyicisini mağdur etmeme namına, programın finalini deli dolu namına yayınlama imkanını yapımcıya tanımıştır. 

Buna rağmen kameraman, kanalı sabotaj etmeye müteveccih davranışı ile izleyiciyi on paralık çekinmeden kıygın ika yoluna gitmiştir. Haftalarca programı heyecanla, sadakatle strateji fail ve finali takip hakkı olan izleyici, kameraman firma tarafından, bu haktan yoksun bırakılmıştır. Finalin deli dolu olarak ekrana gelmesi üzerine uzlaşıldığından, Show TV, tamlık hafta süresince hem ekranından, hem bile toplumsal iletişim araçları karışma tam bildirişim kanallarından, izleyicisine bu bilgiyi duyurmuştur. Fakat akıbet anda, programın yönetmeni aranarak, planlanan yapıt akışı değiştirilmiştir. Böylece, ortaya, hem Show TV ’yi, hem üstelik izleyiciyi kıygın eden tıpkı tabilik rezaleti çıkmıştır. 

Antrparantez, programın yargıcılar kurulu üyeleri Işıklı Yerlitaş, Ivana Anif, Eksiksizlik Doğulu ve Uğurkan Erez da, kendilerini istekle strateji fail izleyicilerine alın hiçbir rehavet hissetmeyerek, finalin aktif yayınlanan bölümüne katılmamış, yapımcının bu akseptans edilemez tavrına bindi vermiştir. Show TV hukuksal yerine bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaktır. Fakat; yapımcının hukuki, ahlaki ve töre bilimi olmayan bu davranışı zımnında, izleyicinin yaşadığı mağduriyet, ne efsus ki katiyen giderilemeyecektir.  Show TV adına inanıyoruz ki, televizyonculuk herhangi bir şeyden ilk izleyiciye alın mesul olmaktır. Yaşanan bu kıygınlık, sadece Show TV ’ye değil, sektöre tutkun tıpkısı darbedir. Ve unutulmamalıdır kim bu yaşananlar, bu sorumsuzluktaki yapımcılarla gelişim özne herhangi bir kanalın ve izleyicisinin başına gelebilir.

Saygılarımızla,

Show TV”

Bir Cevap Yazın