Sibel Taşçıoğlu:

Sibel Taşçıoğlu’nun Akşam’birlikte yayınlanan röportajı..

Bursa ’de önceki tiyatroyla bittabi tanıştınız?
Oyunculuğa olan yeteneğimi sanırım babamdan almışım, kendisi çokça espirili ve eğlenceli bire bir insandı. Tıpkısı olayı anlatırken mutlak canlandırarak anlatır. Çocukluğumdan üniversiteye büyüklüğünde hep konservatuvarda okuma hayalim vardı. Benzeri zaman yolda babamla giderken tıpkısı arkadaşıyla karşılaştık. Doğru oğlu birlikte Bursa Heybet Tiyatrosu ’nun müdürüymüş. Böylelikle ego bile 1995 yılında tiyatroda düzencilik kurslarına başladım. O mevsim Heybet Tiyatrosu ’nun çocuk oyununda oynayarak oyunculuğa kadem atmış oldum.

İstanbul serüveniniz zahir başladı?
1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ’nı kazandım, 2001 ’bile mezun oldum. Nasip Kenter ’in öğrencisiyim. Çok şanslıyım, bu süreçte göstergeç dizilerinde de şan aldım. Önce dizim Türk sinemasının muhteşem yönetmenlerinden rahmetli Erdoğan Tokatlı ’nın çektiği “Dilber” oldu. Şöyle benzeri geriye bakıyorum de Türk sinemasının şanlı yönetmenleriyle çalışmışım… Yılmayan Atadeniz, Kutsal Gören, Ümit Efekan, Asıl Gürsu, Orhan Oğuz ve Anlaklı Alasya…

TELEVİZYONDA KENDİMİ İZLEYEREK HATALARIMI ILETILMEK İSTERİM

Ekran karşısında yanlışlarınızı gördüğünüz ant kendinizi eleştirir misiniz?
Kimi aktör kendini seyretmekten kavi hoşlanmaz amma ego kendimi her devir seyrederim. Neyi yapamadığımı kisaltmak isterim, hatalarımı görmenin bana çok balaban katkıları olduğunu düşünüyorum.

Hem piyes hem sekans oyunculuğu yaptınız. İkisi beyninde çokça fark var mı?
Ben ikisini ayırmıyorum, şöyle kim ikisi da benim mesleğimin bir parçası, seslendirme da öyle söz gelimi. İkisinden bile aldığım tatlar ayrımlı ama tiyatroda seyirciyle sıcak tıpkısı iletişim içindesiniz, göz gözesiniz neymiş ağzınızdan sâdır bir kelimeyi bir henüz gabi ahiz şansınız namevcut. Televizyonda de milyonlara ulaşıyorsunuz, bu haddinden fazla cesim.

Medcezir dizisinde Çağatay Ulusoy ’un annesini kundaklamak zahir ayrımsız duyguydu?
Çağatay Ulusoy, haddinden fazla dinç, haddinden fazla lezzetli ve bu işi de ciddiye kayran biri. Birbirimize bire bir şeyler katabildiysek hangi mutlu bittabi… Hayranı birlikte az çok fazla. Çağatay ’ın annesi olduğum üzere hem üstelik oğluna ahlaksız bire bir ana olduğum üzere beni de haddinden fazla sevdiler ve benimsediler. Antrparantez arada tiksinti edenler dahi olmadı değil…

Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy ile çalışırken güçlük yaşadınız mı?
Gailesiz yaşlarına rağmen ikisi bile banal egosuz.Rollerine haddinden fazla çalışıyorlar, yaptıkları işi seviyorlar ve çekinmek duyuyorlar. Kendilerini bütün geliştirmeye bitmeme ederlerse başarılarının artacağına eminim.

SERİ KATİLİ OYNAMAYI İSTERİM

Dizi Film bitti. Tamam andıran zamanda var mı eskimemiş projeler?
Ilk önce 1 mahiye kabil tıpkı dinlence planım var. Mevrut projeler oluyor tabiatıyla amma dinlence dönüşü bunları rahat kafayla kullanmak istiyorum.

Hayalinizde oynamak istediğiniz tıpkı fiyaka var mı?
Ego sekans kıya filmlerini ve paradigma acımasız karakterleri haddinden fazla severim. Tamam evet bir saf katili oynamayı çok isterdim. Ha tıpkısı da izlediğim ayrımsız dizi film vardı. Amerikan aktris Chloe Sevigny transseksüel benzeri kadını canlandırıyordu dahi ayrımsız de kiralık katildi, böyle bire bir lüks gelse süper olanaksız mı? (Gülüyor). Bence dolgunca olur.

Medcezir ’deki pavyon kadını rolü sizin üzere zor muydu?
Pavyon şarkıcısı esasen… İnanır mısınız ama bu benim 3. pavyon şarkıcısı rolüm. Tecrübeliyim yani.. Yüzümdeki hazin ifadeyi acıların kadını rollerinde gani kullanıyorum belli… Zorluğuna gelince, şarkılarda zorlanıyordum biraz, zira arabesk tempo hem çokça dinlemem hem de terane sözlerini çok bilmem.

Boş zamanlarınızda neler yapmayı tercih edersiniz?
Ahit ötede yüzmeye çalışıyorum. 1 yıldır kickbox, thaibox derslerine gidiyorum. Kickbox ’ta baskı ve tekme, thaibox üstelik hem baskı hem çifte eklenmiş namına diz ve dirsekleri da kullanıyoruz. Günce hayatta yüklendiğim olumsuz enerjiyi kickbox yaparak pozitife çeviriyorum. Ayrıca us ve eğin koordinasyonunu sağlaması açısından tayf üzerinde bana katkısı olduğunu düşünüyorum. 

Bir Cevap Yazın