Sıcaklık: ‘Ben sakinliği seçtim’

Milliyet’ten Senem Aydın’ın röportajı…

Sizinle röportaj yapacağımı söylediğim herkesin kurduğu evvel cümle “Yalım şarkılarıyla gökçe yazın geldiğini anlıyoruz. Alfabe müjdeliyor” oldu…
Yaz, aşk şarkıları… Üzerime yapışan özdek iyice olduğu üzere bahtiyar ediyor. Cornetto ile işbirliğimizin üçüncü yılı. Ayn açıp kapayıncaya büyüklüğünde bire bir sürü madde ürettik. Kiminle konuşsam, “Şunları keşki tıpkısı albümde toplasan” diyor. Bittabi videoların dahi haddinden fazla katkısı oldu. Rastgele ürettiğimiz şeyle alım duydum. Çokça içime sinen, pir benzeri iş oldu. ‘Benimki ’, iTunes ’ta bir numara. 38 milyona doğru bire bir strateji ergin. Hem başarısı hem da içime sinmesinden hava haddinden fazla mutluyum.  

Sabık yıl evvel klip çekimi  yapıldı, sonra şarkıyı yazdınız.  Tamam bu yıl?
Hep öyle yapıyoruz. Görümsetme eylül böylece çekiliyor, sonraları bana görüntüler geliyor ve hikayeyi manzara etmeye başlıyorum. Şarkıyı, görüntünün konusunda yaptığım için film müziği kadar oluyor. Stüdyoya girip Şair ’la (Çolakoğlu) müziğini yapıyorum, sonradan dinleye dinleye, görüntüleri seyrede seyrede aynı şeyler bulmaya çalışıyorum. “Benimki” lafı anide aklıma geldi ve oradan yola çıktım. Bütün öyle  oluyor filhakika, “Bulmam geçişsiz derken” değil de, nagehan aklıma düşüyor.

Twitter ’üstelik sizin üzere ‘Mevsimsel iştirakçi ’ yorumu işlenmiş…
Pop tıpkısı öz yaptığınız antlaşma üzerinden mizah çok oluyor. Olması dahi iyice, sonuçta bu işin popülerliğini ispatlayan bir molekül. Akla Yatkın esprilere siktirici çokça gülüyorum. Ama bazen espriler var ki, yapanını komik duruma düşürüyor. O farkı iyi idrak etmek geçişsiz.

Sosyal medyada hakkınızda  yazılanları izlem fehamet misiniz?
Twitter ve Instagram ’dan bakıyorum, rapoları bile geliyor. Artık sistem izleme ediyor. Içtimai medya çokça büyük bir vahim. İnsanlar her an herkese, birbirine yayılmak istiyor. Hangi yapıyorsa sarılmak istiyor. Vaktiyle dedikoduyu telefonda anlatırlardı, deminden paylaşıyorlar.

‘Cet atılmak istiyorum ’

Enstrüman çalışmaları dışında fazla ortalarda  görünmüyorsunuz. Artık elan korunaklı mı yaşıyorsunuz?
Çokça aşkın çıkmıyorum. Yemeklere  gidip, evime dönüyorum. Gece 03.00 – 04.00 ’lük olmadım tafsilatlı zamandır. Ayda yılda benzeri çıkıyorum. Az Buçuk hayat şeklimi değiştirdim, sakinliği seçtim. Er yatıp, erken kalkıyorum. Hakeza daha doğurucu olduğumu düşünüyorum. Zaten sabahları çıktı üreten biriyim.

Birlikteliğinizin bu değişimde etkisi var mı?
1.5 – 2 seneye yaklaşan tıpkısı ilişkim var. Hayat şeklimi az buçuk de o (Hazal Emre) değiştirdi esasta. Daha sakin, huzurlu yaşamaya başladım.

Evlilik var mı  gündemde?
Aslında bütün gündemde. Ama pespaye bu tempoda,  hakeza yaşarken varmak akıllıca mu bilemiyorum. Ata olmayı çokça istiyorum, arz çok istediğim husus o. Ama bala büyürken evde sıfır ayrımsız ağababa atılmak istemiyorum. Temas şeyi kaçırdıktan sonra neye yarayacak… Ne ant ki bu yır asude tıpkı yere oturur o antlaşma.

‘Aramızda ömürlük sargı var ’

Konserler kuşkusuz gidiyor?
Ankara ve Antalya konserlerinden bilahare Ramazan zımnında bodur bir açıklık olacak. 4 Ağustos ’ta Harp Okulu Açıkhava konseri var, sıradan heyecanla beklediğim konserlerden biri. Onun amacıyla şimdiden çalışmaya başladık.

Hayranlarınız sizi çok sahipleniyor bildiğim kadarıyla. Bu hangi hissettiriyor?
Peki, konserlere mevrut çokça kibritçi fanlarım var. Seçme konserde yöre sıralarda yerlerini alıyorlar. Tekirdağ, Manisa, Afyon herhangi bir yere geliyorlar. “Burada da mı siz?” diyorum. Hakikaten otobüsle benden önceki şehre varıp tedbir yapıyorlar. Onlarla aramızda ömürlük ayrımsız sargı var. Kıymetini bilmeye çalışıyorum, bu bağlılık tek şekilde elde edilemeyecek tıpkısı özdek.

‘Hayalim birine resimlik fora etmek ’

Yıpranmamış albüm çalışmalarına başladınız mı?
Şu an amacıyla faydalı. Az Buçuk tedirginim o konuda zira çokça aceleci tüketiliyor herhangi bir madde. İnsanlar kayırıcı albümden 1- 2 şarkıyı seçiyorlar, diğerlerini unutuyorlar. Hakeza düşünüyorum ama benzeri taraftan birlikte o heyecanı özledim. İnşallah seneye peki.

Kullanılmamış ayrımsız ismin parlaması elan mı el imdi?
Çok zor hem da! Herkesin beğenisini alıp üşüşmek çok zorlaştı çünkü düşün tamlayan dirilik sayısı arttı. Bir Vakitler haddinden fazla henüz birkaç saz yazarı vardı, ayrıca köşe yazarı üstelik henüz azdı. Şu an tümce fikrini herhangi bir yere yazıyor. Birileri tamamıyla ayrımlı girmek için beğenmediğini söylüyor. Hakeza olunca de insanların bütün hevesini, enerjisini kırıyorlar.

Sizden bindi talip oluyor mu?
Elimden geldiğince bire bir şeyler yapıyorum. Hayalimde birine yoğun muavenet etmek, uzunçalar beğenmek var. Şarkılardan prodüksiyonuna  herhangi bir şeyiyle alakadar olmak istiyorum. Birine defa açsam dahi evet. Ama karşıma çıkması geçişsiz…

Bir Cevap Yazın