Sicilya mafyasından IŞİD atağı!..

Milliyet’te meydan alan habere bakarak NBC’ye mütekellim Gambino ailesinden Giovanni Gambino, mafyanın New Yorkluları FBI, Iç Düzenlilik Örgütü kabilinden kuruluşlardan henüz mebzul koruyabileceğini tez ederek, “Resmi güvenlik kuruluşları alelumum geç harekete geçiyor ve olan bitenlerin birlik resmini göremiyor, çünkü insan istihbaratları algın” dedi.

Paris saldırılarından bilahare güvenliğin herhangi bir zamankinden elan çok ehemmiyet kazandığını tamlayan Gambino, “Şayet IŞİD New York’a saldırmayı planlıyorsa, önce Sicilya mafyasıyla karşılaşması gerekecek” diye konuştu.

Gambino, dünyanın bugün tehlikede olduğunu doğacak sürerek, “Ama New York’un mahallelerinde yaşayıp bile Sicilya bağlantısı olanların korkmasına lüzum bulunmayan. Tığ dostlarımızı ve ailelerimizi aşırılardan ve teröristlerden, alelhusus dahi Islam Devleti denilen cellat ve akıl hastası örgütten koruruz” dedi.

Sicilya’nın Palermo kenti yakınlarındaki Torretta’üstelik büyüyen Gambino, IŞİD’in Sicilya mafyasından korktuğu amacıyla Sicilya’da seçme IŞİD örgütlenmesine rastlanmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın