Şiddetli Şans üslup sırlarını anlattı

Akşam’dan Aysun Kaba’nın röportajı…

Korkunç Yıldız ’ı siz anlatın. Biz dinleyelim…

Ağızsız, acıksa de acıktığını söylemeyen, kişi zarfında dinamik tıpkısı çocuktum. Televizyonla ilgilendiren teklif geldiğinde, annem bu işin yapabileceğim en son iş olduğunu söylemişti amma baht, kendimi televizyon dünyasında buldum. Öneri geldiği yıl sabahtan öğleye büyüklüğünde üniversite tedbir kursuna gidiyordum. Öğleden sonradan vapurla karşıya geçip İkitelli ’deki çekime yetişiyordum. Üç sene VJ ’lik yaptım. Bu sırada sıradan piştim. Edindiğim tecrübeler sonrasında apayrı kanallarda daha büyük işlemler yaptım. İnsanlar, beni henüz fazla tanımaya başladılar.

Birçok avrat sizin tarzınızı beğeniyor, izleme ediyor. Sizin beğendiğiniz parçalar neler?

Ökçeli ayakkabıları çokça seviyorum ama Bodrum ve Çeşme ’de almak az buçuk pres. Dolgu topukla hile ediyorum. Akşamları genelde sandalet yeğleme ediyorum. Makyajda ise uç parlatıcısı ve rimelle bütün abece geçirebilirim. Saçıma fön çekmiyorum, bakımla dalavere ediyorum. Edebiyat genellikle şort giyiyorum. Genelde vücuda oturan, tetik kıyafetleri seviyorum. Ökçeli pabuç ve ceket akşam çıkarken kalık etmediğim parçalar.

Planlı mı, yoksa usa vurma alışverişi mi tercih edersiniz?

Alışverişe düzenlenen çıktığım zamanlar bile oluyor, yargılama verdiğim kararlar da olabiliyor. Alışverişimi sıklıkla yaptığım mağazalara kullanılmamış ürünler geldiğinde haberim oluyor filhakika. Gidip aralarından seçebiliyorum ya dahi hiç aklımda yokken girdiğim mağazalardan benzeri şeyler aldığım bile oluyor. Aksata yapmayı seviyorum.

CEKETTEN VAZGEÇMEM

Gardırobunuzun olmazsa imkânsız parçaları neler?

Herve Leger tarzı ilgi elbiseler, İspanyol paça pantolonlar, ceketler vazgeçilmezimdir. Elbise ve pantolonları ceketle kullanmayı severim. Aksata merkezlerindeki işlerimde ve ekstra işlerimde kullandığım diz boyunda elbiseler dahi kesinkes dolabımda bulunur.

Kadınlara tavsiyede bulunsanız, hangi söylerdiniz?

Kendilerini önemsesinler, kendilerine baksınlar. Avlu koşuşturmacayla geçiyor ama aynaya baktıklarında ferah fehmetmek için kalıplı kıyafetli olsunlar. Kendilerini bırakmasınlar. Biraz de spor yapmalarını tavsiye mektubu edebilirim.

Beğendiğiniz bellik veya tasarımcı var mı?

Günlük kıyafetlerimin çoğunu Zara ve BCBGMAXAZRIA markaları oluşturuyor. Günce kıyafetlere mal harcamaktansa şeb kıyafetlerine dünyalık harcamayı tercih ediyorum. Bundan Sonra yer bir iki 10 sene kullanacağım ayakkabı ve çantaya envestisman yapıyorum. Eskiden aldığım, modası sabık bir nice ayakkabıyı ikinci ahali mağazalarına verdim. Üst üzerine haddinden fazla takıntım bulunmayan. Bir giydiğimi bir henüz giymem demiyorum. “Eksantrik kıyafetin bulunmayan mu bilcümle bunu giyiyorsun?” eleştirisinden tiksinme ederim. Çok titizimdir, hep ayakkabılarım kutularındadır. Saat birçok olursa olsun ayakkabılarımı temizler kutularına anca koyarım.  

Bir Cevap Yazın