Siirt’te -18 derecede dev faaliyetler

Milliyet’te vadi düz habere bakarak Yazlıca (Herekol) Dağı Akmeşe ve Kurt Deresi bölgesinde PKK’lı teröristlerin kışa hazırlık kapsamında yığınaklanma faaliyeti yaptıkları, hele diyar ve ilçelerde gittikçe yoğunlaşan operasyonların bu yerleşim yerlerinde şita boyunca barınamayacakları düşüncesine topluluk oldukları ve  şita süresince hayatlarını dağlarda barınarak geçirme, baharın gelişiyle gene mülk ve ilçelere mezellet yönünde istek aldıkları öğrenildi.

Yer ve ilçelerde el duruma düştüğü ve dağlara sığınmak istedikleri öğrenilen PKK’lı teröristleri barındırmamak cerrahi müdahale hazırlıkları başlatılarak, gösterişli yerine yağan yağız rağmen birlikler araziye gönderme edildi. 3’üncü Komando Liva Komutanlığı ve Siirt Toprak Bitirmiş Komutanlığı katılımı ile Yazlıca (Herekol) Dağı Akmeşe ve Aldanmaz Deresi bölgesinde 03-05 Fasıla 2015 tarihleri beyninde  ‘Şehit Yaya Uzman Çavuş Kürşat Güneş’  operasyonu yürütme edildi.

Faaliyetler kapsamında -18 mertebe gelgel sıcaklığı ve 40 santimetre kar altında Komandolar, söz konusu bölgeye muvakkat namına sızma harekatı gerçekleştirdi.  Bölgede 2 çevrim boyunca layenkati adına icra edilen ilişki araması faaliyeti esnasında 3 nazik barınak tayin edildi.

Sığınaklara girildiğinde  PKK’lı teröristlerin biraz çevrim öncesine büyüklüğünde mağaraların hazırlanması maksadıyla yaşam sürdüklerinin anlaşıldığı ve kâin dirim malzemelerinin (80 kg un, 50 kg çay şekeri, 40 kg makarna, 15 kg tahin helvası vb..) fenomen durumunda imha edildiği belirtildi.

Yumruk hava ve yer koşullarında ilişki aramasını tümler birliklerin temel bölgelerine vukuatsız namına döndüğü öğrenildi.

Bir Cevap Yazın