Sıkıntı Başaran’dan Mehabetli Poyrazoğlu’na gönderme

Havva ’nın incerek ruhu Ulvi Poyrazoğlu ’na ne rapor ediyor?

Havva illet kendini astı evet üstelik asmaya zorlandı, biliyorsunuz esasta

-Havva niçin kendini astı ya bile asmaya zorlandı, biliyorsunuz aslında. Çünkü Havva ’nın gelişmemiş ömrü bizim amacıyla tanıtma adı aynı sıkılma hikayesi. 5 ahit evvel hayvan otlatmaya gittiği esnada babasının kuzenleri tarafından tecavüze uğrayan aynı kızdı Havva. Konuyu ablasına açtı, ablası sustu. Susması için gözdağı edilmişti.

– Ulvi Poyrazoğlu, Habertürk kanalında ‘Gölgede Yârenlik ’ ünlü tıpkı program yapıyor. Şöyle tanım etmiş:”Eğlenceli, gırgır ayrımsız talk show ’un içine mahfi tıpkısı kişisel aksiyon programı. Seçkin Ilişki bu vahada buluşup derin muhabbetlere dalacağız. Bu programda peyrev aptal adına konmuyor, sığ sularda yüzmeye sadık bırakılmıyor.”

– Kaçırdıysanız bir anda anlatayım; Poyrazoğlu ’nun evvel dip programında iki döl çıkıp çok “gırgır ve dip” aynı şov yaptı. Fatmagül ’ün Suçu Hangi dizisindeki taarruz sahnesini tıpkısı maç anıymış kadar anlatıyor gençlerden biri, diğeri de Beren Saat ’i taklit ediyor. Rastgele saldırı tıpkı gol anlayacağınız. Izleyici kahkahalarla alkışı basıyor, Mürtefi Poyrazoğlu ayrımsız dahaki sefere daha iyi oyunculuk sergilemeleri gerektiğini selen veriyor. Bu kadar.

– Arsıulusal Af Örgütü ’nün rakamlarına bakarak Türkiye ’birlikte kadınların yüzdelik 36 ’sı kimi vakit, yüzdelik 16 ’sı sık sık familya içi tecavüze uğruyor. Değme dört saatte aynı tecavüz ya da tecavüze yeltenme suçu işleniyor. Sonra iyi eğitilmiş tıpkı tiyatrocu televizyona kişisel aksiyon programı yapıyor ve gözlerinin önünde tecavüzle dümen geçilmesine curcunalı çıkarmıyor. Böyle namert aynı skeç hazırlayan gençlere “Hop!” demiyor, alkış markajcı seyirciye gösterişli bire bir ders vermiyor. Ki Yüksek Poyrazoğlu diskurlarıyla meşhurdur.

– Havva ’yı düşünüyorum. Canım Havva. Boydak Havva. Pekala senin durumunda ego olabilirdim. Elektronik mühendisi kardeşimin değil üstelik senin ablan adına doğmuş olabilirdim. Âdemiyet tarihinin bu sunu namert suçunu özendirme malzemesi yapanlara birlikte, bire bir şizoit espriye dönüştürenlere da bol verimli vicdan azabı diliyorum. Senin için. Benim üzere.

Nağme Başaran

Bir Cevap Yazın