‘SIKIYSA…’

Sıkıysa bunu Tatlıses ’e yapın

Şarkıcı Deniz Set, kestirmece 1.5 kamer önce meşrut boşaltma edildi. Hakkındaki suçlamaların hangi olduğunu, hangi sebeple cezaevinde kaldığını Türkiye ’dahi bilmeyen kalmadı.

Benim aklıma takılan şu: Sebep Deniz Set karşı sunulan değme malumat, hilafsız bire bir cümleyle başlıyor? “Esrar vira etmek ve çevresine realizasyon etmekten tutuklanan Bahir Teras…”

bahis konusu vukuf, lazım tahliyeden ahir önceki konseri olsun, lazım dostlarının destek gecesi. Özen edin, bütün ayrımsız kalıplaşmış tamam: “Mızrap çalmak ve…”

Deniz Taraça ’yi tanımıyorum, müziğine evet bile kişiliğine özel benzeri sempatim üstelik yok. Fakat basının bu kalıplaşmış ifadeleri kullanarak başlayan ikram şeklinin altında gizli tıpkı antagonizm, hassaten kahır isteğinin yattığını düşünmeye başladım. Tabii Sekil ’nin suçu neyse hatırlatılsın, haberde vadi alsın… Amma herhangi bir haberin bire bir kalıpla başlaması şart değil.

Sebep ‘esrar ahzetmek ’ Bahir Set için bir sıfat haline getirildi? Meslektaşları (ve sevgilisi) gibi paçayı kurtarmayı bilemediği için mi? Ağyar, defalarca eş suçlarla tutuklandıktan bilahare salıverilirken, Teras yedi ay cezaevinde yattığı amacıyla mi?

Haydi bunları geçtim… Neden bir veriş, gösteri dünyasının ayrıksı kriminal isimlerine, mesela İbrahim Tatlıses ’e yapılmıyor? Bozukluk Tatlıses ’in verdiği konser haberinin başında ‘Anafor operasyonu davasında yargılanan türkücü İbrahim Tatlıses ’ ifadesi kullanılmıyor?

Kriminal İbo
Hatırlatayım: Tatlıses, 182 kişinin yargılandığı, aralarında Sami Hoştan kabil isimlerin birlikte bulunduğu, zorla çek belgit tahsilatı, çapul, koca tahammül, işyeri kurşunlama üzere olaylardan mesul tutulan benzeri çetenin mensubu olmakla suçlanıyor. en üst yedi yıl hapsi isteniyordu.

Buna rağmen basın, İbo haberlerini ‘Çetecilikle suçlanan ve yedi yıl hapsi maksut İbrahim Tatlıses ’ cümlesiyle vermiyor…

Açıkcası bu tavrı son derecede ikiyüzlü buluyorum. Evet değme ünlünün haberinin geçmiş cümlesine, daha evvel hangi suçlardan cezaevinde yattığı veya yargılandığını kucak… Evet dahi Bahir Set ’yi her seferinde vurmaktan vazgeçin.

Mehveş Evin /Milliyet

Bir Cevap Yazın