Silikon taktıracaklar ilgi!..

İHA’bile saha alan habere göre göğüslere konulan bu maddenin dokuncalı olup olmadığı üzerine Beğenilen International Afiyet Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın açıklamalarda bulundu.

Göğüslerin kadının bedii duruşuna çokça mefret katkılar sağladığını belirten Op. Dr. Yücel Sarıaltın, “Çoğu avrat göğüslerinin ayrımsız ya da 2 cup elan büyük olması için bicik ilave operasyonlarına başvuruyorlar. Bicik büyütme üzere en çok kullanılan formül bölgeye silikon protez yerleştirilmesidir. Operasyon sonrası fiziki değişimlerine ilişik olarak, psikolojik kendisine da kendilerini çokça elan iyi hissettiklerini, özgüvenlerinin eskiye göre çokça daha çok olduğunu dile getirirler. Hastalarımızın yer çokça sorduğu sorular arasında ise, yerleştirilen bu silikon protezlerin temas zararı olup olmadığıdır” dedi.

“MEME IZAM 1800’LÜ YILLARDAN BERİ YAPILIYOR”

“Bicik ilave görgüsüz düzeyde dahi olsa kestirmece kendisine 1800’lü yıllardan bu yana yapılan tıpkı prosedür. Geçtiğimiz bu yıllar süresince geliştirilen materyaller karışıklık riskini dindiren, bedene düzenli maddelerin bulunmasıyla zaman geldiğimiz noktada haddinden fazla ferah sonuçların alınmasını sağlıyor” diyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın silikon protezler üzerine şu bilgileri verdi: “Silikon protezler ise 1960’lardan bu yana meme büyütme ameliyatında kullanılıyor. Doğada kum ve ya kristallerin ortamında bulunan maddeden üretilirler, laboratuvar ortamında işlemden geçerek bugün kullandığımız gestalt kavuşurlar. Bedene rastgele zararının olmadığını, yıllar içre başka benzeri şekle ve evet zararlı bire bir maddeye dönüşmeden kalabildiğini biliyoruz. Silikon elhak doğala bildirme yakın halde olduğu amacıyla bugün mukavim haddinden fazla ilacında zarfında geçer tıpkısı maddedir.”

SİLİKON ÖLÇÜNÜZE DOKTORUNUZLA DEĞIŞMEYEN VERİN

Silikon protezlerin her zararı olmadığını vurguladıktan sonra ölçüler konusuna değinen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, meme büyütme için beğenilen silikon protez ölçüsüne özen eylemek gerektiğini söyledi. Sarıaltın, “Bedenimiz benzeri bilcümle ve bu bütüne harmoni sağlayıcı bir meme ölçüsü, yeryüzü beğenilen duruşu sağlayacaktır. O sebeple, gereğinden aşkın bire bir meme büyüklüğü istemek bu harmoniyi bozacaktır. Silikon protezin büyüklüğü üstüne doktorunuzun fikirlerine kesinkes kulak vermelisiniz. Bedeninize bildirme fazla uyan eğri üzerine size koruyucu olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın