Sina Koloğlu: ‘Günde 5 saat evlilik programı mı peki?’

İçimden “Yuhunuz” demek geldi. Herhangi Bir açıdan. Bu durumda Zuhal Topal ve Esra Erol hanımefendilerin esasta kanallarında yatıp kalkmalarında tıpkı engel bulunmayan. Ilkokul saat canlı yayın… Saat 14. 30 civarında başlayıp Asıl Fen Bülteni ’ne kadar evlendirme resmi geçidi yaşanıyor. Abukluğun önde gidenlerini seyrediyoruz.

Bu televizyon cephesi. Peki izleyici cephesi nasıl?  Dedikodu, yandaki çekiştirmesi, bir kilo mandalina fiyatı, okula revan çocuğun derdi, akşam gelecek kocanın suratı, tencerede kaynayan yemeğin sokağa yayılan kokusu eşliğinde izleyici gayet kıvançlı olmalı kim altın monitör kanalları dayamışlar bu programları. “Ayol kızın evlenmeden önce ilişkisi varmış abuuu”, “Karısının üstüne iki kuma getiren amca yıpranmamış adam arıyor duydun mu kıız?”

Evlendirme programları aileleri üstelik oluşmuş, birbirlerine kenetlenmiş durumdalar. Haftanın dört günü sabahleyin kalkıp süslenip püslenip stüdyoya azimet. Akşam Ezanı averaj saat 20.00 üzere eve çağ. Adaylar, us veren konuklar, psikologlar, falcılar ne ararsanız var.

Sina Koloğlu

Bir Cevap Yazın