Sinem Güven dününü ve bugününü anlattı

Akşam’dan Aysun Kaba’nın röportajı…

Sizi tanıyabilir miyiz?

Üreterek, yaratarak motive olan, yaratıcılığa nazik önem veren biriyim diyebilirim.  Haddinden Fazla etraflı zamandır kendim ayrımsız şeyler tasarlıyor ve yaratıyordum. Hindistan’a yaptığım seyahatte cümle anlamıyla uzun zamandır aklımda olan fikrimin, hayallerimin bile temelleri oturmuş oldu. O gezim sırasında edindiğim bilgiler, musahabe ettiğim bölgelerin verdiği ilham Hathi markamın önceki tohumlarını attı ve döner dönmez koleksiyonum için çalışmaya başladım. Tutkuyla ilişkin olduğum işim kadar ailem ve sevdiklerim de hayatımda çokça kocaman benzeri yere ehil.  Hisse Senedi ve sosyal hayat dengesine önem veririm. Sevdiklerimle geçirdiğim ant yer iri motivasyon kaynaklarımdan… Hobilerimi birlikte boşlama etmem. Yolculuk etmeyi, alelhusus da keşfedilmemiş yerlere gitmeyi, kültürü ile alay malay, insanlarını, alışkanlıklarını tanımayı çok severim. Uyumlu spor yaparım ve boşlama etmem.

Türkiye Görk Yarışması Birincisi olduğunuz dönemler size neler kazandırdı?

Hisse Senedi hayatında sunma yetişkin özdek sevdiğiniz işi düzenlemek ve bu anlamda gereken özveriyi açıklamak. Çok çalıştım ve çok keyifli işlere imza attım. Bütün bunlara baktığım ant bol ki yapmışım diyor, gururlanıyorum. Elbette hayatıma kazandırdığı eşsiz dostlarım de bu zamanlarımı daha üstelik özel kılan genişlik şişman faktörlerden biridir.

İLHAM KAYNAĞIM SEVDİKLERİM

Ilham kaynağınızı bizimle paylaşır mısınız?

Ilham kaynağım sevdiklerim, seyahatlerim, insanlar, farklı kültürler, yaşamın kendisi… Bunlarla besleniyorum; bana ilham veren rastgele şeyi çabucak grado alıyor daha sonraları bile tasarıma dönüştürüyorum.

Hindistan’dan mülhem olmak nereden aklınıza geldi?

Hindistan ’ın kültürü çivi başına ilham verici. Kültürlerinde saha alan takılar dahi geçmiş gördüğüm anda beni çokça etkiledi. Enerjileri, işçilikleri ve özgünlükleri ile adeta büyülendim. Bu yaklaşımları özlük stilimle harmanlayıp, günümüze adapte ettim. Herhangi Bir madde ayrımsız Hindistan gezisi ile başladı da diyebiliriz.

“Hathi by Sinem Atılganlık” koleksiyonlarınızdan bahseder misiniz?

Koleksiyonumdaki parçalar günün seçkin anına, değme stile eşlik edebilecek şekilde, zamansız yaklaşımda… Günce bile kombinleyebilirsiniz, çok özel benzeri davette da… Yakut, safir, zümrüt, mücevher, pırlanta kadar kızıl, hususi taşlar ve kızıl, gümüş kullanıyorum. beherglas parça dahi erke uzmanlarımız marifetiyle teker teker temizleniyor ve fazlalık enerji yükleniyor. Şu zaman 243 parça meydan alıyor ve her sabık çevrim yeni eklenen parçayla Hathi koleksiyonu büyüyor..

ÖNCE ENERJİLERİ TEMİZLENİYOR

Tasarımlarınızdaki pozitif enerji olgusunu anlatır mısınız?

Mücevherlerde kullanacağımız taşlar ve gayrı malzemeler üretim aşamasından önceki enerjileri temizlenerek, arındırılıyor. Peşi Sıra herhangi bir birine amor, mutluluk, bereket, geçim, barış, sağlık, esenlik, başarı üzere artı enerjiler yükleniyor. Hathi tasarımlarını kullanan herkesin üslup büyüklüğünde, bu enerjilerle de kendilerini gür hissetmeleri, bu anlamda aldığım iyice yorumlar haddizatında bu işe girmemdeki asıl sebep olan insanlarla mutluluğu, hayattaki güzellikleri kabullenmek yerine beni motive ediyor ve çokça bahtiyar oluyorum.

Bu yılın liste başı parçalarında ne asıl tasarımlara düz verdiniz?

Birbirinden değişik ve rastgele zevke seslenme fail berenarı açık tıpkı derlem hazırladık. Bu yüzden özellikle biricik ayrımsız zerre hit olacak almak çok doğru bir yaklaşım değil. Rastgele zevke ve tarza hitap eden bir nice dalgalı sunuyoruz. Ibdai olmalarından kontekst yüzükler, kolyeler, küpeler büyük ayırt yaratıyor ve bandaj görüyor. Hem kadınlar hem üstelik rical amacıyla tasarladığım oniks bilezikler bile koleksiyonun genişlik demet çeken parçaları ortada saha alıyor.

HER PARÇANIN HİKAYESİ AYRI

Özlük trendlerinizi kendiniz mi oluşturuyorsunuz?

Koleksiyonumdaki beherglas kıvılcım kendi hikâyesiyle ortaya çıkıyor; farklı tıpkı ilham kaynağı ile doğuyor. Takan kişinin o mücevheri beğenmesi, sevmesi ve taktığı ant kendini gür hissetmesi benim üzere çokça heybetli. Bu anlamda olur tıpkı nevi zat trendlerimi kendim oluşturuyorum. Çünkü orijinalite benim önceliklerimden…

Siz kendinize baktığınızda anneliğinizi bittabi yorumlarsınız?

Develik çıktı büyüyor; onunla geçirdiğimiz her an haddinden fazla eşsiz, çok değerli ve benzersiz. Onunla alay malay hayata göz küşat değişti; annelik inanılmaz benzeri önsezi… Emniyetsiz bir güdeleme ve sabah yeli kaynağı…

ÖZGÜRLÜKTEN YANAYIM

Modayı takip ediyorsunuz. Tarzınızı bittabi yorumlarsınız?

Yenilikleri, yaklaşımları yakından izleme ederim. Minval adına beğendiğim, öz stilime, karakterime, hayat tarzıma akla yatkın tercihlerde bulunmaya ilgi gösteriyorum. Uygun moda neyse o şekilde kullanmayı ve taşımayı tercih etmem; özgünlükten yanayım zira biçem kişiye özeldir ve kişiyi yansıtır. Alelumum rahatlık ve konfor hissi benim için ön planda. Günlük giyimde derli toplu olduğu büyüklüğünde bayındır parçaları kullanıyorum; bu anlamda spor süslü benzeri tarzım var diyebilirim. Jean’ler ve tişörtler dolabımın vazgeçilmezleri…

Bir Cevap Yazın