Sinem Öztürk:

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı…

*Kiralık Aşk dizisine pekâlâ dahil oldunuz?

Mufassal yıllar bigünah ve toy kızı oynadıktan sonradan ‘Avlu Yolunda ’ dizisinde ilk defa ‘elem, fingir fingir avrat ’ namına almaç karşısına geçtim. O rolü çokça sevmiştim. Çok içimden gelerek oynuyordum. Ancak reyting kurbanı olunca hevesimi alamadığımı fark ettim. Yaz için görüşmeler yaparken, Kiralık Aşk ’taki Mısır Yasemini rolü öneri edildi. Haddinden Fazla tamahkâr benzeri kadın. Eksiksiz bana göre, bu işte olmam gerekiyor dedim. Ve kabul ettim.

KOMEDİ İSTİYORUM

*Masum, gözü buğulanmış karakterlerden sonradan art arda ‘çığlık kadın ’ karakteri yutturmak korkutmadı mı?

Esasen bilcümle tersi, aynı karakterleri yutturmak beni korkutuyor. Tep makule oyuncu olmayı on paralık istemem. Tün yattığım devir, ‘ferda sahnemi kuşkusuz oynasam ’ diye buyurmak istiyorum. Tek tür oynasam düşünmeme icap kalmayacak. Herhangi Bir devir şiddetli da avutmak istemiyorum. daha çok güldürü beğenmek istiyorum. Tarihi benzeri projede saha alabilirim ama Fettah ve gümüşgöz kadını ayrımsız süre aldatmak istemem.

ŞAHSİ ELEŞTİRİLERE BOZULUYORUM

*Içtimai medyada çokça reaksiyon alıyorsun. İnsanlar fazla mı ciddiye alıyor dizileri?

Ara Sıra o kadar korkulu eleştiriler oluyor ki insanın siniri bozuluyor. Ben az buçuk birey aynı insanım. Biri bana ateş aynı şey söyleyince üzülüyorum. Ferdî eleştiriler gelince ‘Ayrımsız henüz katiyen dağ kadın oynamayacağım ’ diyorum. Sinirim bozuluyor. Sonradan toparlanıyorum. Zatî eleştirilere bozuluyorum. Bu insanlarla sokakta karşılaşsam, saçımı başımı yolacaklar herhalde.

RİSKLİ AYRIMSIZ AKSIYON YAPIYORUZ

*Saf oyuncularının çok faziletkâr ücretler aldığı konuşuluyor.

Oyuncusuna göre değişiyor ama tabii kim özge sektörlere bakarak gayet dolgunca paraların kazanıldığı benzeri çağ. Sonuçta riskli tıpkısı iş olduğu amacıyla henüz fazla kazanıyorsun. Sömürülen oyuncular birlikte namevcut değil. Yeteneği olmayan ayrımsız oyuncu, kendisinden haddinden fazla elan yetenekli tıpkısı oyuncudan 10 hatim henüz aşkın mülk kazanabiliyor. Parıldamak, yıldız, torpil… Rastgele molekül var içre. Düz bir iz namevcut.

PARAMI GAYRİMENKULE YATIRIYORUM

*Yatırımını neye yapıyorsun?

Gayrimenkule envestisman yapıyorum. Bunun dışında bankada tıpkısı fona yatırmayı yeğleme ediyorum. Çünkü boşta kaldığım devir kendimi alışverişe veriyorum. Fonu tercih etmemin sebebi üstelik istediğim ahit çekemeyecek olmam. Bunun sonu namevcut çünkü. Ilk başlarda bunu yapıyordum, annem dahi bana ‘Paranı tut, sizin işlerin garantisi bulunmayan ’ diyordu. Büyüyüp olgunlaştıkça burulmak gerektiğini öğrendim. Çünkü abes kaldığın dönemlerde istemediğin projeye ‘yararlı ’ ağıt lüksün oluyor. Böylelikle kariyer planlamanı dağ etkilememiş oluyorsun.

*Şüphesiz aynı kariyer planladın?

Uzun soluklu işlerde caka kabul etmek benim hedefim. Hele kim temel kız olacağım diye niteleyerek benzeri iddiam namevcut.

HUZURUM YOKSA KİTLENİRİM

*Dizide canlandırdığın ıra üzere uzun dişli mısın?

On Paralık hırslarım yoktur. Mutlu, rahat olduğum yerde olayım bana yeter. Dünyaya açılayım, şu rolü kapayım, bu benim olsun diyen biri banko değilim. Dirlik insanıyım. Bire Bir işte şizoit olduğum devir hiçbir öz yapamam. Kitlenirim. Para bittabi kim çok kebir bile rahat edecek kadar dünyalık seçkin şeyden kebir. Alıştığım standardı çokça düşürmeden, mutlu olacağım projelerde, giderek çocuklarıma izlettireceğim projelerde kayran kabul etmek istiyorum.

TASARIMLARIM BEĞENİLİYOR

*Faça tasarımları yapıyordun, devam ediyor mu?

Markamız, En-Tari… Ortağım var bu aha. Genel Ağ sitemizi açtık. Bir butikle anlaştık, tasarımlarımızı satacaklar. Öz butiğimizi açmamız amacıyla biraz önümüzü görmemiz geçişsiz. Markanın tanınırlığını artırmamız gerekiyor. birkaç senesi var elan. Şimdiden haddinden fazla beğenildi tasarımlarımız. Ortağımla gelişigüzel çiziyoruz, kumaşları seçiyoruz, terzimiz dikiyor. Haddinden Fazla esenlik alıyorum bu işten. Kâh dizilerde kullanacağız tasarımları. Hikâye Serter giydi, programında.

Bir Cevap Yazın