Sinem Öztürk müdürlük hayali kuruyor

Sinem Öztürk’ün Akşam’dahi yayınlanan röportajı…

’Geçim Sokağı ’ ve ‘Maltalık Amacında ’ dizilerinden sonra şimdilerde sevenlerinizin karşısına ‘Kiralık Amor ’la çıkıyorsunuz. Nasıl tıpkı proje oldu?

Senaryosu ve karakterleriyle tıpkısı derinti rengi süresince barındıran, amor, güldürü ve entrikanın yeryüzü heyecanlı hallerinin sentezlendiği yapmacıksız benzeri proje. Günümüzde sabık ayrımsız külkedisi hikâyesi… Aşkı arayanlar ve güce tapanlar beyninde yaşanan ahval izleyenlerin yüreğine öyle iyice dokunuyor ki, dizimizin kahramanları hemencek benimsendi ve haddinden fazla sevildi. Kariyerimde verdiğim en akla yatkın kararlardan biri… Bomba kadar bire bir proje oldu..

Karakteriniz üzerine bilgi verir misiniz?

Mısır Yasemini, aşkın masumiyetinden çok diri ve zengin olmanın hırsına kapılmış liyakatli ayrımsız işkadını… Mısır Yasemini, şirketin konsept danışmanı olarak fariza alıyor. Hırsı çoğu ant başına bela oluyor. Ömer ’e olan zaafı amor denilemeyecek kadar konuşu… Onun derdi Ömer ’le değil, onun soyadıyla.

-Sıra için saçlarınızı sarıya boyattınız. Bu cezrî değiş bittabi oldu?

Olur, hayatımda ilk kez sarışın oldum. Elan önceki üstelik belirgin uzanım kullanmıştım amma bu kadarına atılganlık edememiştim elhak. Ilkin çok garip geldi amma deminden alıştım. Mevrut tepkiler dahi haddinden fazla olumlu…

Çoğu oyuncu ekip sürelerinin ağır sıklet olmasından yakınıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu format karşı?
Hem fiziki hem de can kendisine çokça yorulduğumuz amacıyla, teferruatlı zümre saatleri haddinden fazla azaltan oluyor. Konsantremizin dağılmaması ve yüzümüzün düşmemesi amacıyla bazen insan üstü aynı ceht harcıyoruz. Süreler kısalsa henüz bol işler ve henüz diri performanslar çıkacak ortaya. Dizilerin kalitesi yükselecek. Gerçekte bu durumdan arz az oyuncular büyüklüğünde ustalık kol mustarip. Biz tıpkısı şekilde dinlenip evlerimize gidebiliyoruz amma onlar bizden çok elan çok çalışıyor.

Oyunculuk serüveniniz kuşkusuz başladı?

Marmara Üniversitesi Sunturlu Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon bölümüne direktörlük hayalleriyle başladım. Kamerayla, kısa filmler sayesinde tanıştım. Birçok gelişmemiş metrajlı filmde oynadıktan sonraları “Cidar” dizisiyle televizyona geçiş yaptım. Ama anne ‘Art Sıradakiler ’ dizisiyle cemi anlamıyla oyunbazlık serüvenim başladı diyebilirim. Haddinden Fazla mufassal soluklu bire bir işti. Benim için hem iş hem ekol oldu.

Beyazperde deneyiminiz var.  Televizyonda mı yoksa beyazperdede mi doğmak istersiniz?

Beyazperdenin önemi kamu oyuncularda olduğu kadar benim amacıyla dahi çok eke. Zihayat hikâyesi olan gür bire bir yönetmen, takım ve oyuncu kadrosuyla oluşacak bir sinema filmi projesinde olmayı kim istemez kim (gülüyor). Oyunculuğumu gösterdiğim ve içime sinen seçkin proje dahi kalkmak benim üzere bahtiyarlık verici televizyon, beyaz perde, piyes alt bölüm yazmak pres…

Hayatınızda biri var mı? Aşk karşı neler söylersiniz?

Olur, hayatımda aşkı ve huzuru bulduğum haddinden fazla kızıl biri var.

Bundan ahir hedeflerinizde neler var?

Bol bire bir temaşa oyununda yahut sinema filminde alım çalım alabilirim. Bu projeden bilahare fars veya henüz kederli bir rolle seyirci karşısına geçmek isterim. Yani tamahkâr eş karakteri ‘Kiralık Aşk ’ ile alay malay benim için son buldu. Kullanılmamış ve farklı roller beni imdi heyecanlandırıyor.

ÇOK İNANDIĞIM FİLM SENARYOLARIM VAR!

Televizyona baktığınızda şu rolü keşke ben oynasaydım dediğiniz oldu mu hiç?

Keşki oynasaydım dediğim tıpkısı karakter olmadı on paralık.

Tıpkısı röportajınızda azrail koşmak istediğinizi söylemişiniz. Henüz anca mi düşünüyorsunuz?

Haddinden Fazla inandığım ve yönetmen koltuğunda benimsenmek istediğim film senaryolarım var. Ayrımsız zaman nasıl bu hayalimi gerçekleştireceğim. Doğru zamanı bekliyorum.

Size gelen rolü neye bakarak değerlendirirsiniz?

Öncelikle hikâyenin beni heyecanlandırması geçişsiz… Ondan sonradan karakterin hikâyedeki yeri ve aktör kadrosu çokça koca… Bu zamana büyüklüğünde bilcümle ters yer rollerle peyrev karşısına çıkmak istedim. Ayrımsız oyuncunun çokça taraflı olması gerektiğini düşünüyorum. bundan sonra bile yıpranmamış canlandıracağım karakterin faklı olması üzere gereken özeni göstereceğim.

NATALIE PORTMAN ’I HADDINDEN FAZLA BEĞENİYORUM

Natalie Portman ’i çokça beğeniyorum. Tüm filmlerini izledim. Hem bigünah, hem şiddetli hem üstelik dizide kadını
başarılı tıpkı şekilde yansıtıyor. Yazıksız bir siması olmasına karşın rastgele karakterin hakkını veriyor. İzlemekten sağlık aldığım oyunculardan biri.

Bir Cevap Yazın