Sır Özdilli projelerini ve hayallerini anlattı

Sır Özdilli’nin Akşam’bile yayınlanan röportajı…

Hayatınızın zahir tıpkı dönemindesiniz?

Geriye dönüp hayatıma baktığımda şu an aslında koyulmak istediğim yerdeyim, sevdiğim işi yapıyorum, iki aşındırmak kitabı çıkardım, mutluyum, sağlıklıyım… İlerisi süresince hep ayrımsız etap sonrasından neler yapabilirim, şüphesiz henüz iyi peki diye niteleyerek düşünüp çalışıyorum, akıntı ediyorum. Içre bulunduğum durumu gür şekilde değerlendirip sonrasını dahi fikren plan ve program yapıyorum. Kazımak, imar etmek ve bunları başkalarıyla tutmak bana nöbet gösteriyor.

Şu anda manken yetişmiyor mu, sizin döneminiz değerli aktarılma miydi?

Podyumlarda bire bir döneme imzamı attım. Birbirinden zer model arkadaşlarımla birlikte büyük, makro defilelerde düzlük aldım. Şu anda dahi zihayat model arkadaşlarımız var, defileler birlikte görüyorum, izliyorum. İşini bihakkın eden, bu işin hakkını veren birçok model arkadaşımız şu an podyumlarda…

MANKENLİĞİ BIRAKALI UZUN YILLAR OLDU

Sizce mankenlik mesleği bitti mi?

Mankenlik mesleği dahi süresince bulunduğumuz zamana, şartlara göre gelişti, ilerledi bence. Bu mesleği çok gür şekilde devam ettirip birçok defile de podyumlarda izlediğimiz isimler mankenliğe devam ediyor. Bu patika dahi işini severek yapanlar olduğu sürece bence bitmez.

Kaç zamandır sizi podyumlarda göremiyoruz. Mankenlik mesleğini bıraktınız mı?

Ego bundan sonra mankenlik yapmıyorum. Bırakalı dahi mufassal yıllar oldu.  Kariyerime yemek kitabımla bitmeme ediyorum. Ferdî gelişimime ağırlık veriyorum, kendimi geliştirmeye muttasıl devam ediyorum. Sonsuz kendime envestisman yapıyorum. Bundan ahir kariyer hedefimde bu yönde olacak.

Siz diğer meslektaşlarınızı bilakis yiyecek içme sektörüne yöneldiniz. Akilane tıpkı karar verdiğinizi düşünüyor musunuz?

Peki, çünkü ego yemeklerimi aşkla yapıyorum. Kemirmek yapmayı çok seviyorum ve bunu insanlarla paylaşmak beni mutlu ediyor. Aşındırmak yapmaya da şu şekilde başladım; çocukluğum ailemin lokantasında geçti. Yemek pişirmeye olan yeteneğimin genetik olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkındaki geniş bilgim ise ailemin patika hayatından ati geliyor. Internet medyası ve ferdî çevrem marifetiyle tanıdık kemirmek yapma yeteneğim, yemek bloggerlarının tariflerimi paylaşmasıyla perçinlendi. Çokça satanlar listesine giren evvel kitabım ‘Sır ’mağara Aş Damı Aşkı ’ arsıulusal yemek Oscarları ödülü sayılan Cookbook ’birlikte dünyanın genişlik mebzul beşinci aşındırmak kitabı ödülünü almamı sağladı. Bütün bunlar benim ne büyüklüğünde doğru benzeri değişmeyen verip, gür ilerlediğimi da gösteriyor.

Yeni kitabınız ‘Fazla Lezzeti ’ni anlatır mısınız?

Nolte Mutfak işbirliğiyle Alfa yayınlarından çıkan ‘Aşkın Lezzeti ’, baharatların katkılarıyla lezzetli yemek tarifleri ve hanımlara evde hazırlayabilecekleri yüz, ten ve beden bakım formüllerini öneriyor. Içinde 95 özel tanım kâin betik, Bülent Ertunç ile alay malay hazırladığımız katlanılamaz formüllerle hem sağlıklı tagaddi hem üstelik zinde tıpkı yaşam tarzı vaat ediyor. Mir gelirinin değme 1 TL ’ si Parıltı Derneği ’hangi bağışlanacak.

YEMEK YAPMAK TEDAVI ÜZERE…

Aşındırmak ayirmak sizin için tıpkısı tedavi mi?

Bittabi ki… Aslında bu kemirmek yapmayı muhip tümce için öyledir.  Yemek aynı faaliyet, tabiiyet işidir. Istekle yaptığınız madde size terapi kabilinden sağlık, rahatlarsınız. Yer şişman mutluluk ise yaptığınız yemeği insanlarla paylaşmaktır. İnsanların o yemeği tadıp beğenmesi sunma büyük terapiniz peki. Tariflerinizi aynı zamanda aşındırmak kitabıyla sevenlerinize ulaştırdınız.

Yarın tıpkısı zaman bir mekân açım durumu söz konusu cins mi?

Şu dakika amacıyla gündemimde böyle ayrımsız projem namevcut. Amma ilerisi için bozukluk olmasın ‘Çok Ezgi ’ inin yeri alımlı çalımlı olurdu (gülüyor).

BEN ELEŞTİRİLERE HER DEVIR AÇIĞIM

‘Aha Benim Stilim ’ yarışmasına katılmayı lacerem akseptans ettiniz?

Aslında cümle kemirmek programı yapmamı beklerken ben keyif, gösteriş, bedii ve hizmet programı olan ‘Kendine Tıpkısı Görk Yap ’ ile izleyiciyle buluştum. Sonrasında ayrıksı büyük sürprizi ise ‘Aha Benim Stilim ’ programı oldu. Benim amacıyla üstelik farklı tıpkısı repertuvar oldu. Öz sınırlarımı zorlamayı seviyorum, neler yapabileceğimi görüp kendimi test ediyorum.

Size yapılan eleştirilere bariz bire bir âdem mısınız?

Seçkin zaman eleştirilere belirgin oldum. İnsanın kendisini fark etmesi, ilerleyebilmesi amacıyla eleştirilere vazıh koyulmak gerekiyor. Beni dost, ölçüm fail insanlar olduğu gibi hoşlanmayan insanlar de benzer.

TARTIŞMALARIN OLMASI ÇOK SAF

Her çevrim tıpkısı tartışmanın olduğu yayında ‘Benim burada hangi işim var ’ dediğiniz oluyor mu?

Eksiksiz yarışmacıların kendine özgü tarzları ve stilleri var. Ben üstelik öz tarzıma ve stilime güveniyorum. Bu yüzden yarışmada vadi aldım. Moda göreceli ayrımsız kavramdır. Bu yüzden tartışmalar, düşün ayrılıkları, anlaşmazlıklar olabiliyor. Bunu hayatımızın ayrımlı noktalarında bile yaşayabiliyoruz. Ayrıca rekabetin olduğu bu biçim ortamlarda bu faktörler tabii kim daha fazla canlı oluyor. Bu yüzden ‘Benim burada hangi işim var diye ’ kendime sitem ettiğim olmadı.

EVLİLİK BENİ KORKUTMUYOR

Amor size kendiniz hakkında hangi öğretti?

Hangi büyüklüğünde fedakar olduğumu öğretti. Geriye dönüp baktığımda ego ne kadar fedakarmışım dedim. Amor ile koca zat sınırlarını birlikte öğreniyor. Duygularınız ve aklınız ortada bir yük kurmaya çalışırken neler yapabileceğini da görüyorsunuz. Benzeri dakika durup kendinize ‘Ego neymişim ’ dahi dediğiniz türlü.

Evlilik için neler söyleyeceksiniz? Boşanmaların arttığı bir dönemde evlilik sizi korkutuyor mu?

Dünyaevi beni korkutmuyor amma akla yatkın kişiyle akıllıca devir birlikte olması gerektiğini düşünüyorum. Ben üstelik evlenip hayatımın aşkına ‘Fazla Lezzet ’kayınbirader ayirmak isterim.

AŞIK GIRMEK İSTİYORUM

‘Amor yok, bundan sonra kimesne âşık olmuyor” diyenler dahi bir iki değil. Amor demode mi oldu?

Aaa ben asla buna katılamam. Amor, bence haddinden fazla güzel benzeri ihtisas, insanı motive eden hayata daha ayrımlı baktıran muhip, sevdiren tıpkısı duygu. Ego bile yazılmak istiyorum amma şu zaman yaşadığım biricik amor ‘Fazla Haz ’i (gülüyor)

Şu dakika hayatınızda biri var mı?

Şu an hayatımda kimse yok amma hayırlısıyla inşallah ben bile akla yatkın insanın hayatıma girmesini bekliyorum. 

Bir Cevap Yazın