Şırnak’a büyük askeri sevkiyat!

İHA’da kayran alan habere bakarak uçakla Şırnak Şerafettin Delege Havalimanı’na inen tahkim güçler, buradan zırhlı araçlarla Cizre ve Silopi ilçelerine yerleştiriliyor.

Elan ilk tekraren sokağa hayat yasağı zar edilmesine karşın kaza merkezine yerleşerek vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan teröristler, sivil vatandaşlardan ekolojik ortam ilçeden temizlenememiş ve sokağa ayazlık yasağı vatandaşların henüz aşkın mağdur edilmemesi için kaldırılmıştı. Sokağa hayat yasağının kaldırıldığı Cizre ve Silopi ilçelerinde barınan teröristlerin aylak arkaç getirilmesi üzere ülkenin ayrı ayrı bölgelerindeki polis güçleri hususi harekat timleri ile Jandarma hususi harekat timlerinden oluşan çok sayıda bukağılık hava yolu ile Şerafettin Murahhas Havalimanı’na indirilerek buradan eğreti fariza yapacakları bölgelere kaydırıldı.

Ayrımsız süre evvel Cizre ve Silopi’ye takviye adına polis güçleri hususi harekat timleri gönderilmiş ve işler üzere hazırlıklar başlatılmıştı. Serencam günlerde berkitme hızlandırılırken, bölgeye polis ve güllabi hususi harekat timleri yoğunlukta görünmek amacıyla çok sayıda kadro gönderildi. Yaklaşık 10 periyot evvel başlatılan sevkiyatın tamamlanmak için olduğu belirtildi. Belde illerden askeri açar sevkiyatının üstelik sonsuz yerine bitmeme ettiği Silopi ve Cizre ilçelerinde görevlendirilmek üzere Siirt, Elazığ, Batman, Şanlıurfa, adıyaman, Van, Hakkari ile Şırnak Çakırsögüt Güllabi Özel Harekat taburlarından bölgeye asker, Ankara, Giresun, İstanbul, İzmir, Trabzon, Samsun, Elazığ, Batman gibi illerden ise polis güçleri özel harekat timleri bölgeye sevk edildi.

Sevkiyatın tamamlanmasının peşi sıra oluşturulacak kuvvetlerle Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa hayat yasağının zar edilerek, teröristlerin temizlenmesi üzere büyük faaliyetler başlatılacağı bildirildi.

Serencam zamanlarda Cizre ve Şırnak merkezde kaçırılan 1 polis güçleri ile 2 eksper çavuşun dahi ellerinde olduğu düşünülen teröristlerin işsiz ayla getirilip, ilçelerin tamamen temizlenmesinin hedeflendiği belirtildi.

Antrparantez akıbet günlerde Cizre ve Silopi’de görevlendirilmek üzere kasaba illerden başlatılan zırhlı dil sevkiyatının da kamu hızıyla devam ettiği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın