Sırrı Sürreyya Önder ve Enver Aysever birbirine girdi!

Gazeteci yazar Enver Aysever, içtimai paylaşım sitesi Twitter hesabından HDP İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Komutan Adayı Sırrı Süreyya Alemdar’in kendisine, ailesine ve annesine ağırbaşlı küfürler ettiğini tez ettti. Sırrı Ülker Alemdar ise, “Aysever’i arayıp adalet ettiği temas şeyi söyledim. Kimsenin anasına sövmem” dedi.

Aysever toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından, “Çapar Sırrı demokrat değil mi?” “İstanbul un truva atı ki?” şeklindeki tweetlerle Sırrı Süreyya Alemdar’i eleştirdi.

Aysever bu tweetlerinin peşi sıra Sırrı Süreyya Önder’in kendisini aradığını belirterek şunları yazdı “Beş Altı önce arayıp haddinden fazla kısık küfürler etti. Bana, aileme, anneme sövme etti. Kamuoyuna duyururum.”

ÖNDER’DEN YANIT

HDP İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Adayı Sırrı Süreyya Alemdar, Enver Aysever’in tweetlerine yeniden tıpkı yöntemle Twitter’dan yanıt verdi.

Alemdar, “Bu ibişlerin barışı ve eşitliği sindirmesi imkansız. İnsanlığa kattıkları biricik eserleri vardır onu birlikte sifonu çekerken kendileri görürler. Sn. Sarıgül’ün adaylığı kesinleştiğinde söylediklerini yazmaya terbiyem elvermez. Bu nevzuhur ibişler politika arenasını boş sanıyorlar. Aysever CHP deki yerini beğenmediğinde Sn. Kılıçdaroğlu ‘na söylediklerini hatırladıkça da kızarıyorum. Barışın postacısı dahi olurum. Için canımı dahi veririm. Bugün sevdiklerime erte sövmem. Aysever’in rasist söylemleri halen arşivlerde duruyor. Bana ‘abi abi’ diyerek yaltaklanmaları da kulağımda. Aysever’i arayıp hak ettiği gelişigüzel şeyi söyledim. Kimsenin anasına sövmem. Mahkemeye veriyorum ona de ayrımsız yöntemi öneriyorum. Biz Suriye dahil bu hükümetin bilcümle cenk operasyonlarına karşı çalışkan kalkan oluruz. Bu ibişler hoppadak vah vah der ellerini oğuştururlar.”

KÖKTEN

Bir Cevap Yazın