Şişli’de ‘dev’ akarsu krizi!..

Patlayan kanalizasyon suyu binanın 7. katına ulaştı!..

CİHAN’da vadi kayran habere bakarak fışkıran akarsu, faziletli basınç dolayısıyla 7 eğik benzeri binanın çatısına kadar ulaştı. Suyun kısaca 4 saat boşa akmasına ve binadaki dairelere beis vermesi sebebiyle vatandaşlar İSKİ ’ye tepki gösterdi.

Eskişehir Mahallesi Dericiler Sokak üstünde nısfınnehar saatlerinde İSKİ ’ye ilgili lağım döşemi suyu borusunda patlama meydana geldi. Patlamayla akarsu, yaklaşık 20 metre yükseğe fışkırdı. On Paralık muttasıl saatlerce fışkıran su, 7 eğik tıpkısı apartmanın çatısına kadar ulaştı. Binada mevcut daireler, beis gördü. Kısaca 4 saat geceli gündüzlü cari su nedeniyle vatandaşlar İSKİ ’ye tepki gösterdi.

İSKİ ’Yİ 3-4 KEZ ARADIK GELMEDİLER TELEFONU YÜZÜMÜZE KAPATTILAR

İSKİ ’yi defaatle aramalarına karşın 4 saat bilahare geldiklerini belirten Mustafa Mecnunca isimli sokak sakini, “Evvel adım adım akmaya başladı. Sonradan ansız binaların bildirme tepesine büyüklüğünde su yükseldi yani. Saat 2 kadar aradık İSKİ ’yi aha bu saate kadar gelmedi. 3 – 4 saat aktı. 7 katlı binanın dubleks katlarına kadar imdi yani. Ilk adım adım akmaya başladı olgun ettik, gelmediler. Birçok el aradık, yüzümüze da kapattılar yani. Sıradadır bekleyin gelecekler diyerek. Henüz önceki da burada patladı.” şeklinde konuştu.

Kestirmece 4 saat boşa akan akarsu, İSKİ ekiplerinin müdahalesi sonucu durduruldu.

Bir Cevap Yazın