Sivilceleri bulunmayan etmenin 10 macerasız yolu!..

Akşam’dan Türkan Balaban’ın haberine bakarak önce bakışta yeni yetmelik dönemi sorunu olarak görülse üstelik sivilceler gelişigüzel yaştan bir nice güç amacıyla oylumlu ayrımsız sevgili. Kızarıklık, şişik ve zaman zaman veca sorunu yaşatan sivilceler insanların kendilerini biberli hissetmelerine bozukluk oluyor.

Yaz günlerini yaşadığımız bu günlerde elan çok terlemeyle gelişigüzel sivilce oluşumu de artıyor. Bu nedenle cildimize ekstra ilgi izah etmek gerekiyor. aksi hâlde sivilceler yaz böylelikle dip ilim lekeler olarak karşımıza çıkabiliyor. Cildiye Uzmanı Dr. Selda Yıldırım, akneli ciltlere özel önerilerde bulunuyor.  Dr. Saika, 10 adımda akne tedavisine baharat dokunuşunu anlatıyor…

1- Deri temizliğine dikkat gösterin

Akne oluşumunu sunu örgen indirmek için özen edilmesi gereken arz makro kapı akla yatkın ten temizliği. Kap makul tıpkısı şekilde temizlenmediğinde üstelik güdük sürede akne ve yağız nokta oluşumuna bozukluk oluyor.

2- Günde 2 kat yüzünüzü yıkayın

Cildin uygun benzeri temizleyici ile sabah akşam 2 kez yıkanması aknenin oluşmasını engelliyor, var olanların tedavisine ise katkıda bulunuyor. Fakat burada ilgi edilmesi gereken yasakçı kap yıkama sayısının abartılmaması. Zira yüzün yoğun namına yıkanması evet da sonsuz peeling yapılması yağ bezlerini uyararak elan fazla yağlanmaya amil oluyor ve sivilceleri parçalanmamış aksine şiddetlendiriyor.

3- Cildinize uygun temizleyicileri kullanın

Hıfzıssıhha nedenli geçer günlük sabunların ph değerleri faziletkâr. Bu nedenle kurutucu etkileri çok. Yüzünüzü yıkarken sabun kullanacaksanız; beniz derisi amacıyla özel adına üretilmiş ve ph ’ları  makul sabunları tercih edin. Sunma doğrusu cildi haddinden fazla sıska ve hassas olan kişilerin temizleyici losyonlar ile semiz cilde eş olanların ise temizleme jelleri ile yüzlerini yıkamaları.

4- Çok asit içeren tonikleri kullanmayın

Yunak ve nemli havalarda akne oluşumuna menus ciltleri saf tutmak ve arındırmak için tonik üstelik kullanabilirsiniz. Bu amaçla geçer tonikler;  cildi arındırdığı kabilinden gözenekleri bile sıkılaştırarak cilde duruluk ve küşat kazandırıyor. Burada ilgi etmeniz gereken nokta;  efdal oranda salisilik hamız yahut sonuç asidi üzere soyucu bap içeren toniklerin gündüz kullanılmaması. aksi takdirde ciltte güneşin dahi etkisiyle lekelenmeler ortaya çıkabiliyor.

5- Buhar banyosuyla cildinizi arındırın

Yaz yaklaşırken cildinizi arındırmak ve gözeneklerinizi kaplamak için evde yapılabilecek macerasız uygulamalardan bire bir tanesi buhar banyosu. Buhar banyosu gözenekleri açarak cildin ast tabakalarında birikmiş olan toksinlerin atılmasına apotr oluyor. Cildiniz zayıf ise 2 haftada 1, yağlı yahut normalse birlikte haftada 1 uygulanmaya bitmeme edebilirsiniz.

6- Beş Altı makyaj yapın

Yağ içeren kozmetikler akneyi kötüleştirebiliyor. Bu nedenle gibi olduğu büyüklüğünde bir iki makyaj yapın ve mineral muhtevalı makyaj malzemelerini kullanın.

7- Güneşten uzak durun

Güneşe çıktığınızda aknelerinizin azalacağını düşünüyorsanız; yanılıyorsunuz, akneleriniz yaz böylece ortaya geçmek için yemeden içmeden gizleniyor. Bu ebat yaz böylecene yaşanan akne artışını açıklıyor. Sunu keder sonuçlarından biri üstelik güneşe maruz mütezayit aknelerin yaz böylecene kahverengi lekelere dönmesi. Lekeleri engel olmak amacıyla faziletkâr faktörlü sıra yardımcı ürünleri yolmak gerekiyor.

8- Cildinize uygun sıra kremi kullanın

Edebiyat mergup gün apotr kreminin seçimi dahi oldukça mehabetli. Semiz ve akneli cilde topluluk olanlar yağ oranı bağan, elan selis kremler tercih etmeli.

9- Tatile çıkmadan önceki dermatoloğa görünün

Ürün asitleri, A vitamini türleri akne tedavisinde size haddinden fazla apotr olabilecek ürünler… Ancak akne tedavileri ile ilişik her otama almadıysanız tatile çıkmadan evvel dermatoloğunuzun tavsiyesini nasıl sormalısınız. Çünkü rastgele akne türü için spesifik benzeri otama yöntemi bulunmuyor. Bu amaçla beğenilen ürünlerin aynı kısmı, gözeneklere yük ederek yağız noktaları garaz alıyor. Yağız nokta tedavisinde sunu çokça beğenilen mahsulat hafif kâr asitleri ya dahi A vitamini türevleri.

10-Antibakteriyel kremleri doktorunuza danışıp kullanın

Iltihabi akneleri engelleyen ürünler ise alelumum antibiyotik içeren antibakteriyel ürünleri. Tabi kim dermatoloğunuz biraz ürünü tıknaz ederek elan bereketli akıbet almanızı sağlayacaktır. Bazen durumlarda dernekevi olarak sürülen kremler aylak ya de hastalıklı kalabiliyor; hakeza zamanlarda birkaç kamer antibiyotik koparmak gerekiyor. Aknenin sunu zehir olduğu ve başka tedavilerin sıkı kaldığı durumlarda ise retinoid ailesinden haplar genellikle güneşin olmadığı kış mevsiminde yeğleme ediliyor.

Bir Cevap Yazın