Skandal!.. RTÜK’te nazik çarpışma imdi!..

Milliyet’ten Görgülü Hasan’ın haberine göre çekişme konusunda RTÜK Başkanı davut dursun, dal asamble üyelerinden başkalarının girmesinin makul olmadığı salona, kurumdaki özel güvenlikçileri çağırdı.

İKİ ÜYEYE CEZA VERİLMİŞTİ

Radyo ve Göstergeç Üst Kurulu, Atatürk ’e gösterişli hakaretler sıralanan programları zımnında Yol A Televizyonu ’na ceza verilmesini sağlayan CHP kontenjanından seçilen üyeler Süleyman Demirkan ile Ulvi Öztunç ’a ceza vermişti.. 

Öztunç ’a, RTÜK karşı nahak yere ve batıl suçlamalarda bulunma, kurul üyelerini kıtipiyoz düşürme ve karara bağlanmamış raporlarla ilişkin gerçeği yansıtmayan izahat yaptığı gerekçesiyle “tayip” cezası; Demirkan üzerine ise “Dal Kurul çalışmaları hakkında kamuoyuna hikmet verdiği ve RTÜK üyelerini hoşur düşürücü ifadeler kullandığı” üzere “uyarı” cezası verilmişti. MHP ve HDP ’li üyeler, “Bu tiyatronun figüranı olmayız” diyerek toplantıyı metrukiyet etmişti.

ÜST KURUL SALONUNA HUSUSI GÜVENLIK GİRDİ

RTÜK ’nam bugün yapılan arka kurul toplantısına bile, bu laf damgasını vurdu. Tabiiyet ’mağara aldığı bilgiye göre kurulda anif benzeri tartışma bundan sonra. Tartışmanın büyümesi konusunda RTÜK Başkanı Dursun, hususi kalemine telefon açarak, “Güvenliği gönderin” dedi. Muhalif üyeler, “Salona dip asamble üyelerinden apayrı kimesne giremez” diye niteleyerek aksülamel gösterdi. Dursun, CHP ’li iki üyeyi kastederek, “İkisini dışarı aldıracağım” dedi. Bu tam hususi güvenlikçiler mağaza içine girdi. Ancak gerilimin düşmesi üstüne güvenlikçiler dışarı daha çok. Bu sırada gelgel önüne polisin birlikte gelerek önlem aldığı belirtildi. Gerilim üzerine duruluk sunulan kayırıcı kurul toplantısına daha sonra yeniden bitmeme edildiği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın