Sneijder:

Fanatik’ten Mehmet Demircan’a konuşan deneyimli topçu, “Mustafa Denizli haddinden fazla kebir bire bir teknik adam.Bodur müddet oldu, ancak onunla birlikte güvenimiz gine hesabına geldi. Ona şişman tevakki etmek duyuyorum, futbolu haddinden fazla gani biliyor. Zaten geçmişi, yaptıkları ve dört dörtlük CV’si arasında” dedi.

Sneijder’den Mustafa Denizli’ye medih meşbu sözler

Hamza Hamzaoğlu ile yollar ayrıldıktan sonraları, “Aynı taktiğimiz bulunmayan” sözleriyle gündeme damgasını vuran Wesley Sneijder, bakir hocası Mustafa Denizli hakkındaki evvel açıklamasını yaptı. Hem 3-0 ’lık Bursa galibiyetini değerlendiren hem Denizli analizi işleyen hem da Astana ve Beşiktaş maçlarına yönelik mütekellim Sneijder, şunları dile getirdi:

Bursa maçı çokça zordu ’

“Bursaspor galibiyeti bizim amacıyla haddinden fazla pir tıpkısı sonuçtu. Ciddi Astana maçı öncesi güvenilmez tıpkısı doping oldu. 3-0 ’lık nüsha kimseyi yanıltmasın, el oldu amma burada göstermek istediğim Bursaspor küçümsenecek bire bir takım değil. Dinamik ve nitelikli futbolculardan oluşan tıpkı topluluk. O nedenle bizim üzere yetişkin ayrımsız galibiyetti.”

‘Hep görmek istiyor ’

“Mustafa Denizli çok mefret benzeri teknik adam. Gelişmemiş süre oldu fakat onunla alay malay güvenimiz tekrar namına geldi. Ona balaban kaçınmak duyuyorum, futbolu haddinden fazla iyi biliyor. Zaten geçmişi, yaptıkları ve mükemmel CV ’si arasında. Takkadak tecrübesini bize aktarması yetecektir. Bize esasen, iyice, yavuz futbol oynatırsa elhak yürür gideriz. O, kazanmaya odaklı biri, bizim kabil bütün kazanmak istiyor. Ona iri korku duyuyoruz, o bile bize ocumak duyuyor.”

‘Mesafe derbiye gelecek ’

“Evvel Astana maçı var. Astana bizim için haddinden fazla koskocaman. Önce bu karşılaşmayı düşünüyoruz. Derbi bilahare gelecektir. Zaten derbiler haddinden fazla özeldir. Kimin formda olduğu, o anda kimin ligde ne sırada olduğunun on paralık önemi yoktur. Derbiler bilcümle ayrı ayrı ortamlarda oynanıyor. Bizim amacıyla burada yetişkin olan o derbiyi kazanmaktır. Bittabi kazandığınızın dahi önemi yoktur. Münteha burada iki artı futbol düşüncesi olan mızıka yüz yüze gelecektir, ancak sonuç buna tutkun olmuyor. Beşiktaş üstelik bittabi kim koparmak amacıyla sahaya çıkacaktır ama bizim üzere 3 benek daha önemlidir. Dediğim kadar çıkışımızın devamı üzere geçmiş Astana ’yı yenmemiz gerekiyor, derbi ise artık…”

Bir Cevap Yazın