Şöhretli iş kadını neye uğradığını şaşırdı!..

Milliyet’ten Rabıtalı Alyurt’un haberine göre İstanbul ’üstelik bir inşaat şirketinin sahibi işadamı Osman Ferit Biranış ’ın Esentepe ’deki bir binanın 17 ’inci katındaki ofisine giren hırsızlar, 1 milyon lira değerinde mücevher bastırık ve zer taşları çalarak ortadan kayboldu.

Fenomen güzeşte perşembe müşareket çalışanı Ergün Koruyucu ’nın Şişli Esentepe ’deki ofisten derun girdiğinde karşılaştığı tabloyla ahit yüzüne daha çok. Koruyucu, ofisi pejmürde halde bulurken, şeriklik kapısında de yasaklama olduğunu gördü. Yılbaşı tatili için Amerika ’ya gitmeye hazırlanan işadamı arakçılık olayını duyunca şoke oldu. Programlarını tağyir fail Biranış ’ın ofisinde yaklaşık 1 milyon değerinde elmas rehavet ve değerli ahcar ile şirket çalışanı Ergün Koruyucu ’nın çantasından 10 bin liralık çalındığı öğrenildi.

GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR

Mücevherleri daha güvenli olduğu üzere ofisinde bulundurduğu bildirilen Osman Ferit Biranış ’ın 17. katındaki ofisinde birbirinden altın taşların olduğu dahi öğrenildi. Hırsızların işadamının babasına ilişik odadaki sim sigaralıklar ile gümüş köstekli cep saatlerinin yanında Osman Ferit Biranış ’a ilişkin odadan üstelik zer saatler, Elmas, yakut, safir ve inci üzere değerli taş ve takılar çaldığı belirtildi. Soygunun yaşandığı ofise mevrut Olay Yeri Tetkik Ekipleri inç izi çalışması yaptı. Antrparantez ekipler etraflı incelemelerde yatmak üzere düzenlilik azrail görüntülerini de aldı. Hırsızlığın yaşandığı binanın elan evvel aynı banka aracılığıyla kullanıldığı, bankanın binayı boşaltmasının arkası sıra baştan dolmadığı ve binanın çabucak 17 ’nci katının kırcı olduğu öğrenildi.

EVLİLİĞİ KONUŞULMUŞTU

Osman Biraniş, 2009 ’birlikte 6 News kanalının Ingilizce haberlerini sunan Laura Wells ile yaptığı evlilikle New York Times ’a fen olmuştu. Biraniş ’in deli dolu yayındaki telefondan sonradan gerçekleşen evliliği ÇAKER ’nin gündemine girmişti.

Bir Cevap Yazın