Şok!.. Hedef Bardakçı’nın programı kaldırıldı!..

Medyaradar’da vadi kayran habere bakarak Habertürk TV’da Cumartesi günleri ekranlara mevrut ünlü müverrih Hedef Bardakçı’nın tarihçi yazar Erhan Afyoncu’yla hazırladığı ‘Tarihin Eğin Odası’ programında azrail bire bir evolüsyon yaşandı. Programı hazırlayan iki kişi bile ayrıldıklarını açıkladı.

Ayrılığın dolayısıyla uzun izah yapmayan Gaye Bardakçı ve Erhan Afyoncu, kararı kişi istekleriyle aldıklarını belirtti.

TARİHİN EĞIN ODASI’NDA NELER KONUŞULUYORDU?

Habertürk ekranlarında Cumartesi akşamları seyirciyle buluşan Tarihin Eğin Odası programında yaşanan güncel gelişmeler tarihî anlamda masaya yatırılıyordu. Rastgele hafta farklı konukların katıldığı programda bire bir nevi pop tarih konuları konuşuluyordu. Izlence içerisinde elan ilk tarih sayfalarında yer almamış bilgilere da yer veriliyordu.

MURAT BARDAKÇI KİMDİR?

1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bardakçı, Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılış dönemine ilgilendiren araştırmalarıyla biliniyor. Arabi, Acemce, Fransızca, Ingilizce ve Osmanlı Düpedüz bilen Bardakçı, Ebced notası, Hamparsum notası ve Bizans ve Üzüntü neumleri kadar musiki yazısı sistemlerde üstelik uzmanlığı bulunuyor. Yazma ve basma eserlerden oluşan kütüphanesinin ve arşivinin geniş çaplı oldukları aşina Bardakçı son adına Tarihin Üst Odası isimli gün programını sunuyordu.

ERHAN AFYONCU KİMDİR?

Türk müverrih, edip, öğretim üyesi, televizyon programcısı ve köşe yazarı Erhan Afyoncu, 1967 yılında Tokat’ta doğdu. 2007 yılında 24 televizyonunda Önceki Zaman Tamam ki adlı haftalık bir güneş programı yapan Afyoncu, Habertürk televizyonunda Erek Bardakçı ile Tarihin Art Odası programını yaptı. Afyoncu antrparantez, önceki sayısı 30 Mayıs 2010’da çıkan ve 22 Mayıs 2011’birlikte nişane hayatına sonuç veren Habertürk Gün dergisinde üstelik ahzüita günleri yazılar yazdı.

Bir Cevap Yazın