SÖYLEMDE APAYRI …

Beni tanıyanlar agâh…
Haziran-Ağustos ayları beyninde mütezayit zaman diliminde, bir tane işim tatil yapmaktan ve tatil beldelerinde yakaladığım hayranlarıma pusula imzalamaktan ibarettir. Süresince bulunduğumuz kamer dâhilinde, gine işim gereği Bodrum – Marmaris bandını görüşme ettim.

‘The North Shield ’ İle Ödeşme Yüklülük…
Bodrum havalimanının vazgeçilmezidir kendileri. Doğrusu başka rakibi de bulunmayan üzere. Layeten bir havalimanında hangi ahit ayrımsız ünlü görsem ve gözden kaybolsa, bire bir bakıyorum The North Shield ’birlikte almış soluğu.

Kruasan ’ı duydunuz mu?
Arık Hasan der kimileri.
Kro Asan, Kroysan veya apayrı bire bir söylemler da işitmişliğiniz vardır.
Hepsi tıpkı kapıya çıkıyor, hangi deseniz tezgâhtar emanet sizi gayet net anlıyor.

Meraklısına Otantik Adı: Kruasan (Croissant)

The North Shield ’mağara Kruasan ’ı metanetli bi meşhurdur amma lezzetiyle değil, geçerken tutulmuş havasındaki örneklik görünümüyle. Gidersiniz mekana, ağzınızı doldura doldura “ver bana aynı Kruasan” dersiniz. Gereksiz sanacağınız tabakta elinizi dolandırınca, serçe parmağınızın boyunu geçmeyen Kruasan ’ı yarım yamalak ısırıkla mideye indirirsiniz. Ben de kelimesi kelimesine anca yaptım, günahkâr bardağı de servis elemanına içmediğim çayıyla alay malay reddetme ettim ve soluğu kasada aldım…

Kasacıbaşı sordu: “Sizin neyiniz var?”

İçimden, “size servet kazandırdığım amacıyla pişmanlığım var” girmek geçse birlikte ayrımlı şeyler söyledim.

“1 Kruasan ’ım var, daha elhak vardı yedim. Elan de zaten, tabağımda kuru pasta boyutlarında bire bir molekül vardı, sanırım Kruasan ’dı. Neyse ne aha, o şey kaç servet?”

“6 Küsür TL.”

“Yuh! Vahim misiniz?”

“Buyurun liste fiyatı, ciddiyetimin resmileştirilmiş halidir. Bu dahi fişiniz.”

Ve ödeşme vücudumu da yanıma alarak, asayiş kapısına akıllıca yollandım.

SORUYORUM: Bilet fiyatlarının otobüs firmalarıyla yarıştığı hava limanlarındaki bedel politikaları, neden mahiye geliri ölçülü derslik gövde olan efrat baz alınarak belirleniyor?

Evet da sorumu değiştiriyorum: Havalimanında düz alan işletmelerin, kiralarını kurtarma uğruna uyguladıkları faziletli bedel politikalarına illet dur denilmiyor? Ve sebep seçme kesime hitap eden albeni taşımacılığına ilişik içtimai alanlarda, tekrar her kesimin katılımı dikkate alınmıyor?

YAZININ DEVAMI ÜZERE LİNKE TIKLAYIN: http://www.haber3.com/soylemde-baska-eylemde-baska-olanlarin-listesi-105162y.htm

Bir Cevap Yazın