Stallone hesabına İbrahim Tatlıses!

Yazıda, Zenci yapım firmalarının reklamlarında Sylvester Stallone adına İbrahim Tatlıses ile çalışmayı tercih ettiği yazıldı.

ESIR’deki International Herald Tribune gazetesi bugünkü manşetinde Türkiye’nin tekrar Osmanlı günlerindeki gibi canlandığını, ayrıca ticaret ve kültür marifetiyle Irak’ta mihman ayrımsız ağırbaşlılık üretim ettiğini yazdı.

Anthony Shadid imzalı makalede “İbrahim Tatlıses’in Şimal Irak’ta oynadığı şehir reklamlarından, Türkiye’deki ayrımsız ‘dini hareketin’ bölgede kurduğu okullardan, Türk dizilerinin gördüğü ilgiden ve Türkiye’nin Kuzey Irak’ta yürüttüğü değişik ticari faaliyetlerden” bahsedildi.

Makalede şu ifadeler vadi aldı:

“Osmanlı’nın görkemli günlerindeki kabilinden kabil canlanan Türkiye karmakarışık Irak’a bile etkisini yansıtıyor.

ESIR ve İran’ın yarıştığı bu ülkede, Mağrip dünyasından mutlak ve iddialı tıpkı aut yöntem izlemeye başlayan Türkiye şu esas kadarki bildirme şişman başarısını elde edebilir.

Şimal Irak’ta Türkiye’nin etkisi İran’ın ülkenin vurdumduymaz kalanındaki etkisi kadar koyu olmasa üstelik, elan geniş. MEMLUK Irak’ı obstrüksiyon ederken, Türkiye henüz mihman aynı şekilde, yeğni güçle Irak’ta var oluyor, yani firez, terbiye ve tecim ile bölgede canlı oluyor.

Türkiye’nin Basra Başkonsolosu Yüce Heves Özcoşkun, “Bili bu, burada çok ongun karşılanıyoruz” diyor.

ERDOĞAN IRAK SİYASETİNİ DE DEĞİŞTİRİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partisi Türkiye’deki siyaseti nasıl değiştirdiyse, Irak’taki siyaseti dahi anca değiştiriyor ve bunun bölgenin vurdumduymaz kalanı için birlikte etkileri oluyor.

AMERIKALI GÜCÜNÜ SARSTI

Bazı Türk yetkililer neo-Osmanlıcılık fikrinden irkilse bile, ülkenin küreselleşme süreci ve Ortadoğu pazarlarına yönelik ilgisi takkadak Amerikali gücünün sonuncu olduğu fikrini altüst ediyor. Türkiye bölgedeki konuşu entegrasyona kendini adadı ve bölgedeki geleceğini, geçmişinin yankısında görmeye başladı.

Türkiye-Irak sınırındaki Zaho ve 26 kontrol noktasından herhangi bir çağ bin 500 TIR geçiyor ve Yıldız Irak’taki dükkanları dolduran elbise, möble, araç, elhasıl rastgele şeyi bölgeye taşıyorlar.

Türkiye’nin yardımıyla oluşan bu ekonomik patlama, Irak’ın tamamına yayıldı. İki-üç sene içre Irak’ın Türkiye’nin genişlik balaban ihraç pazarı olacağı tutum ediliyor.

ANGELINA JOLIE NAMINA İBRAHİM TATLISES

Irak’ta gerçekleştirdiği 11 proje ile binlerce villa inşa etmeyi planlayan Rüştü Said, Angelina Jolie evet de Arnold Schwarzenegger ile Sylvester Stallone ile kontakt kurmayı düşündüğünü ama onların hesabına İbrahim Tatlıses’i tercih ettiğini söylüyor. Şimdilerde İbrahim Tatlıses oynadığı reklamlarda halkı bu villalardan satın almaya davet ediyor.

DİNİ AYNI HAREKETİN 19 OKULU VAR BÖLGEDE

Erbil’birlikte ise 15 bine mail Türk çalışıyor. Bölgedeki 700 Türk firması ise, toplam yabancı firmaların üçte ikisini oluşturuyor. Türkiye’deni bire bir dini akıntı bölgede 19 ekol yönetim ediyor ve 5 bin 500 öğrenciye yetişek veriyor.

Bazı Kürt yetkililer bu yakınlaşmayı birey aynı şekilde yorumluyor ve bitişik ülkelerdeki Kürtlerle siyasi müzakerelerin tek antlaşma sağlayamayacağı bağları kurmanın ayrımsız yolu kendisine görüyorlar.

BİNLERCE TÜRK DİZİSİ POSTERİ SATILIYOR

“Muhammed ve Aydınlık”, “Yasak Amor” üzere Türk televizyon dizilerinin posterlerini binlerce kiş satın alıyor. Kurtlar Vadisi’nin oyuncularının ismi ise kafelere verilecek kadar sansasyonel. ”

TÜRKİYE’DEN BAŞKA KIMSE BURADA ÇALIŞMIYOR

Türkiye’nin Basra Başkonsolosu Özcoşkun, “Burada Türkiye’den bambaşka kimse çalışmıyor” diyor.

Türk diplomatın sözlerinde biraz abartı var, ama çok de değil.”

Bir Cevap Yazın