Star’da kimler kalımlı kimler gidici?

KASIT AKARSU GRUBUNU YOLMAK

Şu günlerde bunun da ana hatları anlaşılan olmaya başladı. Gerçekte grubun umumi işaret politikasına yakın, reytingden çokça etkinliği, yüksek dirimlik ve eğitim bilimi grubundan seyirciyi hedefleyen, sözün özü, yüzünü ağız ağıza SUTAŞ Grubu ’na çeviren benzeri hat olarak çıkma izleyicilerinin karşısına. Buna göre diziler seçip bu peyrev grubunun izleyeceği projeler sunacak ekrana. AKARSU Grubu ’nun yeryüzü kudretli dizilerinden Kocaman Asır ’ın transferi birlikte bu yüzden yapıldı evet.

BEHZAT Ç. ’BIRLIKTE DÜMBELEK SAYIM BAŞLADI

Veriş akşamlarının vazgeçilmezi, 20 Kasım günü ekrana dönmesi muhtemel Behzat Ç. ile da bu nedenle anlaşıldı. Bu iki diziye bakıldığında, Film Yıldızı ’ın çarşamba ve veriş akşamları önderlik için işinin hiç da pres olmadığı görülüyor.

SILILIK BITMEME EDECEK Mİ? SAIR DİZİLER HANGI OLACAK?

Kulağıma gelenlere bakarak, Star ’ın şu zaman yayında olan dizilerinden hoppadak Namus ’i devam ettirecek yıpranmamış yönetim. Cumartesi geceleri zaten zirve mücadelesi yapan Sililik ’i elde tutup için eldeki bu kozla devam edecek. Akasya Durağı ile Papatyam, şu sıralar akıbetinin hangi olacağı hararetle tartışılan yapımlar. Fakat kanalın elindeki Yalancı Bahar, Anneler ile Kızları ve Kaçma ’ın durumu zor görünüyor. Burada beş altı tüm, günü reytinglerde umulmayan benzeri şekilde zirvede tüketici Kaçma üzere söylemeliyim. Aynı koca-karye dizisi olan Kurtulma, yıpranmamış Star ’ın koseptine akıllıca görünmüyor amma bu eşkâl dizilere vakar veren atv ya da Fox içinse tekmil üstelik biçilmiş kaftan kadar görünüyor. Kurtulma büyük ihtimalle bu iki kanaldan birine geçecektir. Zira ilk iki-üç bölümünden galiba oldu, saf bu tarzı muhip seyirciye açık seslenme etmektedir. Aynı Biçim D Yapım yapımı olan Husuf ve Degaje Eş ise ya Doğan Grubu ’nun Biçim D ’bağır et kafali dönecek ya dahi reyting sonuçlarına bakarak bitirilecek. Eskimemiş Film Yıldızı ’ın ısmarlama ettiği dizilerinden biri Er Fırat ile Melodi Koyuverme ’nın başrolleri paylaştığı Tıpkı Mevcudiyet Yetmez. Kanalın Bizim Yenge ve Bire Bir Bala Sevdim ’in yapımcısı, Bire Bir İstanbul Masalı, Aliye ve Binbir Tün kabil söylence dizilerin yaratıcısı TMC ’- ye ayrımsız saf daha havale ettiğini da biliyorum. Bu durumda ellerinde yayında olan üç, yayına girmesi muhtemel iki diziyle beş dizisi olacak kanalın.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ’Nİ UNUTMAYALIM

Unutmamalı ki salı ve çarşambaları ekrana gelen Şampiyonlar Ligi maçları üstelik Film Yıldızı ’üstelik. Yani şimdiden haftanın dört beş gününü bir numara kapatacak silahlar onlarda. Başından kulağıma gelenlere göre, grubun yöneticileri Şener Bayındır ve Toplama Yılmayan gibi reyting garantisi olan isimlerin dahi peşindeler. Bu devlere, yayınlandıkları gecelere nitelik vuracak talk show ’lar yaptırmak niyetindeler. CNBC-e ’nin tahammülfersa benzeri film arşivi olduğunu üstelik unutmayalım.

SONUÇTA KAZANAN SEYIRCI

Mavera yandan Film Yıldızı, önümüzdeki süreçte evcil dizilerin önüne evet birlikte arkasına dünyanın yeryüzü pop ecnebi dizilerini ekleyecek. Yerli dizilerle yabancıları, kaliteli stüdyo yapımlarıyla filmleri harmanlayarak tafsilatlı zamandır tamamen bir kol sektörü haline mevrut monitör yayıncılığına, açıkçası bizim üstelik özlediğimiz özgün renkleri, projeleri, işleri ve hareketi getirecek. Zaman kuşağında ise gelindamat programlarından, neşeli-türkülügöbek atmalı yapımlarından ırak benzeri iz izlenecek. TNT ’nin bu sezon yaptığı akın, Fox ’un rakiplerinin ensesinden ayrılmayan ısrarlı ve canlı yayın çizgisi ve serencam adına de Veladet Grubu ’nun Star ’ı alarak büyük kanallar arasındaki rekabete girmesi, mufassal zamandır durağan haldeki sektöre rakiplik, seçenek ve nitelik getirecek. Buna birlikte bittabi tek eğlenceleri evlerinde televizyon bağlı olmak olan milyonlar sevinecek. Gelişmeleri yakından izlemeye ve huzurunuza getirmeye devam edeceğiz.

Memet Güler

Bir Cevap Yazın