STV’nin programına zabıta engeli!

CİHAN’ın haberine göre Üsküdar Belediyesi’ne sınırlanmış zabıtalar, iftar vakti saatine bodur süre kala Samanyolu TV’nin iftar ve sahur programları amacıyla cazibe yaptığı Üsküdar’daki Selimiye Camii’ne gelerek burada program hazırlıklarını sürdüren çalışanlara cami avlusundan çıkmaları üzerine uyarıda bulundu ve peşi sıra çalışanları zorla cami avlusundan çıkardı.

Samanyolu TV eser ekibinin, Ramazan ayından ilk iftar vakti ve sahur programlarını Selimiye Camii’nde buyurmak üzere Din Başkanlığı’ndan alınan yazılı belgeyi zabıtalara göstermesine karşın zabıtaların bu belgeye aldırış etmedikleri anlatım edildi.

Ramazan ayının başlamasıyla gelişigüzel 15 gündür Selimiye Camii’nden naklen yayın eden Gökyolu TV ekibi, zabıtaların gösterdiği şekilci karşısında neye uğradıklarını şaşırdıklarını ve iftar vakti üzere elektrik yeri aradıklarını belirtti.

‘OLMAYAN MUAMELAT KULP EDİLDİ’

Zabıtanın, esbabımucibe adına Vakıflar Müdürlüğü’nden müsaade alınmamış olduğunu tamlayan program ekibi; daha ilk, senelerdir program ve çekim için Kült’ten müsaade alındığını ve Evkaf Müdürlüğü’nden cevaz alınması kadar bire bir prosedürün da söz konusu olmadığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın